اخبار ارز دیجیتال

قانون رمزگشایی، ۷ تا ۱۴ نوامبر: چگونه رگولاتورها به سقوط FTX پاسخ دادند

در حالی که برخی از قانونگذاران تمایل خود را برای تسریع پیشرفت نظارتی ابراز کردند، برخی دیگر انحصار FTX را به SEC سرزنش کردند.

هفته گذشته سخت بود – سقوط یکی از بزرگترین صرافی‌های بازار، FTX، به دنبال یک سری بحران‌های خیره‌کننده ارزهای دیجیتال. “لحظه برادران Lehman” خود صنعت کریپتو، رگولاتورها را مجبور به اقدام کرده است. سناتور آمریکایی سینتیا رامیس که به حمایت عمومی از ارزهای دیجیتال معروف است، قول داده است که با همکاران خود در مورد اینکه آیا دستکاری در بازار صورت گرفته است یا خیر، و ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، گفت که ارزهای رمزنگاری شده خواستار افزایش بیشتر هستند. نظارت فدرال بر پلت فرم تجارت و حمایت از مصرف کننده

استفان برگر، یکی از اعضای کمیته اقتصادی پارلمان اروپا، وضعیت فعلی FTX را با بحران مالی سال ۲۰۰۸ مقایسه کرد و استدلال کرد که چارچوب بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) باید از وقوع چنین بحرانی در اروپا جلوگیری کند. سناتورهای آمریکایی دبی استابنو و جان بوزمن قول خود مبنی بر انتشار نسخه نهایی قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ را دوچندان کردند.

تام امر، نماینده جمهوری خواه که اخیراً انتخاب شده و نماینده ناحیه ششم مینه سوتا در مجلس نمایندگان ایالات متحده است، مردم را با این اتهام که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به FTX کمک کرده است تا یک “انحصار” در ایالات متحده را به دست آورد، به شدت انتقاد کرده است. به به طور خاص، ایمر گفت که گری جنسلر، رئیس SEC، کسی بود که به سام بانکمن-فرید و FTX کمک کرد تا به خلأهای قانونی رسیدگی کنند. اما این قانونگذار هیچ مدرکی ارائه نکرد و مدعی شد که دفترش روی آن کار می کند.

برندگان و بازندگان موافق و مخالف کریپتو در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده

در حالی که نتایج بسیاری از انتخابات برای کرسی های مجلس سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده هنوز معلق است، تعدادی از نامزدها که مواضع محکمی در مورد مقررات دارایی های دیجیتال داشتند در ۸ نوامبر برنده شدند. ایمر و پاتریک مک‌هنری نماینده کارولینای شمالی مجدداً انتخاب شدند، در حالی که براد شرمن بدبین کالیفرنیا انتخاب شد. تیم رایان دموکرات در ۸ نوامبر با بیش از ۵۳ درصد آرا مغلوب جی دی ونس جمهوری خواه شد. ونس قبلاً فاش کرده بود که تا ۲۵۰۰۰۰ دلار بیت کوین در اختیار دارد، در حالی که رایان از قوانینی با هدف ساده‌سازی الزامات گزارش مالیات دارایی دیجیتال حمایت می‌کرد.

به خواندن ادامه دهید

انجمن بلاک چین خاورمیانه، آسیا و آفریقا در ابوظبی راه اندازی شد

انجمن جدیدی با محوریت بلاک چین و رمزارز در منطقه آزاد اقتصادی ابوظبی راه اندازی شده است تا توسعه اکوسیستم بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در سراسر خاورمیانه، شمال آفریقا و مناطق آسیا ارتقا دهد. انجمن رمزنگاری و بلاک چین خاورمیانه، آفریقا و آسیا به دنبال ترویج راه حل های نظارتی، ایجاد فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در آموزش برای حمایت از رشد صنعت است. این انجمن توسط رئیس Jehanzeb Awan، موسس یک شرکت مشاوره بین المللی ریسک و انطباق که مقر آن در دبی است، رهبری خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

Clearinghouse با CBDC در نظرات خزانه داری ایالات متحده مخالف است

اتاق تهاتر استدلال کرده است که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) “در راستای منافع ملی” ایالات متحده نیست. این شرکت که متعلق به ۲۳ بانک و شرکت پرداخت است، در نامه ای به وزارت دارایی نوشت: واقعیت اتاق تهاتر همچنین خواستار یک چارچوب احتیاطی فدرال با استانداردهایی برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال است که از نظر عملکردی معادل موسسات سپرده گذاری است که در فعالیت های مشابه شرکت می کنند.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا