🚨 اخبار ارز دیجیتال

اگر روند تاریخی در معاملات آتی عمده LTC تکرار شود، قیمت لایت کوین ۳۰ درصد کاهش می یابد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک مطالعه چند ساله در مورد علاقه باز به معاملات آتی لایت کوین، روندهای منحصر به فردی را نشان می دهد که تأثیر قابل توجهی بر قیمت های تاریخی LTC داشته است.

در حالی که کمتر از دو هفته تا نصف شدن لایت کوین باقی مانده است، زمانی که ماینرها یارانه ها را به نصف کاهش می دهند، معامله گران به این فکر می کنند که آیا اثر کمبود اضافی برای نگه داشتن قیمت LTC در بالای ۹۰ دلار کافی است.

قیمت لایت کوین (LTC) طی ۱۸ روز گذشته ۱۹ درصد کاهش یافته است، اما امسال عملکرد مثبت ۳۱ درصدی را به ثبت رسانده است. قابل ذکر است که بیشتر این رالی بین ۲۹ ژوئن و ۲ ژوئیه اتفاق افتاد، با ۳۴ درصد افزایش که قیمت را به بالاترین سطح ۱۴ ماهه ۱۱۵ دلار رساند.

قیمت روزانه لایت کوین/دلار در کوین بیس، ۲۰۲۳. منبع: TradingView

با این حال، بازارهای مشتقه آمارهای نگران کننده ای منتشر کرده اند که نشان می دهد ممکن است یک اصلاح شدید در جریان باشد.

داده های تاریخی به نفع گاوهای لایت کوین نیست

در هر یک از سه مورد آخر که علاقه آزاد به معاملات آتی لایت کوین به زیر ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافت، قیمت بیش از ۳۸ درصد کاهش یافت که می‌تواند با سناریوی فعلی سازگار باشد.

کل سود باز دلاری در معاملات آتی لایت کوین از ۲۹ ژوئن (۳۰۰ میلیون دلار) تا ۲ ژوئیه (۶۱۵ میلیون دلار) افزایش قابل توجهی را نشان داد که نشان دهنده افزایش تقاضا برای قراردادهای آتی اهرمی است.

در ۲ جولای، قیمت لایت کوین به بالاترین حد خود در ۱۴ ماه گذشته رسید و ۲۰ درصد به ۹۲ دلار سقوط کرد. با این حال، آنچه نگران کننده است این است که سود باز لایت کوین هنوز بالای ۵۰۰ میلیون دلار است. این نشان می‌دهد که خریداران برای جلوگیری از انحلال، حاشیه سود اضافه کرده‌اند، اما خطر اصلاح شدید همچنان وجود دارد.

معاملات آتی لایت کوین، سود باز دلار آمریکا را در سال گذشته جمع آوری کرده است.منبع: شیشه سکه

یک قرارداد فعال بالاتر (با بهره باز) به طور کلی مثبت است و به سرمایه گذارانی که به اندازه بازار خاصی نیاز دارند اجازه می دهد تا مشارکت کنند. حتی اگر حرکت قیمت لزوماً صعودی نباشد، به دلیل انحلال بالقوه زمانی که موقعیت معامله‌گر به دلیل اهرم یا فقدان حاشیه بسته می‌شود، نوسانات قیمت بیشتری را ممکن می‌سازد.

نگاهی به عقب به سقوط و علاقه باز نوامبر ۲۰۲۱

به نظر می رسد کاهش بهره باز لایت کوین به زیر آستانه ۵۰۰ میلیون دلاری، یک شاخص قابل اعتماد از کاهش علاقه سرمایه گذاران باشد، و سه رویداد اخیر این عقیده را تایید می کند، زیرا قیمت در هر مورد با اصلاحات عمده روبرو شده است.

لایت کوین نرخ سود باز به دلار آمریکا، نیمه دوم سال ۲۰۲۱. منبع: CoinGlass

در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱، سود باز لایت کوین از ۵۰۰ میلیون دلار گذشت که به بالاترین میزان در شش ماه گذشته یعنی ۲۸۹ دلار رسید. جالب اینجاست که پس از کاهش بهره باز به زیر ۵۰۰ میلیون دلار در ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱، قیمت لایت کوین در ۲۴ روز ۴۸ درصد سقوط کرد.

قیمت ۱ روزه لایت کوین/دلار در کوین بیس، اواخر سال ۲۰۲۱. منبع: TradingView

پیش از این، علاقه باز لایت کوین افزایش یافت، اما نتوانست از سطح ۵۰۰ میلیون دلار عبور کند، حتی زمانی که قیمت در اوایل سپتامبر ۴۰ درصد افزایش یافت و به ۲۳۲ دلار رسید.

علاوه بر حمایت از ارتباط با بهره باز، سال ۲۰۲۱ شاهد دو مورد دیگر از فوریه تا ژوئن بود که پس از شکستن آستانه بهره آزاد ۵۰۰ میلیون دلاری، کاهش قابل توجهی داشت.

رویدادهای مشابه در فوریه ۲۰۲۱ و می ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد

قیمت روزانه لایت کوین/دلار در کوین بیس در اوایل سال ۲۰۲۱. منبع: TradingView
قراردادهای آتی لایت کوین، سود باز به دلار، اوایل سال ۲۰۲۱. منبع: CoinGlass

در ۸ فوریه ۲۰۲۱، سود باز لایت کوین به بالای ۵۰۰ میلیون دلار افزایش یافت و ۶۴ درصد افزایش قیمت را ثبت کرد و در ۲۰ فوریه ۲۰۲۱ به ۲۴۷ دلار رسید. اما بهره باز در همان روز به کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار رسید که منجر به کاهش ۳۸ درصدی قیمت در ۸ روز آینده شد. قابل ذکر است که قیمت لایت کوین به مدت ۵ روز حمایت روانی ۲۰۰ دلاری را حفظ کرد و سپس به ۱۴۲ دلار سقوط کرد.

مجدداً در ۹ می ۲۰۲۱، سود باز لایت کوین پس از ۴۹ روز به زیر ۵۰۰ میلیون دلار رسید. پس از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ ۴۰۹ دلار در مدت مشابه، تنها در ۱۳ روز ۷۱ درصد اصلاح شد و به ۱۱۸ دلار رسید.

در حالی که نمی توان از رویدادهایی که بیش از ۱۹ ماه از آن می گذرد، علیت را استخراج کرد، توجه به علاقه باز لایت کوین ضروری است. طبق تاریخ، افت از سطح فعلی ۵۰۰ میلیون دلار می‌تواند منجر به کاهش ۳۰ درصدی از ۹۴ دلار به ۶۲ دلار شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا