اخبار ارز دیجیتال

لیختن اشتاین قانون بلاک چین را برای توسعه چشم انداز رمزنگاری تطبیق می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف مقررات آتی تضمین مقررات یکسان برای همه کشورهای اروپایی و شرکت کنندگان واجد شرایط است.

صنعت بلاک چین و کریپتو به طور مداوم در سراسر جهان در حال رشد و تغییر است و لیختن اشتاین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ششمین کشور کوچک جهان که در وسط اروپا بین سوئیس و اتریش قرار دارد، از همان روزهای اولیه صنعت کریپتو توجه جامعه بین المللی و اروپایی ارز دیجیتال را به خود جلب کرده است.

در سال 2019، لیختن اشتاین یکی از اولین کشورهای جهان بود که قانون خاصی را در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین تصویب کرد: قانون توکن ها و ارائه دهندگان خدمات فنی مورد اعتماد (همچنین به عنوان TVTG یا قانون بلاک چین لیختن اشتاین نیز شناخته می شود). در اوایل سال 2020، ما یکی از اولین محیط های نظارتی را برای خدمات مرتبط با توکن ایجاد کردیم.

از سال 2020، تعداد ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری در لیختن اشتاین افزایش یافته است و شرکت ها بهترین شرایط را برای ایجاد و توسعه تجارت رمزنگاری خود در آنجا پیدا می کنند. سطح بالای اطمینان نظارتی TVTG و ارتباط مستقیم با تنظیم کننده بازار مالی محلی، سازمان بازار مالی (FMA) نیز به این محیط ارز دیجیتال کمک می کند.

چه چیزی لیختن اشتاین را برای ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری خاص و جذاب می کند؟ آیا مقررات آتی بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) با قانون بلاک چین لیختن اشتاین سازگار خواهد بود؟، FTX، درجه سانتیگراد، سرمایه سه پیکان و غیره. برنامه ریزی برای تشدید قوانین پس از کسب و کار ارزهای دیجیتال بزرگ. ?

کوین تلگراف با توماس دانسر، مدیر دفتر نوآوری و دیجیتال سازی بازارهای مالی در لیختن اشتاین صحبت کرد تا درباره آینده ارزهای دیجیتال بیشتر بداند. دانسر مشاور ارشد نخست وزیر لیختن اشتاین، مسئول مسائل نوآوری و دیجیتالی شدن در وزارت دارایی، رهبر پروژه و یکی از نویسندگان قانون بلاک چین بود.

اولین قانون جامع ملی توکن

بین سال‌های 2016 تا 2018، صنعت بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال با عدم قطعیت زیادی مواجه شد، زیرا دولت‌ها در سراسر جهان تازه شروع به تدوین مفاهیم نظارتی برای دارایی‌های دیجیتال کرده بودند. در میان این بلاتکلیفی، این اعلامیه که دولت لیختن اشتاین بلاک چین را به عنوان یک فناوری امیدوارکننده می‌بیند، باعث ایجاد حس و حال شده است.

افشای این لایحه نشان داده است که لیختن اشتاین چگونه با توکن ها رفتار خواهد کرد. به طور خاص، لیختن اشتاین از مدل کانتینر توکن (TCM) برای تنظیم توکن ها به عنوان یک ابزار قانونی استفاده کرد، و توکن ها را بر اساس عملکردشان به طور متفاوتی طبقه بندی کرد (توکن های ابزار، توکن های امنیتی، یا نشانه های پرداخت).

به گفته دانسر، این شفاف سازی به تنهایی مبنی بر اینکه همه نشانه ها نباید ابزار مالی در نظر گرفته شوند، جرقه “بازخورد بسیار مثبت” را از صنعت برانگیخته است و “اطمینان قانونی بیشتری” را در اعمال قوانین بازار مالی فراهم می کند. “جنسیت” ایجاد شده است.

او استدلال کرد که تعریف توکن‌ها، مقررات مالکیت و نگهداری توکن‌ها، و قوانین تفویض و واگذاری نه تنها مسائل حقوقی اساسی را روشن می‌کند، بلکه «پایه‌ای را برای استفاده از توکن‌ها توسط مؤسسات مالی مستقر ایجاد می‌کند. خدمات نگهداری، بانک یا صرافی؛ علاوه بر این، دانسر بر اهمیت «معناشناسی» قانون بلاک چین تأکید کرد.

این یک فضای زبان مشترک حیاتی برای بحث های فنی و نظارتی در مورد رمزارز و بلاک چین در بین مقامات و فعالان بازار ایجاد کرده است.

توانایی نوآوری مهم است

قانون بلاک چین در سال 2016 تدوین و در سال 2019 تصویب شد. در آن زمان، هیچ برنامه مالی غیرمتمرکز یا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در مقیاس امروزی وجود نداشت و نیاز به قانون‌گذاری سریع‌تر وجود داشت.

لیختن اشتاین چگونه با نوآوری در این مقیاس برخورد می کند؟

دانسر گفت که نه گرایش به سمت تمرکززدایی و نه گرایش به سمت NFT غیرمنتظره نبود. “با قانون توکن کشورمان، ما یک پایگاه توکن سازی گسترده تر، فراتر از NFT ها ایجاد کرده ایم. من سعی کردم در مورد آن فکر کنم. بنابراین فکر نمی کنم به این زودی ها نیازی به تنظیم مجدد در اینجا وجود داشته باشد.”

تنظیم‌کننده‌های لیختن اشتاین نیز در حال بررسی روندهای تمرکززدایی در قانون بلاک چین هستند. TVTG “باز برای نوآوری”، انعطاف پذیر، “اصولی و مبتنی بر نقش، به عنوان یک مدل مقابله با نظارت بر اساس قوانین عادی و مدل های تجاری” و “خنثی از فناوری” است.

بر اساس قانون بلاک چین، هر فعالیتی که برای کاربران خطرآفرین باشد، بدون توجه به مدل کسب و کار که در آن فعالیت ارائه می شود، تابع الزامات نظارتی است. در انجام این کار، خود ارائه دهندگان خدمات باید در نظر بگیرند که آیا از فناوری یا منابع انسانی برای کاهش ریسک استفاده کنند. آقای رقصنده گفت:

“با توجه به سرعت سریع نوآوری مبتنی بر فناوری، ظرفیت سیستم حقوقی برای نوآوری بسیار مهم است. ما نیز با آن روبرو خواهیم شد که هیچ کدام به نفع منافع ملی نیست.”

بنابراین، در لیختن اشتاین، تنظیم کننده یک چارچوب نوآوری را بین فرآیندهای نوآوری دولتی فوق الذکر و موسسه تنظیم مقررات FMA ایجاد کرده است. از نظر دانسر، “بسیار موفق” ثابت شده است. با این حال، قوانین کلیدی بازار مالی منطقه اقتصادی اروپا در سطح اروپا تعریف شده‌اند و به ساختارهای مشابه در سراسر سیستم‌های نظارتی منطقه‌ای نیاز دارند.

شباهت بین TVTG و MiCA

MiCA گام مهمی به سوی یک سیستم نظارتی هماهنگ اروپایی بود و TVTG به عنوان نوعی مدل برای MiCA عمل کرد. به طور خاص، پیش‌نویس MiCA مدل کانتینر توکن TVTG، الزامات مجوز برای ارائه برخی خدمات مرتبط با بلاک چین و الزامات اطلاعاتی برای عرضه‌های عمومی را اتخاذ می‌کند.

به گفته دانسر، پس از اجرایی شدن MiCA، نباید هیچ تغییر عمده ای در رویه های موجود در لیختن اشتاین ایجاد شود و هر دو قانون کاملاً سازگار هستند.

ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری جدید تحت نظارت MiCA دیگر نیازی به نظارت بر قانون بلاک چین نخواهند داشت.

کمیسیون اروپا مانند لیختن اشتاین، علاوه بر کاربردهای بازار مالی، اقتصاد رمزی را فرصتی عالی برای اروپا می بیند.

بنابراین، تجربه لیختن اشتاین برای نمایندگان پارلمان اروپا مهم بود، و یک “مناظره زنده” بین دو طرف وجود داشت، همانطور که در بسیاری از شباهت های فلسفی نظارتی بین TVTG و MiCA منعکس شد. مقررات مبتنی بر اصول، گشودگی به نوآوری.

دانسر خاطرنشان کرد: “اما ما باید بین قانون مدنی و بخش قانون نظارتی تمایز قائل شویم.” توکن‌سازی، از توکن‌های سهام و سایر دارایی‌های کریپتو گرفته تا NFT و سایر حقوق توکن‌شده. من قبلاً دارم.”

“ما آماده عمل هستیم”

دانسر در پاسخ به این سوال که آیا لیختن اشتاین پس از سقوط FTX و سایر سقوط های بزرگ در سال 2022 قوانین بازار کریپتو را تشدید خواهد کرد، گفت که بهتر است از مقررات بیش از حد اجتناب شود. علاوه بر این، قانون بلاک چین در حال حاضر نگهداری توکن ها را تنظیم می کند و همچنین جداسازی قانونی در صورت ورشکستگی را فراهم می کند.

با این وجود، دانسر موافقت کرد که تنظیمات خاصی ضروری است. ما معتقدیم چالش‌های بزرگ‌تری برای سرمایه‌گذاری یا استقراض و وام دادن توکن‌های مشتری توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال که در بسیاری از حوزه‌های قضایی تنظیم نشده‌اند، وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال، در اتحادیه اروپا، مقررات مؤسسات اعتباری تنظیم شده برای فعالیت‌های مشابهی که شامل پول می‌شود، برای ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو اعمال نمی‌شود. MiCA نیز این موضوع را پوشش نمی‌دهد، حداقل هنوز.

به نظر من، این شکاف نظارتی باید هر چه زودتر برطرف شود.نویسنده: Veronika Rinecker

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا