🚨 اخبار ارز دیجیتال

Lido Finance می‌گوید «ضروری می‌داند» که کسب و کار سولانا را به دلیل کارمزدهای کمتر کاهش دهد.

شرایط مالی ناپایدار و کرایه های پایین تولید شده توسط لیدو سولانا دو دلیل اصلی غرق شدن آن بود.

Lido Finance، یک پروتکل غیرمتمرکز سهامداری مایع، تصمیم خود را برای توقف عملیات در بلاک چین Solana پس از رای گیری جامعه در مورد سازمان غیرمتمرکز مستقل لیدو اعلام کرد.

پیشنهاد توقف فعالیت لیدو در سولانا برای اولین بار توسط تیم همتا به همتای لیدو در تاریخ ۵ سپتامبر ارائه شد و دلیل آن شرایط مالی ناپایدار و هزینه های پایین تولید شده توسط لیدو در سولانا بود. رای گیری در ۲۹ سپتامبر آغاز شد و یک هفته بعد در ۶ اکتبر به پایان رسید.

لیدو در پستی در ۱۶ اکتبر توضیح داد: «پس از بحث گسترده انجمن DAO و رای‌گیری متعاقب جامعه، از کار افتادن پروتکل Lido on Solana توسط دارندگان توکن Lido تایید شده است و این روند به زودی آغاز خواهد شد.

لیدو از ۱۶ اکتبر درخواست های شرط بندی را نمی پذیرد. Offboard داوطلبانه برای اپراتورهای گره از ۱۷ نوامبر آغاز می شود و کاربران Lido تا ۴ فوریه فرصت دارند تا فرانت اند Solana خود را از بین ببرند.

لیدو افزود: «بعد از این تاریخ، برداشتن شرط باید با استفاده از CLI انجام شود.

گفته می شود که Lido به دنبال ۲۰۰۰۰ دلار در ماه از Lido DAO برای حمایت از تلاش های فنی تعمیر و نگهداری مرتبط با عملیات غروب خورشید سولانا در پنج ماه آینده است.

بیانیه لیدو در مورد پایان خدمت در سولانا. منبع: Lido.fi

تیم P2P Lido از زمانی که آن را از Chorus One در مارس ۲۰۲۲ خریداری کرد، روی پروژه Lido on Solana کار می کند.

به گفته مدیاکوف نویسنده پیشنهاد، از زمان خرید، تیم P2P حدود ۷۰۰,۰۰۰ دلار در Solana’s Lido سرمایه گذاری کرده است که ۲۲۰,۰۰۰ دلار درآمد و ضرر خالص ۴۸۴,۰۰۰ دلار ایجاد کرده است.

یک جایگزین برای پیشنهاد ۵ سپتامبر ارائه بودجه بیشتر به سولانا از Lido DAO بود، اما ۶۵ میلیون (۹۲.۷٪) از ۷۰.۱ میلیون توکن LDO (که توسط دارندگان توکن رای داده شد) در عوض، آنها طرفدار خاتمه عملیات در سولانا. تصویری از یک پلت فرم رای گیری منبع باز.

لیدو این تصمیم را تصمیمی دشوار اما ضروری توصیف کرد.

با توجه به بسیاری از روابط قوی در سراسر اکوسیستم سولانا، این تصمیم دشوار بود، اما برای موفقیت مستمر اکوسیستم پروتکل لیدو ضروری بود.

لیدو تأیید کرد که دارندگان توکن Staked Solana (stSOL) همچنان به دریافت پاداش‌های شبکه از طریق فرآیند پول‌زدایی ادامه خواهند داد.

مربوط: Lido Finance به دلیل مشکل تنظیمات اعتبار سنجی، ۲۰ رویداد کاهشی را منتشر می کند

طبق وب سایت لیدو، سرویس سهامداری لیدو در حال حاضر تنها بر روی اتریوم و Polygon پشتیبانی می شود و به ترتیب ۱۴ میلیارد و ۸۰ میلیون دلار سهام دارند.

به گفته CoinGecko، Lido در ۸ سپتامبر ۲۰۲۱ در Solana راه اندازی شد، در آن زمان SOL 189 دلار قیمت داشت که ۸۷ درصد از قیمت فعلی آن ۲۴ دلار کاهش داشت.

علیرغم این خبر، SOL در ۲۴ ساعت گذشته ۸.۶ درصد افزایش یافت.

حرکت قیمت SOL در ۷ روز گذشته. منبع: CoinGecko

مجله: Hall of Flame، پدر DeFi: اتریوم به شدت کم ارزش شده است، اما در حال قدرتمندتر شدن است


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا