اخبار ارز دیجیتال

شبکه لایتنینگ در استرالیا با دستگاه خودپرداز بیت کوین شکل فیزیکی پیدا می کند

دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین با قابلیت لایتنینگ پشتیبانی از تراکنش‌های فوری را ارائه می‌کنند و نسبت به دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری سنتی، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها می‌دهند.

شهر کولانگاتا استرالیا اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین (BTC) را با عملکرد شبکه لایتنینگ یکپارچه دارد. یک دستگاه خودپرداز جدید در مرکز خرید Strand در کولانگاتا نصب شده است و اکنون برای عموم باز است.

دستگاه های خودپرداز لایتنینگ بیت کوین بسیار شبیه دستگاه های خودپرداز بیت کوین سنتی عمل می کنند، اما قابلیت های تراکنش فوری راه حل لایتنینگ لایه ۲ باعث صرفه جویی در زمان می شود. همچنین می توانید بیت کوین را در مقادیر بسیار کم خریداری کنید. در بیشتر موارد، می توانید با sats، پایین ترین ارزش بیت کوین، خرید کنید. ۱ ساتوشی برابر با ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ BT است.

در حال حاضر، دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال، تراکنش‌ها را مستقیماً روی بلاک چین تسویه می‌کنند. این محدودیت های خاص خود را دارد. به عنوان مثال، زمانی که هزینه‌های استخراج شبکه بیت‌کوین در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به میزان قابل توجهی افزایش یافت، اپراتورها مجبور بودند خود را با تراکنش‌های دسته‌ای وفق دهند.

در عمل، این بدان معناست که حتی اگر کاربر بیت کوین را از طریق دستگاه خودپرداز خریداری کند، بلافاصله ارسال نخواهد شد. اپراتور فرآیندی دارد که منتظر می ماند تا سایر کاربران شبکه ATM از دستگاه قبل از گروه بندی تراکنش ها و ارسال آن ها به چندین کاربر در یک تراکنش انبوه استفاده کنند. این مشکل تا حد زیادی با کمک شبکه لایتنینگ قابل حل است.

با لایتنینگ، تراکنش ها به سرعت انجام می شود زیرا اپراتورها نیازی به جمع آوری وجوه ندارند. کاربران به محض درج پول نقد از طریق شبکه لایتنینگ پرداخت ها را دریافت می کنند. هنوز بحث هایی در مورد اینکه آیا کارمزدها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد وجود دارد، اما احتمالاً کمتر از پرداخت های زنجیره ای است.

مربوط: نصب‌های خودپرداز بیت‌کوین در ماه می به پایین‌ترین حد خود رسید که بزرگترین افت از سال ۲۰۱۹ است

معرفی اخیر خودپردازهای بیت کوین با قابلیت لایتنینگ در استرالیا در حالی صورت می گیرد که استرالیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز بیت کوین در جهان تبدیل شده است. استرالیا تا سال ۲۰۲۳ دارای ۲۱۶ دستگاه خودپرداز خواهد بود.

تعداد کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان ۳۸۶۰۲ دستگاه است که ۶۰۷۱ دستگاه خودپرداز تنها در سال ۲۰۲۲ نصب خواهند شد.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا