🚨 اخبار ارز دیجیتال

نیکلای موشگیان، بنیانگذار MakerDAO در ۲۹ سالگی در پورتوریکو درگذشت.

موشگیان یک چهره مهم در جامعه ارزهای دیجیتال است و در پروژه های متعددی مانند MakerDAO، BitShares و Balancer مشارکت داشته است.

نیکولای موسگیان، یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام‌دهی کریپتو MakerDAO و استیبل کوین غیرمتمرکز دای (DAI)، هفته گذشته در پورتوریکو مرده پیدا شد.

روزنامه محلی El Nuevo Dia گزارش داد که موزیان پس از کشیده شدن توسط جریانات در ساحل کوندادو در سان خوان غرق شد. موسگیان تا زمان نجات جسدش هیچ علامت حیاتی نداشت.

ساحل کوندادو یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان برای شناگران محسوب می‌شود که تا سال ۲۰۲۱ حداقل هشت نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این رویداد ناگوار در صبح روز ۲۸ اکتبر به مقامات محلی گزارش شد. بر اساس گزارش های پلیس، موشگیان ساکن سان خوان بود. گزارش شده است که این صحنه توسط بخش قتل سان خوان و دادستان محلی بررسی شده است.

موشگیان یک چهره کلیدی در جامعه ارزهای دیجیتال است که در چندین پروژه صنعتی مشارکت دارد، برخی از او به عنوان “معمار DAI” یاد می کنند. این توسعه‌دهنده رمزنگاری ۲۹ ساله به‌خاطر کارش در فورک‌های MakerDAO Rico و Rai و شبکه بلاک چین اثبات سهام BitShares شناخته می‌شود. موشگیان همچنین یکی از بنیانگذاران بازارساز خودکار Balancer است.

بنیانگذار و مدیرعامل MakerDAO، Rune Christensen در ۳۱ اکتبر در توییتر گفت که Mushegian ورودی مهمی در توسعه Maker ارائه کرده است و از روزهای اولیه اتریوم کارهای مهمی انجام داده است.

بنیانگذار کاردانو چارلز هاسکینسون من نوشته ام او در توییتر گفت که موشگیان را از روزهای بیتشار می‌شناسد. هاسکینسون گفت: «او بسیار جوان، بسیار باهوش بود و طیف وسیعی از علایق، از تئوری بازی گرفته تا Urbit را داشت.

کریگ سلرز، خالق تتر دریافت کردم مرگ موشجیان تنها چند روز پس از آن اتفاق افتاد که جامعه MakerDAO به تصویب حضانت ۱.۶ میلیارد دلار USD Coin (USDC) در صرافی رمزنگاری Coinbase رای داد.

مربوط: درآمد MakerDAO 86% در Ether و BTC Wrapped BTC کاهش یافت

موشگیان یکی از اعضای فعال جامعه در رسانه های اجتماعی بود. حساب توییتر او، Delete_shitcoin، دارند حدود ۵۵۰۰ دنبال کننده در زمان نوشتن.آخرین توییت او منتشر شد چند ساعت قبل از مرگش، او به اخاذی های ادعایی از سازمان اطلاعات مرکزی و موساد اشاره کرد. موشگیان پیش از این نیز بیانیه مشابهی را در توییتر منتشر کرده بود. نکات در یک “خودکشی” بالقوه توسط سیا به عنوان یکی از آینده های احتمالی او.نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا