🚨 اخبار ارز دیجیتال

Lido Finance به دلیل مشکل تنظیمات اعتبار سنجی، ۲۰ رویداد کاهشی را منتشر می کند

تأثیر اولیه ۲۰ اتر (به ارزش ۳۱۰۰۰ دلار) بود، اما اعتباردهنده های درگیر اکنون آفلاین هستند.

پروتکل استیک اتریوم Lido Finance فاش کرده است که یک سری از مشکلات زیرساختی و پیکربندی امضاکننده که توسط یک اعتبارسنجی که توسط Launchnodes اداره می‌شود، باعث ۲۰ رویداد کاهش در پروتکل شده است.

از حادثه با توجه به Launchnodes، این حادثه در ۱۱ اکتبر در حدود ۳:۳۰ بعد از ظهر UTC رخ داد. لیدو در پست ۱۱ اکتبر در مورد X گفت گفت گره اعتبار سنجی Launchnodes در حال حاضر آفلاین است و Slash به حالت تعلیق درآمده است تا ما علت اصلی را بررسی کنیم.

اسلش روی بلاک چین اتریوم اتفاق افتاد و لیدو پیش‌بینی کرد که تأثیر آن حدود ۲۰ اتر (ETH) به ارزش ۳۱۰۰۰ دلار خواهد بود، در حالی که اعتبار سنجی‌ها برای عیب‌یابی آفلاین بودند. جریمه های اعتبار سنجی

Slashing فرآیندی است که در آن اعتباردهنده قوانین اجماع اثبات سهام بلاک چین را نقض می‌کند، که اغلب منجر به حذف اعتبار‌دهنده یا از دست دادن برخی از اتر سهامدار ارائه شده به عنوان وثیقه می‌شود.

Launchnode چند ساعت بعد در پستی اعلام کرد که رویداد اسلش به دلیل مشکلات زیرساختی و پیکربندی امضاکننده رخ داده است.

این پلتفرم افزود: ما در حال بررسی هستیم و اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار بیشتر و بازگرداندن سرویس کامل انجام می دهیم.

لیدو گفت که به غیر از کاهش پاداش‌های روزانه، که در تغییر بعدی در ۱۲ اکتبر منعکس خواهد شد، سهامداران در پروتکل تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

ارائه‌دهنده سهام همچنین تأیید کرد که Lido DAO دارای صندوق بیمه ۶۲۳۰ سهام ETH به ارزش ۹.۵ میلیون دلار است که برای کاهش قابل توجه تأثیر استفاده می‌شود، اما با طراحی، به طور خودکار فعال نمی‌شود.

لیدو اضافه دارندگان stETH پس از تصمیم گیری در مورد “روش پوشش”، اما Launchnodes، جبران خواهند شد متعهد شد تمام ضررهای وارده به لیدو را جبران کنید.

مربوط: سرویس استیک اتریوم با محدودیت ۲۲ درصدی برای همه اعتبار سنجی ها موافقت می کند

پروتکل Liquid Staking Protocol بیان می‌کند که این فرآیند خودکار نیست، زیرا نمی‌توان از قبل دانست که ضرر کل چقدر خواهد بود.

طبق گفته DefiLlama، لیدو با مجموع ۱۳.۸ میلیارد دلار در پروتکل خود، بزرگترین پروتکل استیکینگ مایع است. رتبه بعدی راکت استخر با ۱.۷ میلیارد دلار است.

از زمان راه اندازی Beacon Chain در ۱ دسامبر ۲۰۲۰، تنها ۲۲۶ اعتبار سنجی (۰.۰۴ درصد از تمام اعتباردهنده ها) در اکوسیستم اتریوم تا اواخر فوریه ۲۰۲۳ کاهش یافته است.

مجله: Hall of Flame، پدر DeFi: اتریوم به شدت کم ارزش شده است، اما در حال قدرتمندتر شدن است


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا