🚨 اخبار ارز دیجیتال

صندوق‌های ارز دیجیتال پیشرو در مقیاس خاکستری با ۳۴ تا ۶۹ درصد تخفیف در NAV معامله می‌شوند.

این شرکت بیش از ۱۴.۷ میلیارد دلار دارایی دیجیتال را از طریق ابزارهای سرمایه گذاری OTC خود مدیریت می کند.

طبق آمار به دست آمده از YCharts، هفت صندوق ارز دیجیتال صادر شده توسط مدیر دارایی Grayscale Investments در حال حاضر ارزش خالص دارایی خود (NAV) را از ۳۴٪ به ۶۹٪ کاهش می دهند. هولدینگ های ردیابی شده در تجزیه و تحلیل عبارتند از Grayscale Bitcoin Trust. Ethereum Trust، Ethereum Classic Trust، Litecoin Trust، ZCash Trust، Horizon Trust، Stellar Lumens Trust، LivePia Trust.

همه صندوق‌ها عملکرد ارزهای رمزنگاری شده همنام خود را دنبال می‌کنند، Grayscale Stellar Lumen Trust کمترین تخفیف را به NAV با ۳۴ درصد و Grayscale Ethereum Classic Trust با بالاترین تخفیف به NAV با ۶۹ درصد دارد.

در زمان انتشار، میانگین نرخ تنزیل NAV مشترک توسط صندوق های درون گروه ۵۰٪ است. این نزدیک به ارزش تخفیف شده Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است که دارای ۱۰.۶ میلیارد دلار دارایی دیجیتال تحت مدیریت است، اما تنها ۵.۵۹ میلیارد دلار ارزش خالص نقدینگی سهام دارد. در همین حال، Grayscale Ethereum Trust که دارای ۳.۷۵ میلیارد دلار اتر (ETH) است، نیز با ۵۰ درصد تخفیف معامله می شود.

مربوط: GBTC ‘Elevator to Hell’ قیمت بیت کوین را به ۱۰۰% Premium نزدیک می کند

وسایل نقلیه سرمایه گذاری در مقیاس خاکستری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به عنوان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) تایید نشده اند و بنابراین در خارج از بورس (OTC) معامله می شوند. در گذشته، صندوق‌هایی مانند GBTC به دلیل افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران، در طول بازار صعودی ارزهای دیجیتال با قیمت‌های بالاتر معامله می‌شدند.

با این حال، به نظر می رسد مجموعه ای از شکست ها، تمایل سرمایه گذاران را نسبت به وسایل سرمایه گذاری معکوس کرده است. ابتدا، SEC درخواست شرکت را برای فهرست GBTC به عنوان یک ETF در تاریخ ۲۹ ژوئن رد کرد و اظهار داشت که این پیشنهاد “برای جلوگیری از رفتار و شیوه های تقلبی و دستکاری طراحی شده است.” من گفتم نمی توانم. Grayscale با یک شکایت مداوم علیه SEC پاسخ داده است. مقامات حقوقی شرکت تخمین می زنند که شکایت ممکن است تا دو سال طول بکشد.

دوم، شرکت مادر Grayscale، Digital Currency Group، با شایعات ورشکستگی در میانه زمستان کریپتو مواجه شده است. این سازمان به «آشفتگی بی‌سابقه‌ی بازار» مربوط به فروپاشی صرافی مشکل‌دار کریپتو FTX، به‌ویژه پس از تعلیق برداشت‌های شرکت تابعه آن Genesis Global در ۱۶ نوامبر اشاره کرد.

در نهایت، Grayscale به دلیل نگرانی‌های امنیتی، در پاسخ به سؤالات کاربر در مورد ممیزی گواهی رزرو رزرو، به افشای کامل زنجیره‌ای نرسید. من نامه‌ای از Custody به اشتراک گذاشته‌ام. به طور کلی، Grayscale در حال حاضر دارای ۱۴.۷ میلیارد دلار ارز دیجیتالی است که در صندوق های OTC مدیریت می شود.

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا