اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذار افسانه ای پیتر برانت: بیت کوین بهترین فروشگاه ارزش است

تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

تاجر افسانه ای پیتر برانت اخیراً جنجال برانگیخته است بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش عمل می کند. در فضای عدم اطمینان اقتصادی و کاهش قدرت خرید ارزهای فیات، بیت کوین به عنوان سنگری بالقوه در برابر فرسایش ثروت معرفی می شود.

ذخیره ارزش دارایی است که ارزش خود را بدون از دست دادن ارزش در طول زمان حفظ می کند. طلا به طور سنتی این نقش را ایفا می کند، اما بیت کوین، که اغلب به عنوان طلای دیجیتال شناخته می شود، به عنوان یک جایگزین مدرن ظاهر شده است. محدودیت عرضه ثابت ۲۱ میلیون سکه، مقاومت در برابر سانسور و مصونیت از تغییرات سیاست، آن را به یک کاندیدای اصلی برای حفظ ارزش تبدیل کرده است.

نمودار BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

سوگیری کلان برندت نسبت به بیت کوین از ویژگی های آن به عنوان یک دارایی غیرمتمرکز ناشی می شود که مشمول ابهامات سیاست های پولی تحت رهبری دولت که می تواند منجر به تورم یا کاهش ارزش پول شود، نیست. برخلاف ارزهای فیات که می‌توان آن‌ها را به دلخواه ضرب کرد، عرضه بیت‌کوین از نظر الگوریتمی محدود است و از نظر تئوری تضمین می‌کند که ارزش آن با افزایش عرضه کاهش نمی‌یابد.

اما تاریخچه نسبتا کوتاه و نوسانات بیت کوین وضعیت آن را به عنوان یک ذخیره ارزش برای برخی زیر سوال می برد. منتقدان استدلال می کنند که یک ذخیره واقعی ارزش نباید نوسانات سریع قیمت را که توسط بیت کوین تجربه می شود نشان دهد. اما طرفداران متذکر می شوند که نوسانات بیت کوین در طول زمان و با افزایش پذیرش کاهش یافته است و ماهیت غیرمتمرکز و دسترسی جهانی آن بر نگرانی ها در مورد نوسانات کوتاه مدت قیمت بیشتر است.

هنگام بررسی نمودار قیمت ارائه شده، عملکرد بیت کوین یک داستان رشد با نوسانات قابل توجه را نشان می دهد. نمودار حرکت قیمت بیت کوین را نشان می دهد که به انگیزه های مختلف بازار پاسخ می دهد، همراه با بالا و پایین های قابل توجه. علیرغم این نوسانات، روند کلی برای چندین سال صعودی بوده است که نشان دهنده افزایش ارزش درک شده است.

عملکرد اخیر قیمت نشان می دهد که بیت کوین در حال آزمایش سطوح پشتیبانی مهم است. دارایی به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) رسیده است که نشان دهنده یک روند نزولی کوتاه مدت است. با این حال، اگر بیت کوین در ۱۰۰ EMA باقی بماند و حجم آن افزایش یابد، این می تواند نشان دهنده یک تثبیت و یک معکوس بالقوه باشد و پیشنهاد آن را به عنوان ذخیره ارزش تقویت کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا