اخبار ارز دیجیتال

پروژه اثبات مفهوم CBDC لائوس با استفاده از سیستم توسعه یافته در کامبوج راه اندازی شد

بانک مرکزی لائوس و سورامیتسو شوکای تفاهم نامه ای را برای گسترش شمول مالی و راه اندازی پروژه ای برای ارائه تسویه سریع تر برای فروشندگان امضا کرده اند.

شرکت نرم‌افزار مالی ژاپنی سورامیتسو اعلام کرد که تفاهم‌نامه‌ای را با بخش سیستم‌های پرداخت بانک جمهوری دموکراتیک خلق لائوس در رابطه با راه‌اندازی یک پروژه اثبات مفهوم برای ارز دیجیتال بانک مرکزی لائوس (CBDC) امضا کرده است. . بر اساس این قرارداد، فرمت دیجیتال کیپ لائوس به نام DLak در ۷ فوریه راه اندازی خواهد شد.

بر اساس فیلم آموزشی، بانک مرکزی در ازای دریافت ارز فیات، DLak را در اختیار بانک های تجاری قرار می دهد و کاربران ارز فیات بانک های تجاری را با DLak مبادله می کنند. سپس کاربر از کد QR و برنامه برای خرید از تاجران شرکت کننده استفاده می کند.

DLak فورا توسط بانک های تجاری به ارز فیات تبدیل می شود و به فروشندگان امکان می دهد پرداخت ها را در زمان واقعی دریافت کنند. پیش از این، تراکنش های دیجیتال در لائوس تا یک ماه طول می کشید تا تسویه شود.

بدیهی است که کاربران برای معامله با DLak نیازی به داشتن حساب بانکی ندارند. شمول مالی برای افراد بدون بانک یکی از اهداف این پروژه است. طبق آمار نیکی آسیا، حدود ۷۰ درصد از مردم لائوس حساب بانکی ندارند.

مطالب مرتبط: بودجه دولت لائوس تا سال ۲۰۲۲ ۱۹۴ میلیون دلار از ماینرهای کریپتو جذب خواهد کرد.

پروژه DLak برگرفته از سیستم باکونگ کامبوج است که در سال ۲۰۲۰ با همکاری سورامیتسو راه اندازی شد. آن سیستم به عنوان CBDC توصیف نشد. سیستم باکونگ ظرف چند ماه ۲۰۰۰۰۰ کاربر به دست آورده است و در سال ۲۰۲۱ آزمایش تجارت فرامرزی را آغاز خواهد کرد.

ساده‌سازی انتقال پول از خارج از کشور نیز یکی از اهداف DLak است. علاوه بر این:

CBDC راهی برای پیشبرد پیچیدگی سیستم‌های پرداخت و راهی برای تضمین امنیت اقتصادی از طریق ارز محلی مستقل از سایر کشورها است.

به گفته Nikkei Asia، Bakong و DLak به حفظ ثبات در ارزهای کشورهای مربوطه در حین تجارت با چین که یوان دیجیتال را معرفی کرده است، کمک خواهند کرد. سورامیتسو گفت همچنین در حال انجام تحقیقات CBDC در فیجی، ویتنام و فیلیپین است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا