🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانونگذار کالیفرنیا لایحه ای را برای محافظت از بازیگران در برابر شبیه سازی هوش مصنوعی پیشنهاد می کند

اش کالرا، عضو مجلس کالیفرنیا، این لایحه را “الزام عقل سلیم” برای محافظت از مشاغل بازیگران، هنرمندان و هنرمندان خواند.

یک قانونگذار کالیفرنیا لایحه‌ای را پیشنهاد کرده است که از بازیگران، هنرمندان و هنرپیشه‌ها در برابر هوش مصنوعی محافظت می‌کند، زیرا قراردادهای کاری شامل رضایت آگاهانه در مورد بازتولید دیجیتال می‌شود.

حامی این لایحه، نماینده مجلس کالیفرنیا، Ash Kalra، گفت که هوش مصنوعی مولد یک “تهدید واقعی” برای کارگران صنعت سرگرمی است و استفاده از آن ممنوع خواهد بود مگر اینکه توافقی بین طرفین حاصل شود.

این لایحه، لایحه ۴۵۹ مجمع، در نهایت به کمیته ای واگذار خواهد شد، که اعضای آن قبل از اینکه برای رای گیری به صحن علنی شود، بررسی، بحث، و تغییراتی در لایحه پیشنهادی کالارا ایجاد خواهند کرد.

در بیانیه ای در ۱۳ سپتامبر، Kalra توضیح داد که “الزامات عقل سلیم” مانند موارد مندرج در لایحه AB 459 باید برای محافظت از این کارگران اجرا شود.

«نیاز به رضایت آگاهانه و نمایندگی، کارگران را از به خطر انداختن ناآگاهانه حقوق خود نسبت به خود دیجیتالی و به همراه آن شغل و معیشت خود باز می‌دارد.»

این لایحه همچنین توسط انجمن بازیگران سینما و فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA)، اتحادیه ای مستقر در ایالات متحده که بیش از ۱۰۰۰۰۰ متخصص رسانه در سراسر جهان را نمایندگی می کند، حمایت شد.

دانکن کرابتری-ایرلند، مدیر اجرایی ملی انجمن صنفی و مذاکره کننده ارشد، تاکید کرد که حفاظت از تصاویر دیجیتال بازیگران از طریق قوانین مبتنی بر رضایت اکنون ضروری است.

او توضیح داد: “ما معتقدیم که اعضای ما باید کنترل کامل استفاده از خود دیجیتالی خود را از طریق رضایت آگاهانه حفظ کنند. این برای قادر ساختن اعضای ما برای ایجاد و حفظ حرفه خود بسیار مهم است.”

Crabtree-Ireland گفت کپی برداری از هوش مصنوعی می تواند منجر به رفتار “سوءاستفاده آمیز” و “استثمارگرانه” شود و قانون نقش مهمی در مهار چنین رفتاری ایفا خواهد کرد.

“ما معتقدیم که حمایت ها در برابر انتقال نادرست این حقوق در برابر اقدامات بالقوه سوء استفاده یا استثماری ضروری است. ما عمیقاً نگران گسترش محتوای صوتی و تصویری هستیم و این قانون گام مهمی در جهت پایان دادن به این اقدامات خطرناک است. ”

مربوط: دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی در جعل تأیید KYC بهتر می‌شوند – مدیر Binance

انجمن بازیگران سینما برای نزدیک به چهار ماه اعتصاب مداوم در هالیوود بر سر دستمزد پایه، شرایط کاری بهتر و سایر مسائل بحث برانگیز فشار آورده است.

یکی از مسائل مطرح شده حول محور هوش مصنوعی و استفاده از آن می چرخد، با کارگرانی که خواستار حمایت های سخت گیرانه تر برای هوش مصنوعی و حق امتیاز بالاتر برای کار خود هستند که در صنعت به عنوان باقیمانده شناخته می شود. من به دنبال آن هستم.

شان پن، بازیگر آمریکایی اخیراً در مصاحبه ای با Variety از تمایل بسیاری از استودیوها برای استفاده از شباهت و صدای بازیگران برای استفاده های آینده هوش مصنوعی انتقاد کرد.

“پس شما داده‌های اسکن و داده‌های صوتی و هر چیز دیگری را می‌خواهید؟ خوب، این چیزی است که من فکر می‌کنم منصفانه است. من مال دختر شما را می‌خواهم. یک ماکت مجازی از دختر خود بسازید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. زیرا می‌خواهید دعوت کنید و انجام دهید. هر چه می خواهید در مهمانی مجازی خود همین الان

او پرسید: «لطفاً به دوربین نگاه کنید و بگویید فکر می‌کنید خوب است؟»

مجله: AI Eye: هوش مصنوعی آموزش دیده بر روی محتوای AI تبدیل به MAD می شود. آیا Thread ها رهبر از دست دادن داده های هوش مصنوعی هستند؟


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا