🚨 اخبار ارز دیجیتال

نماینده کنگره ایالات متحده به رئیس SEC پیشنهاد می کند که قانون را در نظر بگیرد، نه رویکرد اجرایی در مورد ارزهای دیجیتال


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نماینده فرنچ هیل و نماینده داستی جانسون پیشنهاد کردند که SEC ممکن است اقدامات خاصی را در مورد ارزهای رمزنگاری شده انجام داده باشد که “به نظر می رسد با فعالیت های مربوط به کنگره زمان بندی شده است.”

دو نماینده کنگره آمریکا نام خود را به فهرستی از قانونگذارانی اضافه کردند که از رویکرد گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در قبال مقررات دارایی های دیجیتال انتقاد کردند.

در نامه ای در ۱۹ ژوئیه به گنسلر، نماینده فرنچ هیل و داستی جانسون گفت: پیشنهاد شد قانونگذاری رویکرد مؤثرتری برای پرداختن به مسائل نظارتی در فضای دارایی دیجیتال نسبت به موضع «تنظیم از طریق اجرا» SEC بوده است. هر دو قانونگذار به ترتیب ریاست کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان و کمیته های فرعی کمیته کشاورزی مجلس نمایندگان در زمینه دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و شمول، بازارهای کالا، دارایی های دیجیتال و توسعه روستایی را بر عهده دارند.

در این نامه آمده است: «قوانین در جلوگیری از ورشکستگی آینده شرکت‌های دارایی دیجیتال بسیار مؤثرتر از اقدامات اجرایی هستند. “چارچوب قانونی فرآیندهایی را برای شرکت ها ایجاد می کند تا وارد چارچوب نظارتی شوند و از حمایت های مصرف کننده پیروی کنند، به جای اتکا به اجرای قانونی برای مجازات افراد شرور پس از وارد شدن خسارت، این اتفاق خواهد افتاد.”

هیل و جانسون گفتند که برخی از اقدامات کمیسیون SEC “به نظر می رسد که با فعالیت های مربوطه کنگره زمان بندی شده است و به نظر می رسد برای حداکثر دیده شدن و نفوذ سیاسی محاسبه شده است.” با توجه به اینکه گنسلر قرار بود در دسامبر ۲۰۲۲ در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت دهد، سایر قانونگذاران زمان اتهامات SEC علیه سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX را زیر سوال بردند.

مربوط: وکلا ادعا می کنند که جنسلر SEC در سال ۲۰۱۹ به عنوان مشاور بایننس پیشنهاد شد

این دو قانونگذار همچنین به «قضاوت‌های خلاصه اخیر» که بر مقررات ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد اشاره کردند، احتمالاً به حکم SEC علیه ریپل اشاره کردند که نشان می‌دهد XRP لزوماً یک امنیت نیست. پس از تصمیم دادگاه، سایر قانونگذاران از جنسلر می خواهند که رویکرد فعلی کمیسیون در قبال مقررات ارزهای دیجیتال را مورد بازنگری قرار دهد. رئیس SEC گفت که از این حکم به دلیل تأثیر آن بر سرمایه گذاران خرد «ناامید» است و گفت که کمیسیون وضعیت را بررسی خواهد کرد.

اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در حال بررسی لایحه ساختار بازار هستند که هدف آن روشن کردن نقش SEC و کمیسیون معاملات آتی کالا در تنظیم ارزهای دیجیتال است. این لایحه هنوز به طور رسمی ارائه نشده است و بر اساس بازخورد قانونگذاران و رهبران صنعت قابل بازنگری است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا