اخبار ارز دیجیتال

تجمع لایت کوین ‘سر جعلی’؟ فنی LTC قیمت ۶۵٪ سقوط را پیشنهاد می کند

قیمت LTC ممکن است با دارایی های پرریسک تر کاهش یابد

لایت کوین (LTC) پس از رسیدن به ۴۰.۵۰ دلار در ژوئن ۲۰۲۲، با ۱۳۰ درصد افزایش به نزدیک به ۱۰۰ دلار رسیده است. دلایل اصلی عبارتند از بهبود قابل توجهی در احساس ریسک و سرخوشی پیرامون نصف شدن لایت کوین در آگوست ۲۰۲۳.

با این حال، فنی نشان می دهد که LTC می تواند بسیاری از این دستاوردها را در ماه های آینده از بین ببرد.

قیمت LTC پرچم خرس غول پیکر را می کشد

لایت کوین در موقعیتی است که می‌تواند سود خود را محدود کند، عمدتاً به دلیل پرچم نزولی هفتگی غول‌پیکر.

پرچم نزولی یک الگوی ادامه نزولی است که زمانی رخ می دهد که قیمت در یک کانال موازی صعودی پس از یک روند نزولی قوی اصلاح شود.پس از شکسته شدن قیمت به زیر خط روند پایین، حجم افزایش می یابد و برطرف می شود

لایت کوین از اوایل ژوئن ۲۰۲۲ الگوی مشابهی را دنبال کرده است. پیش از این، جفت LTC/USD 70 درصد اصلاح قیمت را از ۱۳۰ دلار به ۴۰.۵۰ دلار دریافت کرده بود. بنابراین، از نقطه نظر فنی، زمانی که قیمت به زیر خط روند پایین‌تر برسد، روند نزولی از سر گرفته می‌شود.

نمودار هفتگی LTCUSD که شامل تفکیک پرچم خرس است.منبع: Trading View

به عنوان یک قاعده کلی، یک حرکت شکست پرچم نزولی قیمت را تشویق می کند تا به اندازه طول روند نزولی قبلی کاهش یابد. با اعمال همین تنظیمات در لایت کوین، هدف پایین‌تر پرچم نزولی نزدیک به ۳۰.۵۰ دلار است که ۶۵ درصد کمتر از قیمت فعلی LTC است.

قیمت لایت کوین “سر جعلی”؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، بهبود قیمت لایت کوین عمدتاً به دنبال حرکت مشابهی در بازارهای ریسک پذیر به دلیل تورم مهار شده بود.

به عنوان مثال، شاخص بورس نزدک ۱۰۰ حدود ۱۰۰ دلار افزایش یافت. افزایش ۱۵.۵۰ درصدی بین اکتبر ۲۰۲۲ و ژانویه ۲۰۲۳. به طور مشابه، بیت کوین (BTC) بیش از ۵۰ درصد از پایین ترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۲ یعنی حدود ۱۵۵۰۰ دلار افزایش یافته است.

ضریب همبستگی هفتگی بین Litecoin و Nasdaq-100 تقریباً مثبت در ۰.۳۵ در ۲۷ ژانویه بود. به طور مشابه، ضریب همبستگی بین لایت کوین و بیت کوین در حال حاضر حدود ۰.۲۱ است.

ضریب همبستگی هفتگی لایت کوین و نزدک ۱۰۰ و بیت کوین.منبع: Trading View

اما بسیاری از تحلیلگران، از جمله مارک هافل، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت ثروت جهانی UBS، می گویند که افزایش مستمر ریسک می تواند یک “سر جعلی” باشد. به عبارت ساده تر، رالی لایت کوین می تواند کوتاه مدت باشد، که تحت تاثیر همتای ریسک پذیر آن است.

کاپو، تحلیلگر بازار مستقل کریپتو موافق,احتیاط:

«راهی که حرکت رو به بالا اتفاق می افتد، راه [higher-timeframe] تست شده برای مقاومت… ظاهرا دستکاری شده، اما تقاضای واقعی وجود ندارد. ”

سناریوی صعودی لایت کوین

با این حال، همه نسبت به دارایی های پرخطر مانند لیت کوین نزولی نیستند. تحلیلگر محبوب بازار Rekt Capital به نظر می رسد همانطور که در زیر مشاهده می کنید، با استناد به تنظیمات نمودار ماهانه، لایت کوین در هفته های آینده به ۱۶۰ دلار افزایش می یابد.

نمودار قیمت ماهانه برای LTC/USD.منبع: Trading View

به طور خاص، نمودار نشان می دهد که قیمت LTC پس از آزمایش مقاومت چند ساله خط روند صعودی در محدوده ۴۰ تا ۵۰ دلار، یک حرکت بازگشتی قوی انجام می دهد.

این اهداف رو به بالا به عنوان حمایت و مقاومت عمل می کردند. بنابراین، شکستن این مقاومت کلیدی می تواند راه اندازی پرچم نزولی را باطل کند. طبق تحقیقات تام بولکوفسکی، سرمایه گذار کهنه کار، این اتفاق در ۵۴ درصد مواقع رخ می دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا