اخبار ارز دیجیتال

کراکن برای دومین بار از ژاپن به دلیل “بازار ضعیف ارزهای دیجیتال” خارج شد

صرافی ارزهای دیجیتال اعلام کرد از 31 ژانویه 2023 ثبت نام خود را به عنوان صرافی ارزهای دیجیتال در آژانس خدمات مالی ژاپن لغو می کند.

کراکن، یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتال، به دلیل فشار منابع در “بازار ضعیف ارزهای دیجیتال” تصمیم به خروج از ژاپن برای دومین بار گرفته است.

کراکن در یک پست وبلاگی در 28 دسامبر گفت که تصمیم گرفته است فعالیت خود را در ژاپن متوقف کند و تا 31 ژانویه 2023 در آژانس خدمات مالی لغو ثبت کند.

شرایط فعلی بازار در ژاپن و ضعف بازار جهانی ارزهای دیجیتال به این معنی است که منابع مورد نیاز برای رشد بیشتر کسب و کار ما در ژاپن در حال حاضر توجیه پذیر نیست.

او افزود: «در نتیجه، Kraken دیگر از طریق Payward Asia به مشتریان ژاپنی خدمات نخواهد داد.

صرافی ژاپنی Kraken توسط شرکت تابعه آن، Payward Asia Inc اداره می شود.

همین شرکت تابعه از سال 2014 تا 2018 در ژاپن فعالیت می کرد، اما در آوریل 2018 از آن خارج شد و به آن اجازه داد منابع بیشتری را روی رشد در بقیه جهان متمرکز کند.

در اکتبر 2020، این شرکت فرعی تصمیم گرفت که با دفتر مرکزی در توکیو بازگشایی شود و تجارت فیزیکی پنج دارایی اصلی را ارائه دهد و قصد دارد توسعه یابد. تکرار دوم اکنون بسته شده است و Kraken متعهد شده است که به همه مشتریان آسیب دیده اجازه دهد حداکثر تا 31 ژانویه 2023 وجوه خود را از صرافی برداشت کنند.

کاربران می‌توانند دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود را به یک کیف پول خارجی برداشت کنند یا سبد خود را به ین ژاپن تبدیل کرده و آن را به یک حساب بانکی داخلی انتقال دهند. محدودیت‌های برداشت در ژانویه برداشته می‌شود و همچنین فرآیندی برای کاربران امکان به اشتراک‌گذاری فوری اتر (ETH) را فراهم می‌کند.

سپرده ها در 9 ژانویه منقضی می شوند، اما عملکرد معاملاتی باقی خواهد ماند.

به نظر می رسد کراکن در ماه های اخیر بر کاهش هزینه ها تمرکز کرده است.

در 30 نوامبر، کراکن اعلام کرد که یکی از “سخت ترین تصمیمات” خود را برای کاهش حدود 1100 شغل در سراسر جهان در یک محیط دشوار بازار گرفته است. این مربوط به 30٪ از تعداد کار است.

مربوط: کراکن برای زنده ماندن در زمستان کریپتو تعداد کارمندان را 30 درصد کاهش می دهد

صرافی گفت که حجم معاملات کمتر و ثبت نام مشتریان کمتر به تصمیم کراکن برای کاهش هزینه ها کمک کرده است و این تغییر “برای حفظ تجارت در دراز مدت” ضروری است.

در نسخه ژاپنی آخرین اعلامیه خود، کراکن اضافه کرد که خروج از بازار ژاپن تأثیر مادی بر تجارت کلی کراکن نخواهد داشت.نویسنده: Felix Ng

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا