🚨 اخبار ارز دیجیتال

آزمایشگاه لایتنینگ ابزارهایی را منتشر می کند که به هوش مصنوعی اجازه تجارت و نگهداری بیت کوین را می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدل‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT ممکن است بتوانند بیت کوین را در شبکه لایتنینگ بخرند، بفروشند و خرج کنند.

لایتنینگ لبز، توسعه دهنده شبکه لایتنینگ بیت کوین (BTC) مجموعه جدیدی از ابزارهای هوش مصنوعی را برای ارسال و دریافت بیت کوین از طریق راه حل لایه ۲ شبکه اعلام کرده است.

در ۶ جولای، لایتنینگ لبز ابزاری را معرفی کرد که به برنامه های هوش مصنوعی مانند ChatGPT OpenAI اجازه می دهد تا با شبکه بیت کوین برای ارسال، دریافت و نگهداری ارزهای دیجیتال تعامل داشته باشند.

این حرکت به توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی اجازه می‌دهد از ریل‌های پرداخت گزاف سنتی فاصله بگیرند، در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی پرداختی را در لایتنینگ فعال می‌کند و پرداخت‌ها را سریع‌تر، ارزان‌تر و آسان‌تر می‌کند. هدف آن آسان‌تر کردن آن است.

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که بر روی مجموعه داده‌های بزرگ مدل‌سازی شده‌اند و آن‌ها را قادر می‌سازند تا پاسخ‌هایی شبیه انسان به درخواست‌های کاربر ایجاد کنند یا وظایف دیگری را انجام دهند.

لایتنینگ لبز گفت: “ما در مورد موج جدیدی از نوآوری که توسط آخرین موج مدل های LLM به وجود آمده بسیار هیجان زده هستیم.”

آزمایشگاه لایتنینگ توضیح داد که این ابزارها بر اساس مکانیزم احراز هویت بومی لایتنینگ، «پروتکل L402» ساخته شده‌اند. همچنین از کتابخانه “Langchain” برای ساده کردن عملکرد برنامه های کاربردی هوش مصنوعی استفاده می کند.

ابزارهایی که امروز منتشر می‌کنیم، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا زیرساخت‌های هوش مصنوعی بسازند که هم برای انسان‌ها و هم برای عوامل در دسترس‌تر باشد.»

تیم لایتنینگ لبز همچنین مشکل فعلی LLM عدم وجود مکانیزم پرداخت مبتنی بر وب بومی را تایید کرد. توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی مجبورند به روش‌های پرداخت منقضی شده مانند کارت‌های اعتباری تکیه کنند و ادعا کنند که هزینه‌های اضافی به کاربران منتقل می‌شود.

این گزارش بیان می‌کند که «سازمان‌های جدید و با رشد سریع (سازمان‌های LLM هوشمند و عوامل هوش مصنوعی) «نهادهایی» ثبت‌شده در هیچ کشوری نیستند و بنابراین دسترسی آسانی به سیستم‌های پرداخت قانونی ندارند.» او اشاره کرد. بیرون

مربوط: وضعیت شبکه لایتنینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۳

Kody Low، توسعه دهنده پلتفرم پرداخت اجتماعی Fedi، در پادکست ۶ جولای “Stack Sats” صحبت کرد. نظر داد با توجه به قابلیت همکاری بین هوش مصنوعی و بیت کوین در پرداخت ها:

هوش مصنوعی یکی از مواردی است که در آن هیچ راه حلی بهتر از بیت کوین در هیچ جای دنیا وجود ندارد و شرکت های هوش مصنوعی هنوز مشکل کسب درآمد را حل نکرده اند.

طبق داده های پلتفرم تحلیلی LN 1ML، ظرفیت LN فعلی ۵۴۳۲ BTC یا حدود ۱۶۳.۵ میلیون دلار است. Bitcoin Visuals گزارش می دهد که در طول سال گذشته، تعداد کانال های LN از حدود ۸۰۰۰۰ کانال در جولای ۲۰۲۲ به حدود ۷۰۰۰۰ کانال امروزی کاهش یافته است.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا