🚨 اخبار ارز دیجیتال

تصمیم مهم FED تا دو روز دیگر بر بازار کریپتو تأثیر خواهد گذاشت

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در حالی که فدرال رزرو برای اعلام اولین تصمیم خود در مورد نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ آماده می شود، بازار کریپتو خود را آماده می کند. زمزمه‌های CME مبنی بر اینکه احتمال ۹۶.۹ درصد ثابت ماندن نرخ‌های بهره وجود دارد، باعث نوسان می‌شود. با این حال، سرمایه گذاران عصبی هستند زیرا تصمیم دوم در مارس ۴۷ درصد از کاهش ۲۵ نقطه پایه (bps) نرخ بهره را تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر هیجان اقتصادی، این واقعیت که ایالات متحده نرخ بیکاری را برای ژانویه اعلام خواهد کرد، ممکن است بر احساسات بازار تأثیر بگذارد.

تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره یک اهرم اقتصادی مهم است که به طور سنتی بر بازارهای سنتی و همانطور که مشاهده شد، بازار ارزهای دیجیتال را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. نرخ بهره بدون تغییر می تواند وضعیت موجود را حفظ کند و احتمالاً تضمین کند که سرمایه گذاری در دارایی هایی مانند بیت کوین و اتریوم پایدار می ماند.

اما یک اختلال می تواند نشان دهنده احتیاط اقتصادی باشد و به طور بالقوه جذابیت دارایی های ریسک مانند ارزهای دیجیتال را کاهش دهد، یا برعکس، می تواند سرمایه گذاران را به دنبال بازدهی بالاتر در بازار ارزهای دیجیتال در صورت توقف سرمایه گذاری های سنتی سوق دهد.

https://www.tradingview.com/
نمودار BTC/USD از TradingView

هنگام بررسی نمودار بیت کوین، یک “جنگ” واضح بین گاوها و خرس ها وجود دارد. سطح مقاومت فوری برای تماشا حدود ۴۲۵۰۰ دلار است که بیت کوین اخیرا آن را آزمایش کرده است. این سطح بسیار مهم است زیرا بسته شدن ثابت بالای آن می تواند سیگنال افزایش حرکت صعودی باشد. از جنبه نزولی، سطح حمایت در حدود ۳۹,۵۲۸ دلار یک رقم روانشناختی است و سرمایه گذاران احتمالاً به شدت از آن دفاع خواهند کرد، مطابق با حوزه مورد علاقه قبلی.

تصمیم آتی فدرال رزرو می تواند به عنوان یک کاتالیزور برای حرکت بزرگ بعدی بیت کوین عمل کند. اگر نرخ بهره بدون تغییر باقی بماند، بیت کوین ممکن است به آزمایش سطح مقاومت ادامه دهد و شکست بالاتر از آن می تواند روند صعودی را تایید کند. اما اگر نرخ ها کاهش یابد، واکنش بیت کوین می تواند حتی غیرقابل پیش بینی تر باشد.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا