اخبار ارز دیجیتال

Magic Eden از OpenSea در NFT Loyalty Enforcement Tool پیروی می کند

پروتکل منبع باز سازندگان NFT Marketplace وفاداری سازندگان NFT را برای مجموعه های جدیدی که از ابزار استفاده می کنند، اعمال می کند.

Magic Eden، یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر Solana، به جدیدترین پلتفرم برای انتشار ابزارهایی تبدیل شده است که به سازندگان اجازه می دهد حق امتیاز را برای مجموعه های خود اعمال کنند.

این به دنبال اعلام یک ابزار مشابه توسط بازار رقیب NFT OpenSea در اوایل نوامبر است.

بر اساس بیانیه 1 دسامبر، ابزار اجرای وفاداری منبع باز بر اساس استاندارد توکن SPL Solana ساخته شده است و پروتکل Open Creator Protocol (OCP) نامیده می شود. این امر امکان اجرای حق امتیاز مجموعه جدید را که از 2 دسامبر در استاندارد انتخاب می شوند، فراهم می کند.

لو قبلاً در کنفرانس سولانا Breakpoint 2022 در 5 نوامبر ایده NFT طراحی شده برای اعمال حق امتیاز را مطرح کرد و بر نیاز سازندگان NFT به داشتن “مدل درآمد پایدار” تاکید کرد.

سازندگانی که از OCP استفاده می‌کنند همچنین می‌توانند بازارهایی را که حق امتیازی از مجموعه‌هایشان دریافت نمی‌کنند، ممنوع کنند. Magic Eden به حفظ حق امتیاز اختیاری در پلتفرم برای مجموعه هایی که از OCP استفاده نمی کنند، ادامه خواهد داد.

Magic Eden در یک تاپیک توییتری در تاریخ 1 دسامبر گفت: “OCP را نمی توان به صورت ماسبق بر مجموعه های موجود اعمال کرد” و به سازندگان گفت که آنها باید “سوزانند”. [and] یک NFT به آدرس کیف پول غیرقابل بازیابی ارسال و توسط مجموعه مجدداً صادر می شود.

لو در بیانیه ای گفت: “ما به طور فعال با چندین شرکای اکوسیستم درگیر بوده ایم تا راه حل هایی را برای سازندگان به موقع شناسایی کنیم.” شریکی که راه حل های بیشتری ارائه می دهد.

مربوط: Coinbase ادعا می‌کند اپل انتشار اپلیکیشن کیف پول را به دلیل هزینه‌های گاز مسدود می‌کند

یکی دیگر از ویژگی های پروتکلی که توسط Magic Eden تبلیغ می شود، توانایی سازندگان برای معرفی وفاداری پویا است. این می تواند ارزش وفاداری خریدارانی را که قیمت های بالاتری می پردازند کاهش دهد. مشروط به توقف معاملات یا توقف معاملات برای یک دوره زمانی.

Magic Eden در ماه اکتبر به یک مدل وفاداری اختیاری نقل مکان کرد، و به خریداران اجازه داد وفاداری را که می‌خواهند به پروژه کمک کنند، تعیین کنند، که باعث ایجاد شکاف در جامعه NFT در توییتر شد.

ابزار OCP از ابزارهای زنجیره‌ای مشابهی پیروی می‌کند که توسط OpenSea در اوایل نوامبر راه‌اندازی شد و فروش NFT‌ها را فقط به بازارهای دارای حق امتیاز محدود می‌کند.

در ماه سپتامبر، قبل از انتقال به حق امتیاز اختیاری، Magic Eden با همتا بازار و گردآورنده Coral Cube برای ایجاد ابزاری برای اجرای حق امتیاز مشابه، MetaShield، شریک شد.نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا