اخبار ارز دیجیتال

نوسانات بازار و افزایش بازخریدها، استیبل کوین های اصلی را بی ثبات می کند

تقریباً تمام استیبل‌کوین‌های اصلی در جریان آشفتگی FTX، ارزش دلاری خود را از دست دادند، اما بیشتر آنها با تثبیت بازار دوباره بهبود یافتند.

سقوط قیمت ارزهای دیجیتال تنها پیامد سرایت کریپتوهای این هفته ناشی از FTX نیست.

نوسانات قابل توجه بازار ناشی از سقوط صرافی FTX در این هفته، استیبل کوین ها را تحت تاثیر قرار داده است، که بسیاری از آنها به طور موقت غیرفعال شده اند.

مطابق با به گفته جولیو مورنو، تحلیلگر ارشد CryptoQuant، تقریباً تمام استیبل کوین‌های اصلی در این هفته سطحی از نوسانات ثابت را تجربه کرده‌اند.

او خاطرنشان کرد که تتر (USDT)، استیبل کوین برتر جهان، برای مدت کوتاهی در ۱۰ نوامبر به ۰.۹۷ دلار سقوط کرد، زیرا بازخریدها در دو روز گذشته از ۶۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.

CoinGecko در حال حاضر گزارش می دهد که USDT هنوز درست پایین تر از میخ خود است و در زمان نوشتن ۰.۹۹۸ دلار معامله می شود.

کوین تلگراف با استناد به شواهدی مبنی بر اینکه FTX و شرکت خواهرش Alameda Research تلاش کرده‌اند USDT را کوتاه کنند، حادثه unpegging Tether را گزارش کرده است.

USDC Circle نیز در برابر نوسانات مصون بود زیرا بازخریدها از یک میلیارد دلار فراتر رفت. به گفته CoinGecko، استیبل کوین دیروز برای مدت کوتاهی به ۰.۹۷۷ دلار کاهش یافت، اما به سرعت ثابت خود را به دست آورد.

به گفته مورنو، بازخرید TrueUSD کمی بیش از ۱ میلیون دلار بود، اما این مانع از آن نشد که دیروز به ۰.۹۸ دلار برسد. او خاطرنشان کرد که با رسیدن بازخرید به ۱۰۰ میلیون دلار، استیبل کوین Paxos USDP به ۰.۹۶ دلار کاهش یافته است.

استیبل کوین BUSD بایننس در صرافی جمینی نوسانات بالایی را تجربه کرد و به طور موقت به ۰.۹۸ دلار کاهش یافت.

استیبل کوین USDD الگوریتمی Tron هنوز هم پایین است و طبق CoinGecko در حال حاضر با قیمت ۰.۹۷۳ دلار معامله می شود. دیروز که نوسانات به اوج خود رسید، به ۰.۹۵۲ دلار کاهش یافت.

نگرانی ها در مورد پشتوانه وثیقه استیبل کوین افزایش یافته است زیرا توکن TRX Tron که برای بازخرید USDD استفاده می شود، از ابتدای هفته ۱۲ درصد کاهش یافته است. جاستین سان همچنین FTX و Alameda را به کوتاه کردن USDD متهم کرد.

حادثه De-pegging همزمان با خروج تعدادی از استیبل کوین ها از صرافی FTX در ۱۰ نوامبر بود.

مربوط: بحران FTX برداشت های داغ و تئوری های توطئه را به کارخانه شایعه سازی توییتر می آورد

در زمان نگارش این مقاله، اکثر استیبل کوین‌های اصلی، از جمله USDC، BUSD، USDP، GUSD، و TUSD، به نرخ دلار بازگشته‌اند، که باعث شده فعالان بازار بار دیگر از سقوط استیبل‌کوین‌های نوع Terra بیم داشته باشند.

بازار کمی پس از سقوط دیروز بهبود یافت و کل سرمایه ۵ درصد افزایش یافت و دوباره از ۹۰۰ میلیارد دلار گذشت.



نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا