اخبار ارز دیجیتال

لایت کوین چشم ۱۰۰ دلار پس از شکست قیمت “نادر” LTC

تصمیم مانی گرام برای ادغام لایت کوین در خدمات رمزنگاری خود و رویداد نصف شدن آینده سکه به عنوان کاتالیزور پشت افزایش قیمت LTC عمل می کند.

لایت کوین (LTC) ممکن است در یک شکست نادر تغییر روند، ۲۰ درصد دیگر افزایش یابد، به طوری که LTC اخیراً از اکثر دارایی های رمزنگاری پیشی گرفته است.

مثلث متقارن نه چندان نزولی LTC

قیمت‌های LTC از چیزی که قبلاً یک مثلث متقارن نزولی تصور می‌شد خارج شده است.

مثلث متقارن یک الگوی ادامه روند است. یعنی شکستن آن محدوده معمولا باعث حرکت قیمت در جهت روند قبلی می شود.

لایت کوین پس از سقوط ۷۰ درصدی به نزدیک به ۴۰ دلار در جلسه معاملاتی قبلی، از ماه می تا نوامبر یک الگوی مثلثی متقارن تشکیل داد. در حالت ایده آل، جفت LTC/USD می توانست از خط روند پایین تر خارج شده و الگو را حل کند.

با این حال، همانطور که در زیر می بینید، در اوایل نوامبر از خط روند بالایی عبور کرد. به گفته ادواردز و مگی، تحلیل تکنیکال روند سهامبا توجه به اینکه تنها ۲۵ درصد از شکست های مثلث متقارن از لحاظ تاریخی منجر به تغییر روند شده اند، حرکات شکست نادر است.

نمودار قیمت ۳ روزه برای LTC/USD.منبع: Trading View

لایت کوین به طور قطع حرکت معکوس مثلث متقارن را دنبال خواهد کرد و هدف آن افزایش به سمت ۱۰۰ دلار یا حتی ۲۰ درصد تا دسامبر ۲۰۲۲ است.

این هدف صعودی پس از محاسبه فاصله بین خطوط روند بالا و پایین مثلث و افزودن خروجی به نقطه شکست (حدود ۵۸ دلار برای لایت کوین) اندازه گیری می شود.

چرا قیمت لایت کوین در حال افزایش است

حرکت شکست مثلث متقارن لایت کوین در اواخر اکتبر آغاز شد. این همزمان با اعلام مانی گرام مبنی بر اینکه به کاربران امکان خرید، ذخیره و استفاده از LTC را به همراه بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) برای پرداخت می دهد، بود.

نمودار قیمت ۳ روزه برای LTC/USD.منبع: Trading View

شکست LTC در هفته اول نوامبر، با سقوط FTX، شتاب خود را از دست داد، که تأثیر منفی بر بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال داشت. با این حال، لایت کوین در میان گمانه زنی ها مبنی بر نصف شدن جوایز در تابستان ۲۰۲۳، روند صعودی خود را از سر گرفته است.

مطالب مرتبط: لایت کوین در برابر بیت کوین در سال ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود رسید – اما آیا قیمت LTC قبل از نصف شدن به نصف خواهد رسید؟

تحلیلگر بازار The Digital Trend در سرمقاله SeekingAlpha گفت: «لایت کوین در ماه‌های منتهی به نصف شدن خود تمایل به افزایش دارد.

سپس قیمت تمایل به تثبیت دارد و سپس وارد بازار افزایشی طولانی‌تر می‌شود. سپس، تقریباً در نیمه‌ی چرخه، لایت‌کوین وارد فاز نزولی/توزیعی مانند بیت‌کوین می‌شود.»

عملکرد قیمت LTC/USD قبل و بعد از نصف شدن.منبع: TradingView/Digital Trends

همانطور که کوین تلگراف در اینجا پوشش داده است، اگر نصف فراکتال طبق برنامه عمل کند، لایت کوین می تواند تا جولای ۲۰۲۳ به ۱۸۰ دلار برسد.

گرفتن نزولی

برعکس، لایت کوین می‌تواند شاهد اصلاح کوتاه‌مدت باشد زیرا شاخص قدرت نسبی ۳ روزه (RSI) به «بیش از حد خرید» تبدیل شده است. همانطور که در زیر می بینید، RSI بالاتر از ۷۰ از ۶۸ فعلی می تواند باعث نزولی شود.

نمودار قیمت ۳ روزه برای LTC/USD.منبع: Trading View

هدف کاهش قیمت برای LTC حدود ۴۰ دلار است که در صورت وجود روند اصلاحی، حدود ۵۰ درصد از سطوح قیمت فعلی کاهش می یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا