اخبار ارز دیجیتال

لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا برنده انتخابات ریاست جمهوری برزیل شد – این برای ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

طبق گزارش ها، رئیس جمهور آینده از بانک مرکزی برزیل خواسته است تا چارچوبی برای دارایی های دیجیتال ایجاد کند و گفته است که ارزهای دیجیتال “مستحق توجه مقامات هستند.”

لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا که به سادگی با نام “لولا” شناخته می شود، در رقابتی نزدیک با ژایر بولسونارو، رئیس جمهور مستعفی برزیل، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شد.

داده های دادگاه عالی Eleitoral نشان می دهد که لولا در دور دوم 30 اکتبر بولسونارو را با 50.9 درصد آرا شکست داد. نتایج انتخابات نشان داد که لولا از ژانویه 2023 حق نامزدی برای ریاست جمهوری را داشت، اما گزارش ها حاکی از آن است که بولسونارو ممکن است قصد دارد نتایج را به چالش بکشد.

لولا که همچنین از سال 2003 تا 2010 رئیس جمهور برزیل بود، در اکتبر گفت که ارزهای رمزنگاری شده “مستحق توجه مقامات هستند” و از بانک مرکزی این کشور خواست تا چارچوبی برای دارایی های دیجیتال مطابق با استانداردهای بین المللی ضد پول ایجاد کند. ساختن شستشو و فعالیت های غیرقانونی او همچنین با Henrique Meirelles، رئیس سابق بانک مرکزی، که در ماه سپتامبر نقش مشاوری در صرافی ارز دیجیتال Binance داشت، متحد است، اما ممکن است در حال بررسی سمتی در دولت لولا باشد.

در طول انتخابات ریاست جمهوری، لولا اعلام کرد که طرح دولت برزیل در بلاک چین Decred ثبت شده است، نمونه ای از “فناوری نوآورانه و فساد ناپذیر رکورد پشت بیت کوین، که توسط رایانه ها در سراسر جهان توزیع شده است.” با این حال، رئیس جمهور آینده به ندرت به طور عمومی در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین صحبت می کند.

مربوط: ریودوژانیرو، برزیل پرداخت های رمزنگاری شده برای مالیات بر دارایی را می پذیرد

کوین تلگراف گزارش داد که بیش از 12000 شرکت مستقر در برزیل تا ماه اوت ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار داشتند که نشان می دهد دارایی های دیجیتال می توانند نقش بیشتری در اقتصاد کشور در آینده ایفا کنند. برخی از قانون‌گذاران نیز لایحه‌ای را با هدف قانونی کردن پرداخت‌های رمزنگاری شده در برزیل پیشنهاد کرده‌اند.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا