اخبار ارز دیجیتال

گروه تجاری بریتانیایی کراکن توضیح قانونگذار درباره ارز دیجیتال را به عنوان «قمار» به سخره می گیرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گروه صنعتی CryptoUK مستقر در بریتانیا استدلال کرد که باید رویکرد ظریف‌تری در نظر گرفته شود.

گروه خود تنظیمی CryptoUK و صرافی کریپتوکارنسی Kraken UK گزارش اخیر کمیته پارلمانی بریتانیا را محکوم کرده اند که پیشنهاد می کند ارزهای دیجیتال باید به همان شیوه قمار تنظیم شوند.

در گزارشی در 17 مه، کمیسیون مالی حکم داد که ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه به دلیل نگرانی در مورد خطرات مصرف‌کننده «قابل توجه» مرتبط با طبقه دارایی، مانند نوسانات قیمت و فقدان ارزش ذاتی، به عنوان قمار تنظیم می‌شوند. «اکیداً توصیه می‌شود».

در نهایت، او خواستار تنظیم ارزهای دیجیتال بر اساس اصول زیر شد: همان خطرات، همان پیامدهای نظارتی. “

این حرکت در میان بازیگران محلی چندان موفق نبوده است، به ویژه با توجه به اینکه گمان می‌رود بریتانیا به سمت یک مرکز ارز دیجیتال آینده‌نگر پیش می‌رود.

CryptoUK در بیانیه ای در 17 می که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، گفت: “در اتخاذ این رویکرد، تفاوت های ظریف این بخش و فرصت های واقعی برای سرمایه گذاری داخلی و رشد در سراسر اقتصاد بریتانیا در نظر گرفته می شود. ما این کار را نکرده ایم.”

“هیچ کشور دیگری در جهان این رویکرد را اتخاذ نکرده است، و MiCA اتحادیه اروپا نمونه خوبی از سفارشی سازی مقررات در صنعت است تا اطمینان حاصل شود که بریتانیا به محیطی خصمانه برای اقامت شرکت تبدیل نمی شود. ما نیاز به اتخاذ یک محیط مناسب داریم. رویکرد.”

این گروه همچنین گفت که چنین رویکردی در نهایت می‌تواند مصرف‌کنندگان بریتانیایی را به دنبال پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال فراساحلی سوق دهد که «به طور کامل هدف حمایت از مصرف‌کنندگان از طریق مقررات را شکست می‌دهد».

Kraken UK در بیانیه‌ای تاکید کرد که اساساً با «نتیجه‌گیری وزارت خزانه‌داری مبنی بر اینکه دارایی‌های کریپتو ارزش ذاتی ندارند» مخالف است.

مربوط: ناظر مالی بریتانیا بازرسی از سایت‌های مشکوک غیرقانونی خودپرداز ارزهای دیجیتال را اعلام کرد

این شرکت گفت: «این ناامیدکننده است که کمیسیون از فرصت بریتانیا برای تبدیل شدن به یک رهبر واقعی جهانی در صنعت به سرعت در حال توسعه حمایت نمی کند.»

«پیشنهاد کمیسیون مبنی بر اینکه دارایی‌های کریپتو باید به‌عنوان محصولات قمار تنظیم شوند، برای مصرف‌کنندگان بریتانیایی نامربوط و کاملاً نامناسب است.

در این گزارش آمده است که نه تنها این “خیانت به هدف و پتانسیل فناوری” است، بلکه حفاظت از قمار نیز مانند مقررات خدمات مالی تضمینی را ارائه نمی دهد.

CryptoUK خاطرنشان کرد که اگر تجارت ارزهای دیجیتال به عنوان قمار در نظر گرفته شود، ممکن است مالیات بر عایدی سرمایه از بین برود.

CryptoUK گفت: «قمار از مالیات بر عایدی سرمایه معاف است. آیا دولت بریتانیا می‌خواهد ده‌ها میلیون پوند از درآمد مالیاتی حاصل از تجارت بدون پشتوانه ارزهای دیجیتال را حذف کند؟»

میزان تنظیم ارزهای دیجیتال به عنوان قمار به طور خاص توسط وزارت خزانه داری تعریف نشده است، اما این گزارش مقررات و دستورالعمل های قوی را در مورد حمایت از مصرف کننده، مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعمال می کند.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – مراقب چه چیزی باشیم و چگونه آن را درمان کنیمنویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا