اخبار ارز دیجیتال

مجریان قانون 30 میلیون دلار از هک پل رونین را با کمک Chainalysis بازیابی کردند

تیم پاسخگویی به رویدادهای رمزنگاری Chainalysis به مجریان قانون کمک کرد تا وجوه دزدیده شده را برای نقد کردن امتیازها و سپس مسدود کردن آنها ردیابی کند.

شرکت پزشکی قانونی بلاک چین، Chainalysis، پنجشنبه اعلام کرد که مجریان قانون 30 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت شده از هک 625 میلیون دلاری Ronin Bridge در ماه مارس را بازیابی کردند. طبق گزارش Chainalysis، نهاد وابسته به کره شمالی در پشت این حمله، Lazarus Group، اتر دزدیده شده (ETH) را به میکسر رمزنگاری Tornado Cash ارسال کرد، جایی که با بیت کوین (BTC) و بیت کوین (BTC) مبادله شد. پول نقد گردباد سکه و پول نقد در بورس با این حال، این گروه اخیراً پس از اعمال تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا بر آدرس های کیف پول Tornado Cash، از چنین تکنیک هایی دور شد.

در پاسخ، Chainalysis توضیح می‌دهد که شاید از قضا، هکرهای Lazarus Group به شستشوی ارزهای دیجیتال دزدیده شده از طریق پل‌های زنجیره‌ای متقابل روی پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز قانونی روی آورده‌اند. او با اشاره به تراکنشی که در آن وجوه هک شده از اتریوم به زنجیره BNB، به استیبل کوین USDD ترون و در نهایت به بیت تورنت مبادله شد، گفت: «با ابزارهای Chainalysis، این زنجیره‌های متقاطع به راحتی قابل ردیابی هستند.» بلاک چین

گروه لازاروس تحت حمایت کره شمالی اولین کسی بود که از پنج کلید از 9 کلید خصوصی که توسط اعتبارسنجی تراکنش ها در پل زنجیره ای شبکه رونین نگهداری می شد سوء استفاده کرد. پس از دستیابی به اجماع اکثریت، آنها دو تراکنش را برای انتقال 173600 ETH و 25 میلیون دلار سکه (USDC) از پل رونین تصویب کردند و دارایی ها را تخلیه کردند.

از آن زمان، بایننس با موفقیت 5.8 میلیون دلار وجوه مربوط به اکسپلویت رونین را بازیابی کرده است. تنها چهار ماه بعد، توسعه دهندگان Ronin اعلام کردند که پل زنجیره ای متقاطع آنها پس از سه ممیزی بازگشته است. Sky Mavis، توسعه دهنده Ronin، بیش از 150 میلیون دلار در دور بایننس برای بازسازی پروتکل جمع آوری کرده است.

نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا