اخبار ارز دیجیتال

Liquid Staking ادعاهای برتر در DeFi: Binance Report


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از سخنگویان بایننس تاکید کرد که هنگام استقرار مایع باید به مواردی توجه کرد، از جمله آسیب‌پذیری قرارداد هوشمند، ریسک‌های قابل توجه و نوسان قیمت.

سهام نقدینگی زیربخشی از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که به کاربران اجازه می‌دهد با شرط‌بندی توکن‌ها بدون از دست دادن نقدینگی، بازدهی کسب کنند. صرافی کریپتو بایننس بر اساس گزارش نیمساله ۲۰۲۳ خود به بزرگترین بخش DeFi از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) تبدیل شده است.

در این گزارش، صرافی ارزهای دیجیتال تاکید کرد که از آوریل ۲۰۲۳، Liquid Staking رتبه اول را در رده DeFi توسط TVL از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) به خود اختصاص داده است.

قبل از ارتقای اتریوم شانگهای، زمانی که کاربران نمی‌توانستند ETH خود را به میل خود از بین ببرند، مکانیسم staking بخش مهمی از شرط‌بندی اتر (ETH) بود. در آن زمان، توکن‌های Liquid Staking (LST) نقدینگی را به کاربران ارائه می‌کردند در حالی که بازدهی ETH را کسب می‌کردند.

سرمایه گذاری مایع ۳۷.۱ درصد از بازار سهام ETH را تشکیل می دهد.منبع: بایننس

در ۱۳ آوریل، به‌روزرسانی شانگهای در شبکه اصلی اتریوم منتشر شد و به کاربران این امکان را داد که ETH سهام خود را برداشت کنند. با این وجود، این گزارش می‌گوید استکینگ مایع همچنان در حال رشد است. بایننس نوشت: «جالب است که پس از شانگهای، ما همچنان شاهد رشد بسیار بالایی هستیم، به‌طوری‌که استیکینگ مایع محبوب‌ترین راه برای سهام‌داری ETH برای کاربران است.

مربوط: رشد سریع پلتفرم مشتقات استکینگ مایع اتریوم متمرکز بر دی‌فای، ابروها را بالا می‌برد

علاوه بر این، گزارش Binance به ظهور اصطلاح “LSTfi” نیز اشاره کرد که با نام “LSDfi” نیز شناخته می شود. این اصطلاح ترکیبی از استکینگ مایع و DeFi است و به پروژه‌هایی مانند پروتکل‌های معاملاتی بازده، خدمات نمایه‌سازی و پروژه‌هایی اشاره دارد که به کاربران امکان می‌دهند با استفاده از LST به عنوان وثیقه، استیبل کوین‌هایی را که به عنوان پروتکل LSTfi طبقه‌بندی می‌شوند، ضرب کنند.

TVL پروتکل LSTfi تا ژوئن ۲۰۲۳ ۶۷ درصد افزایش یافت. منبع: بایننس

بر اساس این گزارش، بازار در مراحل اولیه نسبتاً بر روی پروتکل های برتر متمرکز شده است. با این حال، بایننس پیش بینی کرده است که با ظهور پروژه های جدید بیشتری در این دسته در آینده نزدیک، این تغییر خواهد کرد.

استفاده از مایعات اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، اما کاربران هنوز باید از چند چیز آگاه باشند. در بیانیه ای، سخنگوی بایننس به کوین تلگراف گفت که کاربران باید از برخی خطرات مرتبط با استکینگ مایع آگاه باشند. این شامل آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند، ریسک قابل توجه و قرار گرفتن در معرض ریسک قیمت است. توضیح دادند:

“از آنجایی که Liquid Staking به کاربران نیاز دارد تا با یک لایه اضافی از قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشند، کاربران ممکن است در معرض اشکالات احتمالی در قراردادهای هوشمند مورد استفاده توسط پروتکل Liquid Staking قرار بگیرند. بنابراین مهم است که کاربران تحقیقات خود را انجام دهند.”

علاوه بر این، یکی از سخنگویان Binance گفت اعتبار سنجی هایی که در انجام وظایف خود کوتاهی کنند، با کاهش بخشی از دارایی های سهام خود جریمه خواهند شد. این به این معنی است که کاربران باید محتاط و مراقب باشند تا از طریق اعتبارسنجی‌های جریمه شده شریک نشوند. این به جلوگیری از ضرر کمک می کند. آنها گفتند: “برای کاربران مهم است که پروتکلی را انتخاب کنند که دارایی های سهام آنها را در طیف وسیعی از اپراتورهای گره قابل اعتماد متنوع کند.”

در نهایت، کاربران باید از ریسک قیمت آگاه باشند. طبق گفته بایننس، کاربران ممکن است به دلیل نوسانات قیمت بازار، با اختلافات بین LST و توکن اصلی مواجه شوند. این ممکن است به دلایل مختلفی مانند مشکلات قرارداد هوشمند نیز رخ دهد.

علیرغم رشد مثبت در زیربخش سرمایه گذاری نقدینگی، بخش DeFi بدتر از بازار جهانی ارزهای دیجیتال بود. بر اساس این گزارش، علیرغم ایجاد موارد استفاده جدید توسط DeFi، تسلط فضا ۰.۵ درصد در برابر فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال کاهش یافت.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین های میم احمقانه سرمایه گذاری می کنند: یک برنامه ۳ نقطه ای برای موفقیت

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا