🚨 اخبار ارز دیجیتال

لجر کاغذ سفید ابزار بازیابی بذر کیف پول سخت افزاری را منتشر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علیرغم انتقادهای قابل توجهی از ابزار بازیابی لجر، این شرکت کیف پول ارزهای دیجیتال سخت افزاری قصد دارد ابزار بازیابی لجر را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ منتشر کند.

ارائه‌دهنده کیف پول سخت‌افزاری پیشرو Ledger در آستانه راه‌اندازی یک راه‌حل برنامه‌ریزی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از دانه‌های دستگاه لجر نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنند.

چارلز گیمت مدیر ارشد فناوری لجر در ۲۱ ژوئن در توییتر گفت: اعلامیه یک شرکت کیف پول سخت افزاری کاغذ سفید Ledger Recover را منبع باز کرده است.

Guillemet گفت که این سرویس آینده که توسط شرکت امنیتی دارایی دیجیتال Coincover ارائه می شود، انتظار می رود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود. نکته اصلی از وایت پیپر، تضمین CTO است که سرویس جدید “۱۰۰% ایمن” است. او گفت: “شما می توانید دقیقاً نحوه عملکرد فنی آن را بیاموزید و خودتان سرویس را بررسی کنید.”

کاغذ سفید Ledger Recover که در GitHub موجود است، یک سند ۳۴ صفحه ای حاوی یک نمای کلی فنی از راه حل Ledger برای پشتیبان گیری و بازیابی کیف پول های سخت افزاری اولیه ارائه می دهد.

مخزن Ledger Recover سه جریان عملیاتی اصلی را امکان پذیر می کند: پشتیبان گیری از seed ها، بازیابی به یک دستگاه جدید، و حذف ایمن نسخه های پشتیبان. وایت پیپر همچنین شامل داده هایی در مورد طراحی سیستم و پروتکل های رمزگذاری Ledger Recover است.

یکی از اجراها شامل تقسیم دانه به سهام با استفاده از فناوری توزیع کلید خصوصی موجود به نام Shamir Backup است. کاغذ سفید خاطرنشان می کند: «اگر تعداد سهام لازم را نداشته باشید، هیچ اطلاعات اولیه ای را دریافت نخواهید کرد.

وایت پیپر تاکید می کند که کاربران می توانند پروتکل را مستقل از دفتر کل اجرا کنند، که به اعتقاد ما بر تعهد آن به انعطاف پذیری و خود مدیریتی تاکید دارد.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، ابزار بازیابی seed Ledger انتقادات قابل توجهی را از سوی جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است. به گفته CTO، Ledger Recovery که در ماه مه ۲۰۲۳ معرفی شد، یک اشتراک اختیاری برای کاربرانی است که می خواهند از عبارات بازیابی مخفی خود نسخه پشتیبان تهیه کنند.

مربوط: مدیر عامل Trezor سهولت استفاده را مهم ترین عامل در کیف پول های سخت افزاری نام می برد: BTC Prague 2023

بسیاری از افراد داخلی صنعت، مانند Mudit Gupta از Polygon Labs، به آسیب‌پذیری‌های احتمالی در Ledger Recovery اشاره کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: مشکل اینجاست که کلیدهای رمزگذاری شده برای سه شرکت ارسال می شود و آنها می توانند کلید را بازسازی کنند. چانگپنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس نیز مزایای ابزار جدید را زیر سوال برد و گفت: “آیا این بدان معناست که seed اکنون می تواند دستگاه را ترک کند؟ فکر می کنم اگر هرگز بیرون نیاید، در مسیر اشتباهی پیش می رود.”

به گفته مدیر ارشد فناوری لجر، راه حل جدید بازیابی بذر “امنیت” دستگاه های لجر را تغییر نمی دهد. Guilmet همچنین از توسعه دهندگان، محققان و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال خواست تا بر روی کاغذ سفید مطالعه کنند و مکانیسم های امنیتی کیف پول را به طور کامل درک کنند.

مجله: تالار شعله: پشیمانی پیتر مک کورمک در توییتر – “احساس می کنم چرند”نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا