اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Ledger می گوید سرویس بازیابی کلید رمزگذاری، ذخیره سازی خود را آسان تر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که ممکن است سرویس “بازیابی” لجر نگران کننده باشد، برخی از شرکت کنندگان در صنعت کریپتو معتقدند که این ویژگی می تواند در عین جذب کاربران جدید به بومیان کریپتو کمک کند.

شرکت کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر پس از اعلام سرویس «بازیابی»، یک ویژگی پولی اختیاری که به کاربران اجازه می‌دهد از عبارات اولیه خصوصی پشتیبان‌گیری و بازیابی کنند، با انتقاد شدید جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شد.

با توجه به نگرانی های ابراز شده در مورد عناصر امنیتی Ledger Recover، سازنده کیف پول سخت افزاری تصمیم گرفته است راه اندازی این سرویس را به تعویق بیندازد. در ۲۳ می، چارلز گیمت، مدیر فناوری لجر، در یک موضوع توییتری گفت که لجر “نقشه راه منبع باز ما را تسریع می بخشد و هر کاری را که انجام می دهیم قابل تایید تر می کند.”

مدیر عامل لجر، پاسکال گوتیه به کوین تلگراف گفت که به محض اینکه شرکت بتواند کدهای پشت پروتکل ریکاور را باز کند، لجر ریکاور را راه اندازی خواهد کرد. وی همچنین تاکید کرد که سرویس جدید اختیاری است.

“در حال حاضر، اکثریت قریب به اتفاق کاربران ارزهای دیجیتال وجوه خود را در صرافی‌های ناامن و کیف پول‌های نرم‌افزاری ذخیره می‌کنند. با این حال، برخی مدیریت ۲۴ کلمه را دلهره‌آور یا بسیار پیچیده می‌دانند. Ledger Recover (که کاملاً اختیاری است) به گونه‌ای طراحی شده است که ذخیره‌سازی ایمن خود را بدون نیاز به آسانی انجام دهد. فدا کردن امنیت.»

به گفته گوتیه، هدف Ledger Recover ثبت نام ۱۰۰ میلیون کاربر بعدی در بخش کریپتو است. اما برای دستیابی به این، او معتقد است که “دسترسی به حضانت امن باید آسان تر شود.”

در حالی که این ممکن است درست باشد، مفهومی که در پشت Ledger Recover وجود دارد، بسیاری از کاربران فعلی شرکت را ناراحت می کند. شاهار مادر، رئیس محصولات امنیتی در Fireblocks، یک پلت فرم ذخیره دارایی دیجیتال برای موسسات، به کوین تلگراف گفت که Ledger Recover با ایده آل های اصلی مشتریان لجر مغایرت دارد.

اگر یک کاربر بتواند یک کلید خصوصی کامل را برای یک دستگاه کاملاً جدید فقط با شناسایی خود بازیابی کند، از نظر فنی، اگر ارائه دهنده تبانی کند و بخواهد این فرآیند را بدون شناسایی و مجوز مناسب آغاز کند، امکان پذیر خواهد بود.

وی گفت: در این حالت، کاربر به ارائه دهنده برای پیروی از رویه ها اعتماد می کند و یک خطر ذاتی وجود دارد.

ممکن است نیاز به بازیابی لجر باشد

Ledger Recover غوغایی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است، اما برخی از صاحب نظران صنعت معتقدند این سرویس می تواند به کاربران جدید کمک کند و عبارات اولیه را برای دارندگان ارزهای دیجیتال فعلی ردیابی کند. من معتقدم که وجود دارد.

به عنوان مثال، Madar تاکید کرد که یکی از بزرگترین چالش های مربوط به ارزهای دیجیتال این است که برای بسیاری از کاربران بسیار پیچیده هستند. او گفت: “به خصوص ردیابی دستگاه های فیزیکی و عبارات اولیه برای سال ها برای مردم عادی هرگز آسان نیست. هر کاربر باید بتواند از کلیدهای خود در جایی نسخه پشتیبان تهیه کند.”

با در نظر گرفتن این موضوع، سرویسی مانند Ledger Recover ممکن است برای برخی افراد ایده آل باشد. Madar اضافه کرد که خوبی Ledger Recover این است که این ویژگی اختیاری است. “کاربرانی که از این سناریو ناراحت هستند ممکن است تصمیم بگیرند که به طور دائم از این سرویس استفاده نکنند یا تا زمانی که لجر نگرانی های آنها را برآورده کند.”

در همین راستا، ماروین جانسن، یکی از بنیانگذاران ارائه دهنده کیف پول سخت افزاری رایدر، به کوین تلگراف گفت که بازیابی لجر می تواند برای مشتریان اصلی جذاب باشد. او گفت: “قطعاً اتفاق می افتد که افراد، به خصوص کسانی که تازه وارد Web3 شده اند، به دلیل معیوب بودن یا از دست رفتن نسخه پشتیبان، دسترسی به کیف پول خود را از دست بدهند. بنابراین ویژگی هایی مانند Ledger Recover قطعا کمک می کند.”

اما Janssen اضافه کرد که با توجه به عدم شفافیت فعلی در مورد ویژگی‌های جدید، هنوز جای سوال است که آیا کاربران می‌خواهند برای چنین سرویسی پول پرداخت کنند. “کاربران باید بدانند که دقیقاً برای چه چیزی ثبت نام می کنند و چگونه به آنها کمک می کند.”

گوتیه گفت که لجر به زودی کدهای موجود در پشت پروتکل Recover را برای کمک به درک بهتر این فناوری به کاربران باز می کند، در حالی که کاربرانی که در این سرویس مشترک می شوند هویت خود را از طریق تأیید هویت ثابت می کنند و من توضیح دادم که فقط آن کاربر می تواند به داده های من دسترسی داشته باشد. پشتیبان گیری. هنگامی که این مورد در دفتر کل تأیید شد، دستگاه از سهم مخفی Shamir برای ایجاد یک نسخه پشتیبان رمزگذاری شده استفاده می کند که به سه قطعه تقسیم می شود. او گفت:

“این ۳ قطعه از طریق کانال های امن به ۳ شرکت مختلف در ۳ حوزه قضایی مختلف ارسال می شوند، جایی که با ماژول های امنیتی سخت افزاری محافظت می شوند (نه در فضای ابری). شما باید هویت خود را از طریق دو ارائه دهنده مختلف دوباره تأیید کنید، سپس دو قطعه به دستگاه جدید شما فرستاده می شود و در لجر رمزگشایی می شود.”

به عبارت دیگر، Ledger Recover از محاسبات چند جانبه استفاده می کند. این یک پروتکل رمزنگاری است که به چندین طرف اجازه می دهد تا به طور مشترک توابع را روی ورودی های خود محاسبه کنند بدون اینکه آنها را برای یکدیگر آشکار کنند.

جانسن خاطرنشان کرد که اگرچه این مدل ممکن است نوعی امنیت را فراهم کند، اما چالش واقعی در حمل و نقل قطعات نهفته است. او گفت: “ماهیت الگوریتم مورد استفاده در Ledger Recover به گونه‌ای است که اگر خرده‌های کافی ادغام شوند، اطلاعات مخفی اصلی بازیابی می‌شوند. ممکن است ما علاقه مند باشیم که هنگام ارسال آن رهگیری کنیم.”

علاوه بر این، یانسن توضیح داد که وقتی همه قطعات به طور همزمان به مدیر منتقل می شوند، لحظاتی وجود خواهد داشت که همه آنها با هم در یک دستگاه واحد مانند لپ تاپ مشتری وجود دارند. او گفت: “آقای لجر بدون شک به این وضعیت فکر کرده است، بنابراین با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر، ممکن است مشخص شود که این مشکل نیست.”

احساسات متفاوت در مورد Ledger Recover

تا زمانی که درباره Ledger Recover بیشتر بدانیم، ممکن است احساسات متفاوتی در مورد این سرویس داشته باشیم.

به عنوان مثال، مارگارت روزنفلد، مدیر ارشد حقوقی صرافی Cube Exchange، به کوین تلگراف گفت که معتقد است کاربران غیربومی ارزهای دیجیتال و بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال خواهان نوعی پشتیبانی بازیابی قابل اعتماد هستند.

او گفت: “خودمدیریتی کامل دارایی‌های دیجیتال چیزی نیست که بیشتر مردم می‌خواهند. این یک راه‌حل غیر حضانت است که به طور یکپارچه با افراد و پلتفرم‌های دیگر معامله می‌کند.”

از سوی دیگر، نگرانی های امنیتی باقی خواهد ماند. جان وودز، مدیر ارشد فناوری بنیاد آلگوراند، به کوین تلگراف گفت که او به ویژه نگران این است که آیا مدیران لجر ممکن است تبانی کنند.

«لجر گفت کلیدها (بیت‌های بحث‌برانگیز) دستگاه‌های لجر «رمزگذاری‌شده» و به اشتراک گذاشته شده‌اند. آوارها واضح هستند. اما آنها می گویند “کلید ابتدا با کلید متقارن رمزگذاری می شود”. رمزنگاری متقارن چیست و از چه نوع تصادفی برای تولید کلیدها استفاده می شود؟هنوز منتظر پاسخ هستیم. ”نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا