اخبار ارز دیجیتال

کراکن در پاسخ به SEC از کیس ریپل نام می برد

فهرست

  • به موازات مورد ریپل
  • پاسخ کراکن به ادعای تلافی جویانه SEC

صرافی ارزهای دیجیتال کراکن خلاصه شده است دفاع آن در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به یک مورد قبلی مربوط به آزمایشگاه ریپل اشاره می کند.

استدلال کراکن به ادعای SEC مبنی بر اینکه نتوانسته است رابطه مستقیمی بین صادرکنندگان توکن‌های خاصی که SEC آن‌ها را «اوراق دارایی‌های رمزنگاری شده» می‌داند و خریداران در پلتفرم خود برقرار کند، بستگی دارد.

گفته می‌شود که مکانیسم معاملاتی بورس که بر روی سیستم خرید و فروش کور مشابه فروش برنامه‌ای ریپل عمل می‌کند، فراتر از محدوده قراردادهای سرمایه‌گذاری است، نکته‌ای که قاضی آنالیسا تورس در پرونده ریپل آن را تأیید کرد.

موضع کراکن طبقه بندی توکن های SEC مانند ALGO، ADA و MATIC را به عنوان اوراق بهادار به چالش می کشد و به طور بالقوه بر چشم انداز نظارتی گسترده تر برای دارایی های دیجیتال تأثیر می گذارد.

به موازات مورد ریپل

دفاع حقوقی کراکن بر فقدان ارتباط مستقیم بین صادرکنندگان توکن و خریداران تأکید می کند، که عنصری حیاتی در تعریف اوراق بهادار تحت قوانین ایالات متحده است.

بیل مورگان، کارشناس حقوقی تاکید کرد که چگونه تصمیم در پرونده ریپل می تواند توانایی SEC را برای دستیابی به توافق در دعاوی جاری با ریپل پیچیده کند.

در راستای مورد ریپل، کراکن استدلال می کند که ۱۱ توکن مورد بحث، که SEC ادعا می کند اوراق بهادار هستند، معیارهای استاندارد یک قرارداد سرمایه گذاری، یعنی انتظار سود حاصل از تلاش های ناشر را برآورده نمی کنند.

اگر تصمیم در پرونده ریپل بدون درخواست تجدیدنظر موفقیت آمیز تایید شود، این استدلال می تواند مانع بزرگی برای SEC باشد.

پاسخ کراکن به ادعای تلافی جویانه SEC

جسی پاول، مدیر عامل Kraken بردمش تو X برای ابراز نگرانی در مورد شکایت SEC، که صرافی آن را به عنوان انتقام پس از شهادت کنگره در مورد نفوذ SEC در صنعت کریپتو می بیند.

در ۱۰ مه ۲۰۲۳، کراکن در برابر دو کمیته مجلس نمایندگان شهادت داد و از چارچوب قانونی قطعی‌تری برای دارایی‌های دیجیتال و پیشنهاد محدود کردن صلاحیت SEC حمایت کرد.

اقدام قانونی بعدی SEC توسط پاول به عنوان ارعاب و تلاش برای مشروعیت‌زدایی از مبادله تفسیر شد.

درخواست کراکن برای رد پرونده استدلال می‌کند که شکایت SEC فاقد اعتبار است، هیچ «قرارداد سرمایه‌گذاری» مستقیمی بین خریداران و صادرکنندگان توکن شناسایی نمی‌کند، و بنابراین معیارهای تعیین‌شده در تست هوی را برآورده نمی‌کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا