اخبار ارز دیجیتال

استفاده محدود از هوش مصنوعی مولد در مدارس ژاپن مجاز است

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وزارت آموزش ژاپن قصد دارد اجازه استفاده محدود از هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT را در مدارس ابتدایی، دبیرستان و دبیرستان در سراسر کشور بدهد.

وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری ژاپن قصد دارد به مدارس ابتدایی تا دبیرستان اجازه دهد تا از هوش مصنوعی مولد (AI) به صورت محدود در کلاس استفاده کنند.

به گفته رسانه های خبری محلی، منابع نزدیک به این موضوع گفتند که ابزارهای مولد هوش مصنوعی، مانند ربات چت محبوب ChatGPT، مقصر هستند. این ابزار اجازه دارد تا بحث‌های درون کلاسی و فعالیت‌های هنری را در میان سایر موارد استفاده تسهیل کند.

مقامات گفتند که استفاده کامل از ابزارهای هوش مصنوعی مجاز نخواهد بود و آنها دستورالعمل هایی را برای مدارس منتشر خواهند کرد تا در ماه جولای از آنها پیروی کنند.

در حالی که این پیش نویس بر اهمیت «پرورش توانایی استفاده از هوش مصنوعی مولد به طور متفکرانه» تأکید می کند، معرفی آن را با محدودیت هایی توصیه می کند.

همچنین از معلمان می خواهد که به دانش آموزان آموزش دهند که استفاده از هوش مصنوعی در امتحانات و کلاس ها تقلب محسوب می شود. دستورالعمل ها معلمان و دانش آموزان را تشویق می کند که مراقب داده های وارد شده به سیستم های هوش مصنوعی باشند.

مربوط: ویمبلدون 2023 دارای تفسیرهای برجسته تولید شده توسط هوش مصنوعی است

این اعلامیه از سوی وزارت آموزش ژاپن در حالی منتشر می شود که تنظیم کننده های ژاپنی با نحوه تنظیم و معرفی این فناوری در سطح ملی دست و پنجه نرم می کنند.

مقامات ژاپنی در ابتدا به طور عمومی از چت ربات ChatGPT OpenAI حمایت کردند، زمانی که کشورهایی مانند ایتالیا این فناوری را ممنوع کردند و سایر ابهامات در مورد استفاده از آن ظاهر شد.

با این حال، اندکی پس از آن، تاکاشی کی، قانونگذار ژاپنی گفت که در حال اعمال مقرراتی برای محافظت از دارندگان حق چاپ در برابر نقض هوش مصنوعی است. روز بعد، OpenAI توسط یک نماینده پارلمان ژاپن در مورد روش های جمع آوری داده ها هشدار داده شد و از شرکت خواست تا مراقب باشد که داده های حساسی را که جمع آوری می کند به حداقل برساند.

در نظرسنجی آوریل که از اقلیت کوچکی از رای دهندگان ژاپنی درباره نگرانی هایشان در مورد هوش مصنوعی انجام شد، 69.4 درصد گفتند که خواهان مقررات سخت گیرانه تر توسعه و اجرای هوش مصنوعی هستند.

مجله: سرایت کریپتو کره جنوبی، اتریوم بانک مرکزی چین، فرش قرمز صرافی هنگ کنگ: آسیا اکسپرس

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا