اخبار ارز دیجیتال

هودل بلند مدت یا ترید روزانه، کدام بهتر است؟

ترید روزانه و هودل دو استراتژی رایج سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستند که هر دو در نهایت به هدف کسب سود انجام می شوند. ترید روزانه یک استراتژی کوتاه مدت و پر ریسک است که در آن سرمایه گذاران ارز دیجیتال در همان روزی که ارز خریده اند، آن را می فروشند تا از نوسانات سریع قیمتی سود ببرند. هودل یک اصطلاح عامیانه به معنی خرید و نگهداری ارز دیجیتال به شکل بلندمدت و برای کسب سود از افزایش ارزش آن است.

ترید روزانه و هودل دو استراتژی رایج سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستند که هر دو در نهایت به هدف کسب سود انجام می شوند.

ترید روزانه یک استراتژی کوتاه مدت و پر ریسک است که در آن سرمایه گذاران ارز دیجیتال در همان روزی که ارز خریده اند، آن را می فروشند تا از نوسانات سریع قیمتی سود ببرند.

هودل یک اصطلاح عامیانه به معنی خرید و نگهداری ارز دیجیتال به شکل بلندمدت و برای کسب سود از افزایش ارزش آن است. اصطلاح هودل توسط یکی از حامیان بیت کوین در یک پست انجمن Bitcointalk در سال 2013 ابداع شد و به طور گسترده توسط علاقه مندان به ارزهای دیجیتال مورد استقبال قرار گرفت.

ترید روزانه شامل تکنیک های بیشتر، انضباط شخصی و فرآیندهای تصمیم گیری منطقی است. در حالی که در هودل سرمایه گذاران ارزهایی که فکر می کنند در طولانی مدت رشد خواهند داشت را خریداری و نگهداری می کنند و تحلیل بازار پیش نیاز آن نیست.

استراتژی های ترید ارز دیجیتال تا حد زیادی مشابه روش های سنتی معاملات سهام و سایر دارایی ها است و از روش های تحلیلی تکنیکال و بنیادی در بازار ارز دیجیتال نیز استفاده می شود. تفاوت آن با بازار های سنتی این است که ارزهای دیجیتال نوسانات قیمتی زیادی دارند که می تواند ترید روزانه و کوتاه مدت را با چالش ها و سود بیشتری همراه کند.

در نهایت اما کدام روش سرمایه گذاری بهتر است؟ آیا باید هودل کنید یا ترید روزانه را انتخاب کنید؟

هودل یا ترید، کدام استراتژی سرمایه گذاری را انتخاب کنیم؟

برای شناسایی و انتخاب روش سرمایه گذاری مناسب، سرمایه گذاران ارز دیجیتال باید شرایط خود را در نظر بگیرند و بررسی کنند که آیا مهارت های مناسبی را برای سرمایه گذاری در یک بازار پرخطر را دارند یا خیر.

هودل و ترید هرکدام مزایا و معایب خود را دارند و افراد می توانند براساس مهارت های خود، زمان در اختیار، منابع مالی و سطح ریسکی که مایل به پذیرش هستند بهترین روش را برای خود شناسایی کنند.

مزایا و معایب ترید روزانه

مانند هر بازار دیگری، ترید در بازار ارز دیجیتال نیازمند صرف زمان و تلاش است. با این حال، این روش برای تریدرهای موفق می تواند سود بسیار خوبی به همراه داشته باشد.

مزایا

 • تعیین زمان سرمایه گذاری و هدف در اختیار سرمایه گذار است و می توانند برنامه ریزی خود را داشته باشند.
 • با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال و ابزارهای مختلف مانند لوریج، امکان کسب سود هنگفت با ترید روزانه در این بازار وجود دارد.
 • حتی در زمان سقوط قیمتی و بازار نزولی امکان کسب درآمد با ترید روزانه وجود دارد.
 • بازگشت سرمایه سریعتر است.
 • روش ها و تکنیک های متنوعی برای ترید وجود دارد که هر تریدر می تواند براساس شرایط خود بهترین روش را انتخاب کند.

معایب

 • ممکن است برای فعالیت موفق در ترید روزانه به سرمایه زیادی نیازمند باشید.
 • کنترل احساسات و خود انضباطی ممکن است دشوار باشد.
 • در حالی که پاداش ترید روزانه می تواند زیاد باشد، اما این فعالیت همچنین ریسک بالایی نیز دارد.
 • توجه مداوم به بازار و اخبار پیرامون آن لازم است که می تواند زمان زیادی را نیازمند باشد.
 • استرس زیادی در این فعالیت وجود دارد که می تواند اثرات مخربی در زندگی فرد داشته باشد.

مزایای و معایب هودل

مزایا و معایب هودل

هودل ارز دیجیتال یک استراتژی بلندمدت است که می تواند گزینه سرمایه گذاری مطمئن تری برای سرمایه گذاران با تجربه کمتر باشد.

مزایا

 • هودل نیازمند بررسی مداوم بازار و قیمت ها نیست.
 • با هودل، سرمایه گذاران دیگر نیازمند نگرانی پیرامون نوسانات قیمتی کوتاه مدت را ندارند که به کاهش استرس های پیرامون سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال منجر می شود.
 • احساسات FUD و FOMO خنثی می شوند.
 • هودل می تواند به سود بسیار منجر شود، خرید بیت کوین در سال 2020 و فروش آن در سال 2021 برای سرمایه گذاران سود 1100 درصدی به همراه داشت.

معایب

 • هودل در زمان بازار نزولی می تواند دشوار باشد.
 • سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که سرمایه کافی را در اختیار دارند تا مجبور به فروش اجباری نشوند.
 • زمان مشخصی برای بازگشت سرمایه و کسب سود وجود ندارد.
 • نگهداری امن ارزهای دیجیتال در طولانی مدت ممکن است با برخی چالش ها همراه باشد.

در نهایت با بررسی شرایط خود، می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگر به ترید علاقه مند هستید و زمان کافی را دارید، ترید روزانه در بازار رمزارز می تواند گزینه جذابی باشد. اما اگر اطلاعات زیادی پیرامون ارزهای دیجیتال ندارید و نمی خواهید به طور مداوم در این بازار فعال کنید، هودل گزینه بهتری است.

بهترین صرافی برای ترید و هودل ارز دیجیتال کدام است؟

در نهایت تصمیم شما هرچه باشد، نیازمند خرید ارز دیجیتال از یک صرافی معتبر هستید. امروزه یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال سرمایکس نام دارد که در بازار آن خرید و فروش سریع و کم کارمزد بیش از 630 ارز دیجیتال متنوع امکان پذیر است. موضوعی که این صرافی را به گزینه مناسبی برای ترید روزانه تبدیل می کند.

همچنین کیف پول امن و غیرقابل تحریم سرمایکس امکان نگهداری امن صدها ارز دیجیتال را فراهم کرده است که سرمایه گذاران هودل می توانند از آن برای نگهداری طولانی مدت دارایی های دیجیتال خود استفاده کنند.

از دیگر خدمات سرمایکس می توانیم به پشتیبانی 24 ساعته در هفت روز هفته، امکان تبادل ارز با ارز و اپلیکیشن موبایل و همچنین موارد تصویر زیر اشاره کنیم.

خدمات سرمایکس

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا