اخبار ارز دیجیتال

نکاتی برای ارائه به VCهای مرد: کمک به مؤسسان زن کریپتو برای موفقیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیانگذاران زن کریپتو در حال متحد شدن برای کشف رازهای موفقیت در دنیای مردانه سرمایه گذاری خطرپذیر هستند.

بریجت گرین وود بنیانگذار The Bigger Pie، یک سازمان شبکه ای مستقر در بریتانیا است که از زنان در سراسر جهان در بلاک چین پشتیبانی می کند. او می‌گوید حتی سرمایه‌گذاران مخاطره‌آمیز که بهترین نیت‌ها را دارند، هنوز به مبالغ نامتناسبی به بنیان‌گذاران مرد کمک مالی می‌کنند.

من با آمار وحشتناک تمام بودجه های VC مواجه شدم. [in the U.K.]او به مجله توضیح می دهد، تنها 3 درصد به بنیانگذاران زن، 8 درصد به تیم های مختلط و بقیه به تیم های کاملاً مرد می روند.

و این رقم اولیه در طول همه گیری به 1.5٪ کاهش یافت.

در زمان‌های سخت‌تر، به نظر می‌رسد VCها برای تامین مالی بنیان‌گذاران مرد به آنچه می‌دانند متکی هستند. این امر مضاعف ناامیدکننده است، زیرا مطالعاتی که در مورد تأثیر کووید-19 مورد بررسی قرار می‌گیرند نشان داده‌اند که رهبری زن می‌تواند در زمان‌های سخت کمک کند.

بر اساس داده های Pitchbook، این روند بین المللی است. سال گذشته، در ایالات متحده، استارت‌آپ‌های کاملاً زن تنها 1.9 درصد از 238.3 میلیارد دلار سرمایه مخاطره‌آمیز اختصاص یافته یا حدود 4.5 میلیارد دلار را دریافت کردند. رقم 2022 نسبت به 2.4 درصد سال قبل کاهش یافته است.

در تلاش برای تغییر مثبت این ناملایمات، گرین‌وود The 200Bn Club را با امبر گادار تأسیس کرد. این ابتکار نام خود را از گزارش سال 2022 در مورد زنان کارآفرین به سفارش دولت بریتانیا و تکمیل شده توسط آلیسون رز، مدیر عامل NatWest گرفته است. یک یافته کلیدی این بود که سرمایه گذاری در کارآفرینی زنان می تواند 200 تا 250 میلیارد پوند به تولید ناخالص داخلی هر کشور اضافه کند.

بریجت گرین وود
بریج گرینوود، بنیانگذار The Bigger Pie و یکی از بنیانگذاران The 200bn Club.

گرین‌وود و قدر سفر تحقیقاتی سه ماهه‌ای را آغاز کردند که در طی آن با دانشگاهیان، سرمایه‌گذاران و VCها صحبت کردند. قدار قبلاً با موفقیت برای شرکت خود، AllianceBlock پول جمع آوری کرده بود، بنابراین او شخصاً از برخی از مبارزات آگاه بود.

همانطور که گرین وود خلاصه می کند، این تحقیق دو نکته کلیدی را به همراه داشت. اولین مورد این است که شما نیاز به یک معرفی گرم دارید. بسیاری از دنیای VC در مورد شبکه است. بنابراین ما حدود 200 VC را به عنوان بخشی از شبکه خود جمع آوری کرده ایم تا بتوانیم این ارجاعات گرم را ایجاد کنیم.

غلبه بر نکته دوم سخت تر است و در طول فرآیند پیتینگ رخ می دهد.

زمین زدن صحنه

مطالعه ای که در هاروارد بیزینس ریویو منتشر شد نشان داد که مرحله نوازندگی یک مانع بزرگ برای زنان است. در اصل، از مردان سؤالات محرک پرسیده می شود، و زنان سؤالات پیشگیرانه ای می پرسند که بر ریسک تمرکز دارند و بنیانگذاران را در موقعیت دفاعی قرار می دهند.

چرا این مهم است؟ گرین‌وود می‌گوید چه مرد باشید و چه زن، پنج برابر کمتر احتمال دارد که بودجه دریافت کنید وقتی از شما سؤالات فعالانه پرسیده می‌شود.

با این حال، خبر خوب این است که اگر سوالات پیشگیرانه را درک کرده و تشخیص دهید، احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر است زیرا می توانید یاد بگیرید که به روشی فعالانه به آنها پاسخ دهید.

باشگاه 200Bn به بنیانگذاران زن می آموزد که چگونه به بهترین شکل به VC ها بپردازند. این همچنین شامل مفهوم تا حدودی بحث برانگیز عدم تن دادن مانند زنان است.

پرتاب نکن
چکیده کتاب مثل یک دختر تن به تن نکن. (انتشارات سیج)

در حالی که تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دلیل جنسیت زنان نسبت به زنان تعصب دارند، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که تصویر پیچیده‌تر است و نشان می‌دهد که زنان کارآفرین می‌دانیم که این به خودی خود علاقه سرمایه‌گذاران را تضعیف نمی‌کند.

تیمی از محققان از کانادا و ایالات متحده آزمایشی انجام دادند که نشان داد سرمایه‌گذاران در واقع در برابر نمایش رفتار کلیشه‌ای زنانه توسط کارآفرینان، چه زن و چه مرد، تعصب دارند. مطالعه‌ای با عنوان Dont Pitch Like a Girl نشان داد که رفتار کدگذاری شده به عنوان یک زن با ادراکات منفی از شایستگی کارآفرینی مرتبط است.

از منظر مطالعات جنسیتی، این بد به نظر می رسد، اما از نقطه نظر عملی، بنیانگذاران زن می توانند با استفاده از رفتارهای کلیشه ای مردانه در طول مسابقه، این مشکل را حل کنند.

بنیانگذاران زن از صحبت کردن در مورد تیم های خود خوشحال هستند، اما مشخص شده است که هنگام صحبت در مورد خود بسیار محتاط تر هستند. این یک روش وحشتناک برای بنیانگذاران زن است زیرا VC ها می خواهند روی رهبران سرمایه گذاری کنند.

ما با بنیان‌گذاران زن کار می‌کنیم تا پیشنهادات خود را با اطمینان، اعتقاد و اطمینان ارائه کنیم. و به آنها کمک کنید به سؤالات پیشگیرانه به روشی مثبت پاسخ دهند.

همچنین بخوانید
ویژگی

ویتالیک هایی که می شناسم: دیمیتری بوترین

ویژگی

ضربه زدن به آخرین سنگر: اضطراب و خشم به عنوان NFT ها مدعی وضعیت فرهنگی بالا هستند

ConsenSys در برابری

Thessy Mehrain یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Liquality از پیشینه ای منحصر به فرد در درک سیستم ها و چگونگی ایجاد اختلال در آنها می آید. او 6 سال را صرف ایجاد محصولات در JP Morgan در ایالات متحده کرد و پس از بحران مالی به جنبش Occupy پیوست که از آنجا اتریوم را کشف کرد.

بنابراین در حالی که من کاملاً عاشق Web3 بودم، نمی‌خواستم بخشی از چیزی باشم که فناوری ایجاد کند که آنچه را که ما در دنیای قدیمی داریم تکرار کند، او به مجله گفت.

در حالی که در سال 2015 هنوز در JP Morgan کار می کرد، جوزف روبین بنیانگذار ConsenSys را شنید که در یک کنفرانس فین تک صحبت می کرد و از دیدگاه او غافلگیر شد. مدت کوتاهی پس از آن، او به ConsenSys رفت و شروع به کار بر روی پروژه ای کرد که مبادله بین بیت کوین و اتریوم را به روشی غیرمتمرکز و بدون واسطه بررسی می کرد. آن پروژه در نهایت به استارتاپ Liquality تبدیل شد.

در سال 2016، مهراین گروه زنان بلاک چین مستقر در نیویورک را برای کمک به مقابله با نابرابری جنسیتی در این بخش ایجاد کرد. این گروه در حال حاضر دارای 3000 عضو است.

کار در ConsenSys از او حمایت زیادی کرده است، به فناوری دسترسی دارد و یکی از بنیانگذاران Harsh Vakharia، که قبلا استارتاپ Etherbit را تأسیس کرده بود. با خروج از ConsenSys، مهراین مزایای بسیاری را نسبت به سایر پروژه‌های غیرمرتبط می‌بیند.

تسی ملین، بنیانگذار ReQuality
Tessie Meline، یکی از بنیانگذاران ReQuality. (مجوز استفاده از عکس)

این زوج با موفقیت 7 میلیون دلار سرمایه در سال 2021 جمع آوری کردند. مهرآین در پاسخ به این سوال که آیا با او به عنوان یک مؤسس زن رفتار متفاوتی شده است، گفت:

چگونه من می دانم؟ من هرگز به عنوان یک مرد بزرگ نشدم. اما بیرون آمدن از ConsenSys قطعاً یک مزیت و یک مقدمه گرم به ما داد. در آن مرحله از افزایش حقوق ما بود که متوجه برتری مرد در این زمینه شدم. از همان ابتدا می دانستم که نیاز دارم. این طرز فکر و دسترسی ما را تغییر داد.

ما می دانستیم که تنوع محصولات ما را پایدارتر می کند. این فقط انجام کار درست نیست، از منظر تجاری نیز کار درستی است. ما باید آن را برای سرمایه گذاران توضیح می دادیم. اما این فقط در مورد تنوع در جدول سرپوش نیست، بلکه ساختن بعد از آن است.

مهراین و بنیانگذارانش تیمی را تشکیل داده اند که نشان دهنده فرهنگی است که آنها می خواهند رشد کنند. ما سخت روی این موضوع کار می کنیم. این یک فکر بعدی نیست. به عنوان مثال، ما رهبران مهندسی زن و بسیاری از مهندسان زن قوی داریم، اما این یک دردسر است.

ما در حین ایجاد یک میراث به جلو حرکت خواهیم کرد. بسیار مهم است که نسل بعدی بنیانگذاران و رهبران زن الگو و حمایت داشته باشند.

پس زمینه مفید شرکت

یک پیشینه قوی شرکتی همچنین می تواند به بنیانگذاران زن کمک کند تا در طوفان VC حرکت کنند. آیلن دنویتزر قبلا در Bain و Revolut کار می کرد و یکی از بنیانگذاران Solvo اولین نقش استارت آپی او بود. سال گذشته، او تنها در سه هفته 3.5 میلیون دلار به رهبری Index Ventures جمع آوری کرد.

دنویتزر از محدودیت های زن بودن بی خبر بود، اما خوشحال بود که برخی از افسانه های رایج شهری را از بین می برد.

آیرن دنویتزر
آیلن دنویتزر، یکی از بنیانگذاران Solvo; (مجوز استفاده از عکس)

این تصور وجود دارد که رهبران زن در هنگام تصمیم گیری ریسک گریزتر و احساساتی تر هستند، اما من فکر می کنم که تا حد زیادی نادرست است. من وارد می شوم.

من فکر می کنم این به خود فرد بستگی دارد که چگونه مخلوط کنیم. من بسیار روشمندتر از هم بنیانگذارم هستم، و این الزاماً زنانه نیست، شخصی است.

مانند مهراین Liquality، برای او مهم بود که میز سرپوش VC منعکس کننده جاه طلبی های پروژه باشد. Solvo یک برنامه مالی خرده فروشی است که هدف آن ارائه بهترین ارزهای دیجیتال بدون پیچیدگی و اصطلاحات خاص است.

Denovitzer می گوید به همین دلیل مجبور شد یک VC خرده فروشی وارد کند.

پیدا کردن هم‌بنیان‌گذار مناسب عامل دیگری است که مهم‌تر از جنسیت است. هلنا گاگرن و گریس وانگ، یکی از بنیانگذاران اپلیکیشن پیام رسان Web3 Salsa، با این موضوع موافق هستند.

گاگان به مجله گفت: ما ارزش‌هایی را به اشتراک گذاشتیم که برای یکدیگر مهم‌تر بودند و سطوح انرژی مشابهی داشتند.

آنها طی یک پروژه آزمایشی دو هفته ای در اتریش با هم پیوند خوردند، جایی که در مورد اشتیاق، انرژی و عمل گرایی یاد گرفتند. آنها می دانستند که در یک پروژه بزرگتر با هم کار خواهند کرد. معلوم شد که سالسا بوده و 2 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

ما در یک بازار نزولی در حال جمع‌آوری سرمایه بودیم و در ابتدا به دنبال 500000 دلار بودیم.

با این حال، بنیانگذاران به سرعت متوجه شدند که این مبلغ بسیار ناچیز است و برای اطمینان از موفقیت به 2 میلیون دلار افزایش یافت.

یکی دیگر از عوامل موفقیت آنها این است که آنها در دو سال گذشته در کنفرانس هایی با سرمایه گذاران ملاقات کرده اند. این معرفی های گرم راه زیادی را در هموارسازی مسیر موفقیت انجام داد.

من احساس نمی کردم که زن بودن یک نقطه ضعف است، اما به شدت احساس می کردم که دست کم گرفته شده ام. گاگرن می گوید که این منجر به رویکرد ترجیحی برای VC های زن شده است.

همچنین بخوانید
ویژگی

اخراج پرستار بوستون به دلیل برهنگی در OnlyFans، برنامه پورن رمزنگاری را راه اندازی کرد

ویژگی

چگونه از فروپاشی جامعه ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم

مزایای یک مؤسس زن بودن

وانگ به مجله گفت که مؤسس زن بودن مزایای زیادی دارد. هنگامی که از مشکل سندرم ایمپوستر عبور کردید، زن بودن به شما امکان می دهد در فضایی که مردانه تسلط دارند برجسته شوید. تیم های تمام زنان نادر هستند، بنابراین ما از این استفاده کردیم. ما همچنین با بنیانگذاران زن دیگری که به یکدیگر کمک می کنند تماس می گیریم.

هلنا گاگان و گریس وانگ
از چپ به راست: بنیانگذاران سالسا هلنا گاگان و گریس وانگ.

اما چرا باید بر کارآفرینی زنان تمرکز کرد؟علاوه بر ارائه برابری جنسیتی، داده هایی وجود دارد که نشان می دهد بنیانگذاران زن به نتایج بهتری دست می یابند. یک مطالعه گروه مشاوره بوستون نشان داد که شرکت هایی که توسط زنان تأسیس شده اند، دو برابر مردان به ازای هر دلار سرمایه درآمد دارند. با توجه به اینکه آنها نیز کمتر از نیمی از پول را دریافت می کنند، ارزش آن را دارد که VC خود را خرج کنید.

آماری که توسط Springboard برای کمک به رشد شرکت‌های تحت رهبری زنان گردآوری شده است، نشان می‌دهد که تنوع جنسیتی حتی اندکی کمک می‌کند و استارت‌آپ‌هایی با حداقل یک مؤسس زن از تیم‌های مؤسس کاملاً مرد بهتر عمل می‌کنند. نشان داده شده است که 63 درصد بهتر است.

در نهایت، مهراین در این بازی تعادل جنسیتی واقع بین است، مردان اغلب می خواهند کمک کنند اما نمی دانند چگونه.

همانطور که می دانید، مردان سفید پوست بهترین متحدان شما هستند. درست؟ به آنها بگویید چه کاری انجام دهند و به چه چیزی نیاز دارند. آنها را متحدان خود کنید و به آنها بگویید که چقدر این مهم است. سپس برای همه یک برد-برد است.نویسنده: Jillian Godsil

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا