اخبار ارز دیجیتال

Launchpad و Launchpools: دو مسیر برای پذیرش Web3


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هم لانچ پد و هم استخر راه اندازی ابزارهای مهمی برای رشد اکوسیستم Web3 هستند.

هر دو Launchpad و LaunchPools گزینه‌های بسیار خوبی برای استارت‌آپ‌های بلاک چین هستند که می‌خواهند پیشنهادات توکن عمومی و تامین مالی غیرمتمرکز را حفظ کنند. به عنوان یک بنیانگذار پروژه، درک تفاوت بین لانچ پد و استخر راه اندازی مهم است تا بتوانید از هر دو سناریو استفاده کنید.

لانچ پد و استخر راه اندازی

لانچ پد و استخر راه اندازی شباهت های زیادی دارند. مشابه LaunchPads، Launch Pool ها با دقت از پروژه های در حال توسعه با تیم های قوی و مسیرهای رشد امیدوارکننده انتخاب می شوند. اکثر لانچ‌پت‌ها و لانچ‌پول‌ها راه‌اندازی‌های بالقوه را به‌طور کامل بررسی می‌کنند و از سرمایه‌گذاران می‌خواهند که یک فرآیند KYC را قبل از مشارکت کامل کنند.

اینجاست که پلتفرم های مختلف شروع به واگرایی می کنند. Launch Pool برخی از بهترین جنبه های Crypto Launchpad را می گیرد و مقیاس پذیرتر و استفاده از آن را آسان تر می کند. لانچ‌پدها معمولاً یک پروژه را در یک زمان مورد توجه قرار می‌دهند، در حالی که استخرهای راه‌اندازی می‌توانند همزمان چندین راه‌اندازی را میزبانی کنند. استخرهای راه اندازی همچنین حداقل سرمایه گذاری پایینی را ارائه می دهند و به کاربران امکان دسترسی آسان به طیف گسترده تری از توکن های جدید را می دهند.

همچنین تفاوت های قابل توجهی در نحوه توزیع نشانه های فروش عمومی توسط Launchpads و LaunchPools وجود دارد. به جای تمرکز بر فروش بخت آزمایی از طریق تخصیص بلیط بر اساس ردیف، استخرهای راه اندازی همچنین می توانند از طریق مکانیسم های دیگری مانند شرط بندی دسترسی مستقیم را ارائه دهند.

مزایای کلیدی استخرهای راه اندازی

چرا پلتفرم‌ها هم لان‌پد و هم لان‌پول را ارائه می‌دهند؟بیایید به سه دلیل که چرا لان‌پول‌ها به‌عنوان یک جایگزین مناسب برای لان‌پول‌ها ظاهر شده‌اند، نگاهی بیندازیم.

کاهش موانع ورود

استخرهای راه اندازی معمولاً مانع ورود پروژه ها و سرمایه گذاران را کاهش می دهند. برای پروژه‌ها، میزبانی در استخر راه‌اندازی آسان‌تر از لان‌پد است. برای سرمایه‌گذاران، استخرهای راه‌اندازی فقط از کاربران می‌خواهند که سهام خود را در استخر شروع کنند یا یک روش ساده در لیست سفید را تکمیل کنند، نه اینکه واجد شرایط قرار دادن عکس‌های فوری مانند اکثر لان‌پدها باشند. استخرهای راه اندازی همچنین می توانند حداقل نیازهای سرمایه گذاری کمتری را تعیین کنند و به سرمایه گذاران سطح مبتدی بیشتری کمک کنند تا وارد عمل شوند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

فرصت های بیشتر برای رشد

استخرهای راه اندازی به شما این امکان را می دهند که چندین راه اندازی را به طور همزمان در یک پلتفرم واحد میزبانی کنید. به این ترتیب، دسترسی زودهنگام سرمایه‌گذاران به پروژه‌های رشد مختلف و تنوع بخشیدن به سبد خود با توکن‌های جدید با نقاط ورودی جذاب، آسان‌تر خواهد بود. همچنین فرصتی عالی برای کاربران جدید است تا با انجام بررسی‌های لازم روی هر پروژه در استخر راه‌اندازی و تجزیه و تحلیل اینکه کدام پروژه‌ها را پشتیبانی می‌کنند، انجام تحقیقات خود را تمرین کنند. اگر موسس یک پروژه هستید، میزبانی راه اندازی های بیشتر نیز به شما کمک می کند. زیرا این به ما فرصت بیشتری برای برگزاری یک فروش عمومی می دهد.

عدم قطعیت کمتر پس از راه اندازی

در نهایت، استخرهای راه اندازی کمتر به شانس قرعه کشی وابسته هستند. استخرهای نقدینگی به بخش مهمی از DeFi تبدیل شده‌اند، به طوری که بسیاری از استخرهای راه‌اندازی از نسخه‌ای از این ساختار استفاده می‌کنند تا قالب قرعه‌کشی که توسط اکثر لانچ‌پدها استفاده می‌شود. برخی از استخرهای راه اندازی نیز به کاربران اجازه می دهند سرمایه گذاری اولیه خود را حفظ کرده و توکن های جدید را به عنوان جایزه کسب کنند. این ممکن است برای سرمایه گذاران کوچکتر که می خواهند تمام دارایی های موجود خود را حفظ کنند جذاب باشد.

چگونه راه اندازی خود را با موفقیت پیمایش کنید

در حالی که لانچ‌پدها از لحاظ تاریخی موضوعی داغ بوده‌اند، LaunchPool‌ها نیز ابزار ارزشمندی برای پروژه‌هایی هستند که به لانچ‌پد باکیفیت دسترسی ندارند اما شایسته استقرار خود در اکوسیستم هستند. مهم نیست که استارت‌آپ در کجا راه‌اندازی می‌شود، هر کسب‌وکار بلاک چین به یک برنامه بازی قوی نیاز دارد تا از حراج عمومی حداکثر استفاده را ببرد و موفقیت بلندمدت را تضمین کند.

با اکوسیستم ارتباط برقرار کنید

قبل از راه‌اندازی، استارت‌آپ‌های Web3 باید روی استفاده از اکوسیستم برای رشد و پشتیبانی تمرکز کنند. با مشارکت با پروژه های تثبیت شده بیشتر، می توانید از تجربیات آنها درس بگیرید و با اطمینان به جلو بروید. این نوع همکاری همچنین می‌تواند اعتماد جامعه گسترده‌تر را به پروژه منتقل کند و باعث ایجاد سر و صدا در اطراف توکن شود.

مالی کار کند

راه اندازی های جدید فرصت بزرگی را برای استارتاپ ها فراهم می کند تا از بودجه خود حداکثر استفاده را ببرند. قبل از جمع‌آوری بودجه، تدوین استراتژی برای چگونگی ایجاد درآمد غیرفعال و مدیریت ریسک در مرحله راه‌اندازی پروژه مفید است. حفظ استیبل کوین ها در خزانه داری نوسانات را کاهش می دهد، اما تنوع سرمایه گذاری ها و تخصیص سرمایه به استراتژی های دیگر مانند سهامداری و تامین نقدینگی می تواند به طور بالقوه مزایای پروژه را به حداکثر برساند.

حرکت را حفظ کنید

پس از راه اندازی، شتاب جامعه را ادامه دهید. بسیار مهم است که ما نقشه راه خود را فوراً اجرا کنیم و انگیزه های بلندمدت برای حامیان خود فراهم کنیم. به دنبال ابزارهای توکن قانع کننده ای باشید که در طول زمان ارزش واقعی ایجاد می کنند. همچنین، اگر برخی از توکن های توزیع شده در فروش عمومی را قفل می کنید، مطمئن شوید که به سرمایه گذاران خود دلیل خوبی برای ماندن حتی پس از باز کردن قفل می دهید.

آماده شدن برای موج بعدی پذیرش

هم لانچ پد و هم استخر راه اندازی ابزارهای مهمی برای رشد اکوسیستم Web3 هستند. این پلتفرم‌ها می‌توانند با ارائه موارد استفاده جدید که سازندگان با استعداد را با سرمایه‌گذاران مشتاق مرتبط می‌سازد، نقش کلیدی در موج بعدی پذیرش بلاک چین ایفا کنند. به طور کلی، شروع پروژه های نوآورانه یکی از بهترین راه ها برای سرعت بخشیدن به رشد Web3 است.

اطلاعات ارائه شده در اینجا سرمایه گذاری، مالیات یا مشاوره مالی نیست. لطفاً برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

ولفگانگ روکل مدیرعامل ایستاری ویژن و Entity.global. تخصص او راه اندازی وب ۳ و سرمایه گذاری است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیرنویسنده: Wolfgang Rückerl

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا