اخبار ارز دیجیتال

MakerDAO پروتکل Spark، راه حل جدید وام دهی DeFi را برای کاربران DAI راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اولین تکرار پروتکل Spark به عنوان یک پلتفرم وام دهی برای ارزهای رمزپایه ETH، stETH، DAI و sDAI ارائه و قابلیت استقراض را ارائه خواهد کرد.

MakerDAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز که بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می کند و استیبل کوین DAI را صادر می کند. اعلام کرد راه اندازی پروتکل Spark، یک راه حل وام دهی برای کاربران DAI.

طبق اعلام توییتر، اولین نسخه از پروتکل اسپارک یک “بازار وام دهی” خواهد بود که به کاربران امکان عرضه و قرض گرفتن ارزهای دیجیتالی مانند اتر (ETH)، Stake Ether (stETH)، DAI و Stake DAI (sDAI) را می دهد. ). ). این پلتفرم به طور خاص برای DAI طراحی شده است و هدف آن دسترسی کاربران به نرخ های بهره رقابتی است.

پروتکل Spark همچنین به Maker’s D3M (ماژول دای سپرده مستقیم) مرتبط است، سیستمی که تعامل بین اکوسیستم Maker و استخرهای وام دهنده شخص ثالث را امکان پذیر می کند. پیوند بین Spark Protocol و Maker’s D3M در نظر گرفته شده است تا به کاربران اجازه دهد DAI را با نرخ های رقابتی تر اجاره کنند. نرخ اولیه سالانه تنها 1.11٪ است.

در مورد ارتباط بین Spark Protocol و Maker’s D3M، در این اطلاعیه آمده است:

در نهایت، راه حل وام دهی پروتکل Spark قابلیت های وام دهی MakerDAO را افزایش می دهد، نقدینگی را تقویت می کند و نرخ های بهبود یافته، نسخه های بازدهی DAI و گزینه های نقدینگی بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مربوط: MakerDAO به حفظ USDC به عنوان وثیقه اصلی رأی می دهد، طرح «تنوع» را رد می کند

MakerDAO اخیراً “قانون اساسی” جدیدی را پیشنهاد کرده است که برای ایجاد و رسمی کردن فرآیند حاکمیت خود و محافظت در برابر تهدیدات احتمالی بازیگران مخربی که به دنبال ربودن پروتکل هستند طراحی شده است.

برای اطمینان از امنیت و ثبات پروتکل Maker و محافظت از وجوه کاربر در برابر شکست یا از دست دادن احتمالی ناشی از تصمیمات انسانی و سازمانی، پیکربندی جدید MakerDAO از “مهندسی هماهنگی” استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که جامعه سازندگان تعهدات اصلی را تقویت می کند.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا