🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک های بزرگ ایالات متحده در آزمون استرس «رکود شدید» نمره قبولی می گیرند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی ایالات متحده پس از چندین ورشکستگی بانکی در اوایل سال جاری، بانک های خرده فروشی را تحت آزمایش استرس قرار می دهد.

بانک مرکزی ایالات متحده تشخیص داده است که هر ۲۳ بانک بزرگ این کشور پس از یک “آزمایش استرس” می توانند از رکود عمیق عبور کنند.

گزارشی که در ۲۸ ژوئن منتشر شد نیز نشان دهنده ضعف نسبی بانک های متوسط ​​و منطقه ای بود، اما آزمون استرس تنها به ۲۳ بانک نیاز دارد تا در این آزمون شرکت کنند. این فهرست شامل بزرگترین مؤسسات مالی کشور است.

در پی بحران بانکی در اوایل سال جاری، سیاستگذاران فدرال رزرو پیشنهاد کرده اند که تست های استرس می تواند در آینده سخت تر باشد.

مایکل بور، نایب رئیس فدرال رزرو گفت:

ما باید در مورد چگونگی ایجاد خطرات متواضع باشیم و به کار خود ادامه دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که بانک ها می توانند طیفی از سناریوهای اقتصادی، شوک های بازار و سایر استرس ها را تحمل کنند.

تست استرس بانکی از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ که توسط بانک های ایالات متحده ایجاد شد، سالانه انجام می شود. فدرال رزرو در حال بررسی است که در صورت افزایش بیکاری و کاهش شدید فعالیت های اقتصادی، زیان صنعت بانکداری چقدر شدید خواهد بود.

در تست استرس امسال، فدرال رزرو یک سناریوی رکود شدید جهانی را آزمایش کرد که باعث می شد قیمت املاک تجاری و مسکونی به ترتیب ۴۰ و ۳۸ درصد کاهش یابد. در بدترین سناریو، نرخ بیکاری می تواند به ۱۰ درصد برسد، اما در حال حاضر ۳.۷ درصد است.

بر اساس نتایج آزمایش، در مجموع، ۲۳ بانک بزرگ در این سناریو ۵۴۱ میلیارد دلار ضرر خواهند کرد.

۲۳ بانک شرکت کننده در فدرال رزرو تحت فشار هستند. منبع: federalreserve.gov

طبق گفته فدرال رزرو، یک بانک باید دارای نسبت سرمایه تحت فشار حداقل ۴.۵ درصد باشد تا بتواند نمره قبولی را کسب کند. نسبت کفایت سرمایه معیار مهمی برای سنجش قدرت مالی بانک است.

در اوایل سال جاری، سیستم بانکی ایالات متحده تحت تأثیر چندین شکست بزرگ از جمله بانک سیلیکون ولی، بانک سیگنچر، بانک سیلورگیت و بانک فرست ریپابلیک قرار گرفت. شرکت‌های دیگری مانند PacWest و Western Alliance نیز دچار آشفتگی بودند.

مربوط: بحران بانکی: چه معنایی برای ارزهای دیجیتال دارد؟

فدرال رزرو امسال از طریق برنامه تامین مالی مدت بانکی خود (BTFP) که در ماه مارس راه اندازی شد، بانک های کوچکتر را به شدت نجات داده است.

بر اساس داده های فدرال رزرو، تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برای بازسازی بانک های کوچک و متوسط ​​هزینه شده است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا