اخبار ارز دیجیتال

اعضای تیم Lido و Rocketpool در مورد تمرکززدایی بحث می کنند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اعضای تیم Lido استدلال کردند که Rocket Pool در واقع توسط DAO مدیریت نمی‌شود، اما اعضای انجمن Rocket Pool با این استدلال که پروتکل غیرمتمرکزتر است، مخالفت کردند.

اعضای تیم لیدو مدافع رقیب Rocket Pool در یک پست رسانه اجتماعی در 4 ژوئیه از آن به دلیل تمرکز بیش از حد انتقاد کرد. هر دو Lido و Rocket Pool پروتکل‌هایی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند ارزهای دیجیتال خود را در ازای توکن‌های مشتق شده به اعتبارسنجی‌ها واگذار کنند.

طبق پستی که توسط دیمیتری گوساکوف، سرپرست انجمن سهام لیدو منتشر شده است، قرارداد Rocket Pool توسط تیم Rocket Pool حفظ می شود و تیم می تواند هر پارامتری را تغییر داده و هر روشی را فراخوانی کند. این بدان معناست که توسعه دهندگان Rocket Pool می توانند نرخ تورم را به درصدهای خودسرانه بزرگ افزایش دهند و هزینه ها را تا 100٪ افزایش دهند.

گوساکوف استدلال کرد که این آسیب‌پذیری در قراردادهای لیدو وجود ندارد، زیرا این اقدامات در لیدو “کاملاً توسط” کنترل می‌شوند. [decentralized autonomous organization] لید دائو. ”

Waq، یکی از اعضای کمیته مدیریت کمک هزینه Rocket Pool، در پاسخ به این اتهامات گفت که این آسیب پذیری از قبل برای تیم شناخته شده بود و در آینده برطرف خواهد شد. Waq تیم Lido را متهم کرد که تلاش می کند برای کشف یک موضوع شناخته شده اعتبار بگیرد.

طبق پست Gusakov، قرارداد RocketStorage در آدرس اتریوم 0x1d8f8f00cfa6758d7bE78336684788Fb0ee0Fa46 حاوی پارامتری به نام “نگهبان” است. بسیاری از عملکردها در قرارداد Rocket Pool نیز برچسب “onlyGuardian” دارند. این بدان معناست که فقط با حساب های فهرست شده در این پارامتر می توان آن را فراخوانی کرد. این حساب در حال حاضر روی حساب توسعه دهنده RocketPool (0x0cCF14983364A7735d369879603930Afe10df21e) تنظیم شده است.

اقداماتی که یک “نگهبان” می تواند انجام دهد شامل تغییر “RPL InflationIntervalRate” و “ETH DepositFee” است. این بدان معناست که تیم می‌تواند نرخ تورم رمز راهبری استخر موشکی (RPL) را افزایش دهد یا سپرده‌های کاربران را حذف کند. گوساکوف گفت که کمیسیون 100 درصد خواهد بود.

سازنده محتوا کریس بلک پستی را به اشتراک گذاشت. مطالبه این ثابت می کند که “یک pDAO یک DAO نیست” یا دارندگان توکن RPL در واقع کنترل Rocket Pool را ندارند.

در پاسخ، حامی جامعه RocketPool Jasper.lens گفت گفت جامعه در حال حاضر از این مسئله متمرکز سازی آگاه است و در ارتقای زحل آتی وصله خواهد شد. جاسپر گفت این تمرکز زمانی رخ داد که سیستم رای گیری DAO Rocket Pool هنوز در حال طراحی و آزمایش بود. تیم تصمیم گرفته است که به DAO ها اجازه انجام رای گیری روی زنجیره را در مرحله آزمایش اولیه ندهد. اما آزمایش اکنون کامل شده است و ارتقای زحل آینده “همه چیز در مورد پر کردن حفره عدم تمرکز است.”

Waq در یک نظر موافق با پست Jasper.lens گفت ادعا کرد انجمن Rocket Pool گفت که آنها “بیش از یک سال است که روی این موضوع کار کرده اند” و پیش بینی کردند که پس از حل این مشکل، تیم Lido “مثل همیشه عجله خواهد کرد تا اعتبار خود را بپذیرد”.

محبوبیت پروتکل های استیکینگ مایع در چند ماه گذشته افزایش یافته است. در اول ماه مه، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین DefiLlama اعلام کرد که این پروتکل ها از نظر ارزش کل قفل شده از صرافی های غیرمتمرکز پیشی گرفته اند و در صدر دسته DeFi قرار گرفته اند. در 30 می، Tenet با LayerZero برای پیاده سازی Liquid Staking بر روی بلاک چین های بیشتری در آینده شریک شد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا