اخبار ارز دیجیتال

اکوسیستم چند زنجیره ای LayerZero با افزایش تلاش های شکارچیان قطره هوایی رشد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برنامه‌های کاربردی ساخته شده بر روی پروتکل پیام‌رسانی زنجیره‌ای LayerZero، عمدتاً به دلیل هیجان در مورد پتانسیل ایردراپ، مورد توجه قرار می‌گیرند.

LayerZero یک روش ارتباطی است که کاربردهای زنجیره ای را تسهیل می کند. قابلیت‌های پیام‌رسانی سطح پایین آن، توسعه ویژگی‌های زنجیره‌ای همه‌جانبه مانند صرافی‌های غیرمتمرکز، پروتکل‌های بازار پول، و برنامه‌های متعدد دیگر DeFi را امکان‌پذیر می‌سازد که می‌توانند از عرضه نقدینگی زنجیره‌ای متقابل بهره ببرند.

پلتفرم LayerZero در سپتامبر ۲۰۲۱ با Stargate Finance، یک پل زنجیره ای، به عنوان اولین اپلیکیشن ساخته شده بر روی آن راه اندازی شد. این پروژه ۲۶۱ میلیون دلار در سه دور تامین مالی جمع آوری کرده است که ارزش آن را از ۱ میلیارد دلار به ۲ میلیارد دلار از مارس ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۳ دوبرابر کرده است.

شرکت تجزیه و تحلیل داده Nansen می گوید برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) ساخته شده بر روی LayerZero برخی از پرکاربردترین موجودیت ها در پلتفرم های بلاک چین مانند Aribtrum، Optimism، Ethereum، Binance Chain و Polygon هستند.

در هفته اول ماه آوریل، اپلیکیشن های مبتنی بر LayerZero مانند Stargate و Radiant Finance بیشترین استفاده را برای Arbitrum و Optimism داشتند. در Polygon، Binance Chain و Ethereum، LayerZero و برنامه های آن از نظر فعالیت کاربران در رتبه های هفتم تا ۳۰ قرار گرفتند.

انگیزه اصلی افزایش پذیرش، حدس و گمان در مورد ایردراپ توکن بومی LayerZero است. این تیم یک علامت ZRO را در کد منبع در Github گنجانده است تا امکان airdrops را برای کاربران اولیه فراهم کند.

ذکر رمز ZRO در مستندات رسمی LayerZero. سس: LayerZero Gitbook

رشد اکوسیستم LayerZero

Stargate Finance جزء اکوسیستم LayerZero است. پل های زنجیره ای امکان انتقال بین اتریوم، زنجیره بایننس، پلی گون، آلیبترام و خوش بینی را با نقدینگی و امنیت بهینه می دهند. قفل ارزش کل Stargate Pool (TVL) 419 میلیون دلار به ازای هر داده DeFiLlama است که تنها پس از پروتکل های چند زنجیره ای دوم است.

پروتکل LayerZero همچنین برای پل زدن اکوسیستم های ایزوله مانند Aptos با اتریوم استفاده شده است که نشان دهنده توانایی پروتکل پیام رسانی برای پل زدن اکوسیستم های ناسازگار است. همچنین پل هایی برای انتقال بیت کوین پیچیده (WBTC) بین بلاک چین های سازگار با اتریوم وجود دارد.

علاوه بر پل ها، پروتکل های پیام رسان برای مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل های وام نیز اعمال می شود. Radiant Capital یک پلتفرم وام دهی پیشرو است که با استفاده از فناوری LayerZero ساخته شده است. TVL پروتکل بازارسازی چند زنجیره ای از کمتر از ۳۰ میلیون دلار در ابتدای سال ۲۰۲۳ به ۲۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

InterSwap و Hashflow در حال ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز زنجیره ای مانند Uniswap در بالای LayerZero هستند. هاب DeFi Aptos، Pontem Network، همچنین از فناوری LayerZero برای ساخت مجموعه ای از برنامه های DeFi از جمله DEX ها، پورتال های وام دهی و بازارهای NFT استفاده می کند.

به نظر می رسد رشد اکوسیستم LayerZero در حال ایجاد یک خندق قابل توجه برای کاربردهای زنجیره ای متقابل است. زیرا شوق airdrop سیالیت و استفاده را برای برنامه های ساخته شده در بالای آن به ارمغان می آورد.

در حالی که چندین پلتفرم متقابل زنجیره ای دیگر در حال توسعه هستند، LayerZero با طراحی عملی خود از مزیت حرکت اول برخوردار است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا