اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران MakerDAO فورک پایگاه کد Solana را برای زنجیره بومی پیشنهاد می کند

رون کریستنسن گفت که پایگاه کد سولانا باید پایه و اساس بلاک چین بعدی MakerDAO باشد و تاکید کرد که برای ساخت “بلاک چین های بسیار کارآمد” بهینه شده است.

Rune Christensen، یکی از بنیانگذاران MakerDAO، علیرغم ارتباط طولانی مدت آن با اتریوم ارائه شده، پیشنهاد می کند زنجیره بومی آتی پروژه مالی غیرمتمرکز را از یک شاخه کد سولانا به جای ماشین مجازی اتریوم بسازد.

زنجیره اصلی MakerDAO، یا همانطور که اکنون “NewChain” نامیده می شود، بخشی از پنجمین و آخرین مرحله ارتقاء “Endgame” MakerDAO است که در ماه می اعلام شد.

انتظار می رود تکمیل مرحله نهایی تقریباً سه سال طول بکشد و شامل اجرای مجدد کامل پروتکل Maker در یک بلاک چین مستقل جدید است.

کریستنسن در پستی در ۱ سپتامبر (توئیتر) که این پیشنهاد را برجسته کرد، گفت: پس از انجام برخی تحقیقات، من فکر می کنم که پایگاه کد سولانا باید به عنوان پایه ای برای NewChain در نظر گرفته شود.

کریستنسن در پیشنهاد انجمن MakerDAO خود گفت که پایگاه کد سولانا “امیدبخش ترین” گزینه ای است که می توان در نظر گرفت، با سه دلیل کلیدی که چرا فکر می کند باید به عنوان پایه ای برای NewChain استفاده شود.

ابتدا، او “کیفیت فنی” پایگاه کد سولانا را برجسته کرد و ادعا کرد که “بسیار بهینه‌سازی شده برای اجرای یک بلاک چین واحد و بسیار کارآمد است.”

پایگاه کد سولانا به خوبی طراحی شده است و از طراحی آن مدت‌ها پس از اینکه گلوگاه‌ها و چالش‌های بلاک چین به خوبی درک شده بود، سود می‌برد. این پایگاه به خوبی با هدف خود نیو چین از حل مشکلات همسو است.

دوم، کریستنسن استدلال کرد که اکوسیستم سولانا “با زنده ماندن از انفجار FTX و چندین چالش دیگر بدون فروپاشی، انعطاف پذیری خود را ثابت کرده است.”

به این ترتیب، بنیانگذاران MakerDAO بر این باورند که اکوسیستم سولانا عمر طولانی خواهد داشت و وسیله ای مقرون به صرفه برای ساخت و ساخت خواهد بود و در عین حال “استخری با کیفیت بالا که سازندگان می توانند به آن دسترسی داشته باشند و مشارکت داشته باشند.” امکان ارائه بالا NewChain را نگه دارید.

مربوط: پروتکل Spark MakerDAO برای مسدود کردن کاربران با استفاده از VPN بحث برانگیز است

در نهایت، کریستنسن گفت: «هم‌اکنون نمونه‌هایی از پایگاه کد Solana وجود دارد که برای کار به‌عنوان appchain آماده شده است،» بنابراین MakerDAO می‌تواند فرآیند مشابهی را برای توسعه NewChain دنبال کند.

در توییتر از کریستنسن پرسیده شد که چرا استفاده از کد Solana را به EVM ترجیح می دهد.

کریستنسن گفت EVM “در هنگام ساختن چیزهایی برای کاربران مهم‌تر است، زیرا کاربران در اینجا هستند” اما با الزامات خاص MakerDAO در قسمت پشتی مطابقت ندارد.

NewChain اساساً به عنوان پشتیبان برای رمزگذاری SubDAO و امنیت حاکمیت پروژه عمل می کند. در همین حال، Governance Token Maker (MKR) و stablecoin Dai (DAI) به عملکرد عادی خود در اتریوم ادامه خواهند داد.

مجله: کتیبه بازگشتی – “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوندنویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا