🚨 اخبار ارز دیجیتال

متا و مایکروسافت از هوش مصنوعی منبع باز مدل Llama 2 رونمایی کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گفته مهتا، Rama2 بر روی ۴۰ درصد داده های عمومی بیشتر آموزش دیده است و می تواند دو برابر بیشتر از Rama1 زمینه را مدیریت کند.

شرکت بزرگ فناوری متا و مایکروسافت برای راه‌اندازی Llama 2، مدل زبان متن‌باز در مقیاس بزرگ متا که بر روی ویندوز مایکروسافت و پلتفرم رایانش ابری Azure کار می‌کند، شریک شده‌اند.

این دو در ۱۸ جولای شراکت را اعلام کردند و اعلام کردند که Llama 2 برای استفاده تحقیقاتی و تجاری رایگان خواهد بود و در عین حال برای اجرا در ویندوز نیز بهینه شده است.

این اطلاعیه هفته گذشته شایعاتی مبنی بر ساخت Llama 2 برای کمک به شرکت ها و محققان برای ایجاد برنامه های کاربردی در بالای پشته فناوری هوش مصنوعی متا را تایید می کند.

متا ادعا کرد که راما ۲ با استفاده از ۴۰ درصد بیشتر منابع داده آنلاین عمومی آموزش دیده است و می تواند دو برابر بیشتر از راما ۱ زمینه را مدیریت کند.

این شرکت گفت Llama 2 از نظر عملکرد در کدنویسی، مهارت، استدلال و تست دانش از بسیاری از LLM های منبع باز رقبای خود بهتر عمل می کند. با این حال، طبق یکی از مقالات تحقیقاتی متا، متا اذعان دارد که به اندازه رقبای متن بسته خود مانند GPT-4 OpenAI کارآمد نیست.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در ۱۸ ژوئیه در یک پست اینستاگرامی گفت که Llama 2 “محققان و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا نسل بعدی مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ را به عنوان پایه‌ای برای تحقیقات خود بسازند.”

مارک زاکربرگ و ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت.منبع: اینستاگرام

مهتا گفت که از تقاضا برای راما ۱، که پس از انتشار نسخه محدود در ماه فوریه، بیش از ۱۰۰۰۰۰ درخواست دسترسی دریافت کرد، “متعجب” شد. این مدل به زودی توسط یکی از کاربران وب سایت imageboard 4chan به صورت آنلاین به بیرون درز کرد.

مربوط: هوش مصنوعی می تواند قیمت بیت کوین را به بالای ۷۵۰۰۰۰ دلار برساند – آرتور هیز

با این حال، بر اساس گزارش رویترز در مزرعه برنج در فوریه، تعداد Llama 1 بسیار کمتر از ChatGPT بود، به طوری که تخمین زده می شود بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر برای استفاده از این مدل در سه ماه اول ثبت نام کرده اند.

طبق گزارش ژانویه از Fortune، این همکاری باعث می‌شود که مایکروسافت از دو غول در حوزه هوش مصنوعی حمایت کند و تا سال ۲۰۲۳ مجموعاً ۱۳ میلیون دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کند.

تصمیم متا برای منبع باز Llama توسط دو سناتور آمریکایی در ماه ژوئن مورد انتقاد قرار گرفت و آنها گفتند که محافظت های “به ظاهر حداقل” در نسخه اول Llama به این معنی است که کاربران مخرب می توانند به صورت “جنایتکارانه” استدلال کنند که می تواند درها را برای مشارکت باز کند.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، ۳ استفاده عجیب از ChatGPT و افزونه‌های رمزنگارینویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا