🚨 اخبار ارز دیجیتال

قلاب Uniswap v4 KYC جنجال جامعه را برانگیخت

قلابی که تأیید مشتری خود را بشناسید (KYC) در استخر Uniswap V4 را قادر می‌سازد، بحث‌ها را درباره آینده DeFi تقویت می‌کند.

یک قلاب جدید موجود در فهرست منبع باز برای قلاب‌های Uniswap V4 بحث‌هایی را در جامعه ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند. این قلاب به کاربران این امکان را می دهد که قبل از معامله در استخر، مشتری خود را بشناسید (KYC) را بررسی کنند.

کاربران X (توئیتر سابق) از هوک ها انتقاد می کنند دریافت کردم. این قلاب امکان قرار گرفتن پروتکل های مالی غیرمتمرکز در لیست سفید توسط تنظیم کننده ها را باز می کند.

همانطور که در سال گذشته در هر پست توضیح داده ایم، با گزینه های KYC برای LP ها شروع می شود. و در نهایت به پایگاه داده “لیست سفید تایید شده نظارتی” که میزبان خارج از زنجیره است بروید. و غیر KYC به عنوان تامین مالی غیرقانونی تروریست ها برچسب گذاری می شود. ”

اساساً هوک ها ابزارهایی هستند که به توسعه دهندگان اجازه می دهند تا کد را بدون تغییر ساختار اصلی برنامه شخصی سازی کنند. در Uniswap V4، این قلاب به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از تأیید KYC در پروتکل های مالی غیرمتمرکز استفاده کنند.

موسسات مالی از روش های KYC برای احراز هویت مشتری و ارزیابی ریسک های مرتبط استفاده می کنند. هدف اصلی KYC شناسایی فعالیت های پولشویی و تامین مالی تروریسم است.

کد قلاب KYC در GitHub موجود است. منبع: GitHub

قلاب KYC توسط توسعه دهندگان جامعه به عنوان یک ویژگی انتخاب در فهرست راهنماهای Uniswap V4 به کار گرفته شد. تأیید KYC توسط توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) انجام می‌شود. مطابق با برای سایر کاربران X، قلاب‌ها مختص ارائه‌دهندگان نقدینگی هستند و ممکن است برای پروژه‌هایی که نیاز به رعایت الزامات نظارتی در یک حوزه قضایی خاص دارند مفید باشند.

“به نظر نمی‌رسد که شما نحوه عملکرد این کار را درک نمی‌کنید. #۱ این مختص LP است. برخی از پروژه‌ها ممکن است بخواهند در محدوده قانونی حوزه قضایی خود فعالیت کنند. #۲ این قلاب برای توسعه‌دهندگان انجمن است. با بیش از هر کس دیگری.

دولت‌ها در سراسر جهان نگاه دقیق‌تری به پروتکل‌ها و تراکنش‌های DeFi دارند. اخیراً، G20 متشکل از ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان، نقشه راه مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را که توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) و هیئت ثبات مالی (FSB) برای تشدید مقررات ارزهای دیجیتال پیشنهاد شده بود، پذیرفت.

Uniswap V4 قلاب های قابل تنظیم را معرفی می کند و انتظار می رود در اوایل سال ۲۰۲۴ در دسترس باشد، اما دسترسی به نهادهای مورد تایید حکومت محدود خواهد شد.

مجله: کتیبه بازگشتی – “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا