اخبار ارز دیجیتال

Layer 1 EVM Oracle Platform Flare برای تامین انرژی DApp های قابل همکاری راه اندازی می شود

Layer 1 EVM blockchain Flare اکنون آنلاین است و هدف آن ارائه پلت فرمی برای توسعه دهندگان برای ساخت برنامه های کاربردی غیرمتمرکز است.

Flare، پلتفرم جدید بلاک چین ماشین مجازی اتریوم لایه ۱، با راه‌اندازی دو پروتکل اصلی با هدف تقویت برنامه‌های کاربردی قابلیت همکاری توزیع شده، فعال شد.

این پلتفرم به عنوان یک شبکه اوراکل عمل خواهد کرد که در آن توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی را برای قابلیت همکاری با پلتفرم ها و سرویس های مختلف بلاک چین و اینترنت بسازند.

Flare دارای دو پروتکل است که مجموعه ساختمان برنامه آن را نیرو می دهد. پروتکل State Connector مصرف ایمن و در مقیاس بزرگ اطلاعات و داده ها را از منابع مختلف بلاک چین و اینترنت با استفاده از قراردادهای هوشمند امکان پذیر می کند. این ویژگی به عنوان ارائه داده‌های قدرتمند به شبکه و تسهیل توسعه راه‌حل‌های زنجیره‌ای متقابل تبلیغ می‌شود.

در همین حال، Flare Time Series Oracle (FTSO) قیمت گذاری و داده های غیرمتمرکز را برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) در حال اجرا بر روی پلت فرم بلاک چین لایه ۱ فراهم می کند. با توجه به مستندات فنی Flare، قراردادهای هوشمند FTSO تخمین مستمر انواع مختلف داده ها را فراهم می کند.

ارائه دهندگان مستقل داده ها را از منابع خارجی مانند صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز دریافت می کنند و آن داده ها را در اختیار سیستم FTSO قرار می دهند. اطلاعات با توجه به قدرت رای هر ارائه دهنده وزن می شود و میانه برای تولید تخمین نهایی محاسبه می شود.

مرتبط: Chainlink برای افزایش امنیت خدمات اوراکل، Staking را راه اندازی می کند

این به عنوان یک سیستم تشویقی برای ارائه دهندگان داده عمل می کند که برای ارائه جفت قیمت نزدیک به میانه و سایر اطلاعات از منابع مختلف پاداش دریافت می کنند.

دو شبکه پروتکل، Songbird و Flare، ماشین‌های مجازی اتریوم را اجرا می‌کنند که به قراردادها و ابزارهای اتریوم اجازه می‌دهد برای قراردادهای هوشمند و توسعه برنامه‌ها استفاده شود. با این حال، این شبکه های لایه ۱ مستقل از شبکه اصلی اتریوم اجرا می شوند.

جزئیات راه اندازی پلت فرم که توسط کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، اهمیت دسترسی ایمن به داده ها را برجسته می کند. هوگو فیلیون، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Flare، معتقد است که این دو پروتکل می‌توانند به موارد استفاده جدیدی از فناوری بلاک چین منجر شوند. به عنوان مثال، پرداختی که در زنجیره دیگری یا ورودی از یک وب سایت سنتی انجام می شود، می تواند یک قرارداد هوشمند Flare را راه اندازی کند.

همچنین روش‌های جدید پل زدن را تسهیل می‌کند، به‌ویژه آوردن توکن‌های قرارداد غیرهوشمند به Flare برای استفاده در برنامه‌هایی مانند پروتکل‌های DeFi.»

Flare توکن airdrop خود را در ۹ ژانویه با ۴.۲۷ میلیارد توکن FLR راه اندازی کرد که بین میلیون ها کاربر در صرافی های مختلف ارزهای دیجیتال توزیع شد. ایردراپ به خودی خود تبدیل به نقطه عطفی شد، زیرا توسعه دهندگان توانستند از پروتکل EVM و جمع آوری داده Flare استفاده کنند.

توزیع اولیه توکن قرار است ۱۵ درصد از کل تخصیص توکن عمومی را منتشر کند و بقیه آن به صورت ماهانه و طی ۳۶ ماه منتشر شود. نحوه تخصیص باقیمانده عرضه توکن با رأی جامعه از طریق پیشنهاد بهبود شعله ور ۰۱ (FIP.01) تعیین می شود.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا