اخبار ارز دیجیتال

گلس‌نود می‌گوید متریک قیمت عمده بیت‌کوین (BTC) «به‌معنای مثبت» است

رتبه‌بندی سود و زیان تحقق نیافته که توسط تحلیلگر زنجیره‌ای گلاس‌نود (Glassnode) با معیار دارندگان بلندمدت بیت کوین (LTH-NUPL) ثبت شده است، به سطوح قبل از سقوط Terra رسیده است. آیا عملکرد بازار در ژانویه ۲۰۲۴ وارد فاز “باور” می شود؟

سود محقق نشده برای دارندگان بیت کوین بلندمدت (BTC) به ۵۵ درصد رسید

Glassnode متخصص Onchain در آخرین گزارش خود در The Week Onchain خاطرنشان کرد که تا اواسط ژانویه ۲۰۲۴، میانگین سود بلندمدت دارنده بیت کوین (BTC) تحقق نیافته به ۵۵٪ افزایش یافته است که “به طور قابل توجهی مثبت” است.

«دست های الماسی» بیت کوین آخرین بار در اوایل سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra Luna، از چنین سودی برخوردار بودند. علاوه بر این، این سطوح در ژوئیه ۲۰۱۹، قبل از «جهش Xi» و در آگوست ۲۰۲۰، زمانی که بازارهای ارزهای دیجیتال با اولین «پمپ‌های TikTok» سکه‌های میم آغاز شدند، ثبت شدند.

در همین حال، برخی از دارندگان این گروه تصمیم گرفتند از افزایش اخیر بیت کوین (BTC) استفاده کرده و دارایی های خود را به قیمت های فعلی بفروشند. عرضه دارندگان بلندمدت نیز اندکی از ATH آن کاهش یافته است و از نوامبر ۲۰۲۳ تقریباً ۷۵۰۰۰ بیت کوین کاهش یافته است.

با این حال، این گروه از سرمایه گذاران همچنان ۷۶.۳ درصد از عرضه سکه در گردش را بر عهده دارند. از هر چهار بیت کوین در گردش، سه بیت کوین در اختیار دارندگان بلندمدت است.

قبل از سه ماهه سوم ۲۰۲۳، این معیار برای بیش از یک سال منفی بود: مشتاقان پرشور بیت کوین (BTC) پول خود را با ضرر نگه می داشتند.

بیت کوین (BTC) به طور شگفت انگیزی از پایین ترین سطح YTD سقوط می کند: دو دلیل

در نسخه “رنگین کمان” این نمودار، معیار از منطقه “خوش بینی/اضطراب” خارج شده و وارد منطقه “باور” شده است که با خوش بینی متوسطی در بین سرمایه گذاران همراه است.

در همان زمان، تأییدیه ETF بیت کوین مورد انتظار در ایالات متحده سیگنال های متفاوتی را به بازارهای بیت کوین (BTC) آورد. پس از افزایش قیمت، قیمت بیت کوین در صرافی های اصلی به ۴۰۰۰۰ دلار کاهش یافت.

به گفته گلس‌نود، کاهش دردناک ۱۸ درصدی قیمت هم به دلیل پویایی ناسالم اهرم مشتقه و هم برخی معامله‌گران سودهای لحظه‌ای ایجاد شده است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) با افت ۱.۲۷ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۶۰۰ دلار در حال تغییر است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا