🚨 اخبار ارز دیجیتال

First Republic و Credit Suisse را رایت کنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک Silicon Valley و Signature Bank آبشاری در میان بانک‌هایی ایجاد کرده‌اند که امور مالی خود را مسئولانه مدیریت نکرده‌اند. بگذارید با عواقب آن روبرو شوند.

زمانی که سال گذشته پس از فروپاشی FTX و سایر وام دهندگان کریپتو، بازار کریپتو ضربه خورد، برخی از منتقدان کریپتو شعار «بیایید ارزهای دیجیتال را بسوزانیم» تکرار کردند. امروز، بانک‌های بزرگی مانند کردیت سوئیس و فرست ریپابلیک پس از سر و صدای بانک‌های محلی مانند Signature Bank و Silicon Valley Bank با مشکل مواجه هستند. در نتیجه، مودیز رتبه کل بخش بانکی را کاهش داد.

اگر «بیایید ارزهای دیجیتال را بسوزانیم» به سادگی به این معنی است که انجام تجارت خارج از سیستم مالی به معنای افزایش مسئولیت و ریسک شخصی است، خوب است، اما بومی‌های ارزهای دیجیتال این مفهوم را درک می‌کنند. اما اکنون این فرصت را داریم که نگاهی انتقادی به سیستم مالی سنتی داشته باشیم.

زمان آن فرا رسیده است که به بسیاری از بانک ها اجازه داده شود که با فشار مالی مواجه شوند. آتش‌سوزی‌های جنگلی می‌توانند رشد قدیمی را بسوزانند و راه را برای جوانه زدن درختان جدید باز کنند. همین اصل در مورد بانکداری نیز صادق است.

سیاستمداران و منتقدان کریپتو با هم کار می‌کنند تا روایتی بسازند که در آن کریپتو ریسک در قلب بحران است. بله، و سیاست نرخ بهره بانک مرکزی هواپیمایی بود که بار را تحویل داد.

مربوط: انتظار می رود SEC از کتاب بازی Kraken برای پروتکل شرط بندی استفاده کند

این بانک‌های مضطرب زمانی که نرخ‌های بهره نزدیک به صفر هستند، اوراق قرضه بلندمدت خزانه‌داری را خریداری می‌کنند تا فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) را ترغیب کنند تا نرخ‌های بهره را برای آینده قابل پیش‌بینی نزدیک به صفر نگه دارد.

یک مبادله اجتناب ناپذیر بین نرخ بهره پایین و تورم وجود دارد. اقتصاددانان کلان فدرال رزرو این را می دانند، اما فدرال رزرو با تعجب عمل کرد زیرا به سرعت نرخ های بهره را افزایش داد تا به آتش سوزی تورمی دو سال گذشته برسد. افزایش شدید نرخ‌های بهره، ارزش اوراق قرضه بلندمدت دولتی قدیمی با نرخ‌های بهره بسیار پایین را به شدت کاهش داده است. مشکلات زمانی به وجود می آیند که سپرده گذاران تقاضای بازپرداخت می کنند (که در عصر بانکداری اینترنتی سرعت افزایش می یابد) و تنها چیزی که برای پرداخت آنها باید بفروشید اوراق قرضه ناخواسته است.

فدرال رزرو در رویکردهای نظارتی و نظارتی خود (از جمله معافیت اخیر SVB) به دارایی های خزانه داری ایالات متحده رفتار ترجیحی می دهد. این تقصیر را متوجه دو جهت هیئت مدیره فدرال رزرو می کند. چرخش غیرمنتظره در سیاست های نرخ بهره و سیاست های نظارتی مطلوب برای دارایی های خزانه داری.

TradFi جنبه های بسیار ناکارآمدی دارد، درختان پوسیده از رشد جوانه های جدید جلوگیری می کنند. برخی از آنها نتیجه آسیب شناسی مشابهی هستند که در آن دولت ها از سیستم بانکی برای یارانه دادن به اهداف سیاسی خود استفاده می کنند.

سپرده‌های کوتاه‌مدت عندالمطالبه را به ارز فیات بپذیرید و وجوه را در اوراق قرضه دولتی بلندمدت فاقد نقدینگی (که به دولت یارانه می‌دهد) یا اوراق با پشتوانه وام مسکن (که به قیمت‌های غیرقابل دسترس مسکن یارانه می‌دهد) ذخیره کنید. از انجام دادن در آنجا.

نماهای آجر و ملات رانت جو، که در آن بیشتر خدمات به مشتریان در خارج از کشور برون سپاری می شود و بیشتر درآمد خود را از هزینه های اضافه برداشت به دست می آورند، باید از بین بروند. سیستم‌های پرداختی که با برنامه‌های «بازگشت نقدی» به دارندگان کارت رشوه می‌دهند، باید از قدرت بازار به‌دست‌آمده از طریق رشوه‌دهی مصرف‌کننده برای استثمار و سوزاندن بازرگانان استفاده کنند.

مربوط: پیگیری فدرال رزرو برای “تضادهای ثروت” در حال تضعیف ارزهای دیجیتال است

شکست در نوآوری، در غیر این صورت، منشورهای بانکی غیرقابل دسترسی به مدال های مدرن تاکسی تبدیل شده اند، و اجاره ها را از طریق شخص ثالث پول فیات برای برخی بانک های کوچک تضمین می کند و بانک های محلی نیز باید مقداری از رشد بیش از حد خود را از بین ببرند.

کریپتو انقلابی در امور مالی است که هدف آن جایگزینی سیستم مالی واسطه محور با رویکردی مستقل است که به افراد اجازه می دهد تا خودشان دارایی های مالی بومی خود را به صورت دیجیتالی مدیریت کنند.

این تحول زمان می برد. توسعه دهندگان پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بلاک چین های لایه ۱ بیشتر عمر خود را در اقتصاد فیات گذرانده اند. دولت فدرال فقط ارز فیات را برای پرداخت مالیات می پذیرد، اما بانک ها وام های املاک و مستغلات را کنترل می کنند.

پروتکل های DeFi در حال نفوذ به وام مسکن هستند، اما هنوز روزهای اولیه است. امور مالی مصرف کننده و پرداخت های مالیاتی هنوز بر اساس فیات است. و توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال، حداقل، مستحق همان رفتاری هستند که هر فرد دیگری در اقتصاد فیات مشارکت دارد. این بدان معناست که آنها نباید در ارائه حساب های چک و پس انداز اولیه مورد تبعیض قرار گیرند.

برای زنده ماندن، به بخشی از سیستم بانکی نیاز دارید. اما همه آنها برای زنده ماندن ضروری نیستند، و اگر بانک‌ها به‌طور ناعادلانه علیه مشتریان کریپتو تبعیض قائل نشوند، برخی فرصت‌های باز را برای جایگزین‌های رمزنگاری بومی خواهند سوزاند.

جی دبلیو بلت دانشیار دانشکده حقوق جورج میسون. او یک حسابدار در پزشکی قانونی ارزهای دیجیتال است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام می دهد. او عضو کمیته مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی و عضو سابق کمیته مشاوره سرمایه گذار SEC است. او همچنین ریاست آزمایشگاه آزادی رمزنگاری را بر عهده دارد، یک اندیشکده که برای تغییر سیاست ها برای محافظت از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران ارزهای دیجیتال مبارزه می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: J.W. Verret

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا