🚨 اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذار افسانه ای پیتر برانت الگوی بحرانی بیت کوین (BTC) را شناسایی کرد

تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

پیتر برانت اخیراً در رسانه های اجتماعی پیش بینی های خود را در مورد مدل قیمت بیت کوین به اشتراک گذاشت که می تواند نشان دهنده حرکت های قابل توجهی باشد. توییت برانت او با اشاره به «گوشه تابوت» و «الگوی تخته پرشی» که معمولاً در واژگان تحلیل تکنیکال استفاده نمی‌شود، سؤالی مرموز پرسید.

پس از بررسی دقیق تر، به نظر می رسد نمودار برانت تجارت بیت کوین را در یک الگوی همگرا نشان می دهد که معمولاً در تحلیل تکنیکال به عنوان مثلث متقارن شناخته می شود. این الگو به طور کلی با کاهش حرکت قیمت با اوج های پایین و پایین تر مشخص می شود. این نشان می دهد که بین خریداران و فروشندگان تعادل وجود دارد. همگرایی این خطوط روند جایی است که پتانسیل حرکت قیمت قابل توجهی به عنوان یک شکست یا شکست رخ می دهد.

نمودار BTCUSD از TradingView
نمودار BTC/USD از TradingView

پیامدهای این مدل دوگانه است. یک “گوشه تابوت” می تواند موقعیتی را نشان دهد که در صورت شکست پشتیبانی، بیت کوین در معرض خطر سقوط شدید قرار دارد. برعکس، «الگوی تخته پرشی» حاکی از یک روند صعودی بالقوه است که در آن قیمت می‌تواند تثبیت انقباض را به سمت بالا افزایش دهد.

برای ارتباط مشاهدات برانت با بازار گسترده تر، سطح حمایت و مقاومت دارایی باید در نظر گرفته شود. در حال حاضر، بیت کوین سطح حمایت محلی را در حدود ۳۷۰۸۴ دلار نشان می دهد که با تثبیت های قبلی قیمت و اعداد دور روانی که اغلب به عنوان لنگر ذهنی برای سرمایه گذاران عمل می کند، مطابقت دارد. در سمت مقاومت، یک سقف محلی می تواند نزدیک به ۵۰۰۷۰ دلار شناسایی شود، سطحی که رالی های گذشته با فشار فروش مواجه شده اند.

در یک سناریوی رشد، اگر بیت‌کوین از مقاومت بالاتر برود، می‌تواند «الگوی تخته فنری» را تأیید کند، که احتمالاً منجر به آزمایش سطوح مقاومت بالاتر می‌شود. معامله گران به دنبال سقف های قیمت تاریخی یا توسعه فیبوناچی به عنوان اهداف ممکن هستند.

برعکس، اگر بیت کوین از سطح حمایت عبور کند، سناریوی کاهش قیمت ممکن است رخ دهد که منجر به یک نتیجه “گوشه تابوت” شود. این امر می‌تواند منجر به آزمایش دارایی‌ها از حمایت‌های پایین‌تر شود، احتمالاً در جستجوی پایین‌های قابل توجه قبلی یا مناطقی با نقدینگی تاریخی بالا.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا