🚨 اخبار ارز دیجیتال

Lido Fundamentals می درخشد حتی زمانی که بازار رمزارزهای گسترده تر برای بازیابی مجدد تلاش می کند

پروتکل Lido دارای درآمد روزانه ۱ میلیون دلاری برای تقریبا یک ماه است که رشد کاربران فعال روزانه و سهامداران اتریوم را برجسته می کند.

بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های پس از فروپاشی FTX شاهد آشفتگی بوده است، اما پروتکل سرمایه‌گذاری مایع Lido Finance نقطه روشنی را در این آشفتگی نشان می‌دهد. طبق داده های DeFiLlama، پروتکل Lido از ۲۶ اکتبر هر روز بیش از ۱ میلیون دلار هزینه دریافت کرده است.

بیایید اصول روی زنجیره را تحلیل کنیم تا ببینیم چرا این روند ادامه دارد.

پشت رشد Lido Finance چیست؟

رشد لیدو در می ۲۰۲۱، قبل از سقوط FTX آغاز شد. کارمزدها به رکورد بالایی رسید زیرا درآمد کارمزد در ۱۰ نوامبر از ۲.۶ میلیون دلار فراتر رفت. این پروتکل ۱۰٪ از کل پاداش های سهام اتریوم (ETH) را که از سپرده های کاربر ایجاد می شود، به دست می آورد.

داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که افزایش مداوم سپرده‌ها به اجماع PoS اتریوم منجر به افزایش درآمد کارمزد لیدو می‌شود.

Lido Gross Deposits منبع: Dune Analytics

درآمد کارمزد لیدو به درآمدهای اثبات سهام اتریوم (PoS) مرتبط است زیرا لیدو اتر دریافتی را به پروتکل شرط بندی ارسال می کند. پس از سقوط FTX، فعالیت اتریوم به دلیل افزایش فعالیت تبادل غیرمتمرکز (DEX) رشد کرد. کارمزدها و درآمد اتریوم نیز در ۸ نوامبر با ۹.۱ میلیون دلار کارمزد و ۷.۳ میلیون دلار درآمد به اوج ۳۰ روزه خود رسید.

هزینه ها و درآمدهای اتریوممنبع: Token Terminal

کاربران فعال جدید و روزانه همچنان در حال رشد هستند

تعداد سپرده گذاران منحصر به فرد پروتکل لیدو به ۱۵۰۰۰۰ نفر رسیده است که نشان می دهد لیدو همچنان به جذب کاربران جدید ادامه می دهد. رشد منحصر به فرد سپرده پس از آن رخ می دهد که برنامه های متمرکز “اکتساب” به دلیل قرار گرفتن در معرض FTX، Genesis، BlockFi و سایر موارد ضعف نشان می دهند.

سپرده خود لیدومنبع: Dune Analytics

Lido همچنین شاهد افزایش کاربران فعال روزانه و دارندگان توکن Lido (LDO) است. بر اساس داده‌های Token Terminal، تعداد کاربران فعال روزانه به بالاترین حد خود در ۹۰ روز گذشته یعنی ۸۳۷ در ۱۷ نوامبر رسید که بر شتاب مثبت پلتفرم افزوده است.

دارندگان توکن Lido و کاربران فعال روزانه.منبع: Token Terminal

مرتبط: پلتفرم‌های DeFi در میان سقوط FTX و خروج CEX سود می‌برند

ارزش بازار لیدو با اصول زنجیره ای آن مطابقت ندارد

کارمزدها، سپرده‌ها و درآمد لیدو همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، اما ارزش بازار توکن LDO به سرعت ادامه پیدا نکرده است.

همانطور که قبلا ذکر شد، لیدو در ۱۰ نوامبر رکوردی را ثبت کرد، در حالی که ارزش بازار آن از ۱.۲ میلیارد دلار به ۶۶۳.۷ میلیون دلار در همان زمان کاهش یافت.

به گفته Coingecko، قیمت توکن LDO از ۱.۸۰ دلار به ۰.۹۰ دلار در همین مدت کاهش یافت.

ارزش بازار لیدو و کارمزدها.منبع: Token Terminal

علیرغم رکود کلی بازار، لیدو در زمینه‌های مختلف، بنیادهای قوی را نشان می‌دهد. افزایش پیوسته در DAU، درآمد، و شرکت‌کنندگان جدید و منحصربه‌فرد، همه عوامل مهمی برای ارزیابی رشد و پایداری در پلتفرم‌های DeFi هستند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Kyle White

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا