اخبار ارز دیجیتال

وکلا قانون جدید دارایی های مجازی فدرال امارات را توضیح می دهند

عدم رعایت قانون جدید می تواند منجر به جریمه های سنگین تا ۲.۷ میلیون دلار، مصادره سود و تحقیقات جنایی شود.

کابینه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) تصمیم گرفته است قانون جدیدی را در مورد دارایی های مجازی تصویب کند و اولین رژیم نظارتی کشور را برای فضای ارزهای دیجیتال در سطح فدرال ایجاد کند.

قبل از مقررات در سطح فدرال، امارات متحده عربی چندین طرح نظارتی را برای دارایی های دیجیتال در مناطق آزاد مالی مانند بازار جهانی ابوظبی (ADGM) معرفی کرده است. سال گذشته، دبی همچنین رگولاتور کریپتو خود را به نام Virtual Assets Regulator تأسیس کرد.

ایرینا هبر، وکیل ارز دیجیتال و بلاک چین مستقر در امارات توضیح داد که این حرکت پیامدهای متعددی برای این بخش خواهد داشت. به گفته هبر، قانون جدید نهادهایی را که در فعالیت‌های ارزهای دیجیتال شرکت می‌کنند ملزم می‌کند مجوزها و تأییدیه‌های تنظیم‌کننده‌های جدید را ایمن کنند. تخلفات می تواند منجر به جریمه های بزرگ شود. او توضیح داد:

وی افزود: «عدم رعایت تحریم‌های شدیدی از جمله جریمه‌های تا سقف ۱۰ میلیون درهم (۲.۷ میلیون دلار)، محرومیت از سود و حتی تحقیقات جنایی توسط دادستان‌ها به همراه خواهد داشت.»

هیبر تاکید کرد که این قانون قرار است در ۱۴ ژانویه اجرایی شود و کارآفرینان رمزارز فعال در کشور را ملزم به رعایت آن می کند. تمام پروژه‌های کریپتو و وب ۳ که در امارات متحده عربی فعالیت می‌کنند باید راه‌هایی برای انطباق با قانون جدید فدرال و تمام قوانین موجود ایجاد کنند.

الان رای بدهید!

از سوی دیگر، حتی اگر حداقل الزامات VASP قابل دستیابی باشد، حقوقدانان معتقدند که بسیاری از شرکت ها ممکن است مشکلاتی داشته باشند. هیبر گفت: “آنها در واقع کاملا واقعی هستند. اما این رویه نشان می دهد که اکثر شرکت های ارزهای دیجیتال حتی نیازهای اولیه را برآورده نمی کنند.”

مربوط: فروپاشی FTX چگونه بر اکوسیستم رمزنگاری دبی تأثیر می گذارد؟

این وکیل ارز دیجیتال همچنین تاکید کرد که قانون همچنین حداقل الزامات را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) تعیین می کند.ما باید قوانین موجود را برای مبارزه با تامین مالی سازمان های غیرقانونی رعایت کنیم. علاوه بر این، تمام اشخاص حقوقی که تحت رده VASP قرار می گیرند، سه ماه فرصت دارند تا با قانون جدید سازگار شوند و مطابقت داشته باشند.

فعالیت های تنظیم شده بر اساس قانون جدید.منبع: ایرینا هبر

علیرغم قوانین جدید متمرکز بر حمایت از مصرف کننده، هیور معتقد است که متوقف کردن فعالیت های کلاهبرداری توسط سازمان هایی مانند FTX دشوار خواهد بود. علیرغم تلاش‌هایش، VARA دبی قبلاً تأیید FTX را قبل از لغو آن در نوامبر داده بود. او گفت:

از شواهد کشف‌شده، FTX یک پرونده کلاهبرداری جدی در سطحی است که مدوف را شبیه یک فرشته می‌کند.

به طور کلی، وکیل گفت که توسعه جدید برای بنیان‌گذاران، سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان در امارات خوب است و شفافیت مقررات به این کشور مواد لازم برای تبدیل شدن به «پایتخت وب ۳ جهان» را می‌دهد. .

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا