اخبار ارز دیجیتال

کمتر از ۱۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۲ در سراسر جهان اضافه شد: داده

در شش ماه گذشته، از جولای تا پایان سال ۲۰۲۲، تنها ۹۴ دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی اضافه شده است.

دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین (BTC) یک فکر بعدی برای دیدگاه ساتوشی ناکاموتو در مورد پول سالم بودند، اما اکنون به عنوان یکی از ستون‌های اصلی پذیرش جریان اصلی بیت‌کوین دیده می‌شوند. با این حال، شبکه جهانی خودپرداز بیت کوین که در سال ۲۰۲۱ هر ماه هزاران دستگاه را اضافه می کرد، در شش ماه گذشته از ژوئیه ۲۰۲۲ شاهد اضافه شدن خالص تنها ۹۴ دستگاه خودپرداز بیت کوین بوده است.

یک بازار نزولی یک ساله در سال ۲۰۲۲، همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی و تورم جهانی، ابتکارات مختلفی را برای کمک به رشد اکوسیستم کریپتو به‌عنوان یک کل مختل کرده است. در نتیجه، تلاش‌ها برای نصب دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین جدید در بسیاری از کشورهایی که زمانی پیشگام این ابتکار بودند، کاهش یافته است.

نموداری که تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان را نشان می دهد. منبع: CoinATM Radar

در شش ماه گذشته، از جولای تا پایان سال ۲۰۲۲، تنها ۹۴ دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی اضافه شده است. در مقابل، طبق داده‌های CoinATMRadar، تنها ۴۱۶۹ دستگاه خودپرداز در شش ماه اول سال اضافه شده است.

با وجود کندی جهانی، کشورهایی مانند اسپانیا و استرالیا در نصب دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال پیشرو هستند. ایالات متحده و کانادا همچنان دو کشور برتر برای میزبانی بیشترین دستگاه خودپرداز هستند. السالوادور که یک بار در جایگاه سوم قرار گرفت، پس از اسپانیا و استرالیا به رده پنجم سقوط کرد.

تعداد ماشین‌های ارز دیجیتال نصب شده توسط هر سازنده برتر در طول زمان. منبع: CoinATM Radar

BitAccess سازنده دستگاه های خودپرداز بیت کوین شاهد کاهش نسبی تعداد نصب خودپردازها در این دوره بوده است، در حالی که سایر شرکت ها افزایش نسبتاً ثابتی را گزارش کرده اند.

اکوسیستم‌های فرعی مانند دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در موقعیت مناسبی برای بهبود وضعیت هستند، زیرا سرمایه‌گذاران رمزارز احساسات منفی سال گذشته را از خود دور می‌کنند و به بازی بازمی‌گردند.

مربوط: فلوریدا آماده ترین ایالت ایالات متحده برای پذیرش کریپتو است: مطالعه

استرالیا اولین خودپرداز بیت کوین خود را با عملکرد شبکه لایتنینگ (LN) یکپارچه، درست پس از پیشی گرفتن از السالوادور و تبدیل شدن به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال، دریافت کرد.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین می توانند از LN برای پردازش تراکنش ها بدون نیاز به اپراتورها برای جمع آوری وجوه استفاده کنند. همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، این توسعه می تواند کارمزد تراکنش ها را در مقایسه با پرداخت های زنجیره ای کاهش دهد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا