🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانون کنیا مالیات رمزنگاری را ایجاد می کند، حمایت از مصرف کننده را ایجاد می کند

اولین تلاش کشور در مورد مقررات ارز دیجیتال اصلاح قانون بازار سرمایه کشور برای تعریف کریپتو به عنوان یک امنیت و ایجاد گزارش، مالیات و سایر الزامات است.

در ۲۱ نوامبر، اصلاحیه‌ای به قانون کنیا در مورد بازار سرمایه ارائه شد که به موجب آن هر کسی که دارای ارزهای دیجیتال است یا معامله می‌کند، باید اطلاعات مربوط به فعالیت‌های خود را برای مقاصد مالیاتی به سازمان بازار سرمایه این کشور ارائه کند. این اولین باری است که کنیا مقررات مالی را به ارزهای دیجیتال گسترش می دهد.

بر اساس لایحه بازار سرمایه (اصلاح)، کنیایی ها هنگام فروش یا استفاده از ارزهای دیجیتال، مالیات بر عایدی سرمایه را به اداره درآمد کنیا پرداخت خواهند کرد. ارزهای دیجیتال نگهداری شده برای کمتر از یک سال مشمول مالیات بر درآمد و پس از آن مشمول مالیات بر عایدی سرمایه هستند. مالیات بر درآمد در کنیا بین ۱۰ تا ۳۰ درصد است. بانک‌ها در حال حاضر ۲۰ درصد مالیات غیر مستقیم بر تمام کارمزدها و هزینه‌های تراکنش‌های ارزهای دیجیتال اعمال می‌کنند.

قانونگذار آبراهام کیلوا گفت:

“اصلاح […] تعریف ارز دیجیتال، ایجاد آن از طریق رمزنگاری و ارائه مقررات مربوط به تجارت ارز دیجیتال. […] این اصلاحیه همچنین مسئولیت‌های افراد یا شرکت‌هایی را که با ارزهای دیجیتال معامله می‌کنند، تنظیم می‌کند، مالیات، مالکیت آنها را تنظیم می‌کند و ارتقای نوآوری در این زمینه را فراهم می‌کند. ”

این لایحه ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار تعریف می کند، مجوزهایی را برای معامله گران ارزهای دیجیتال فراهم می کند و یک رجیستری الکترونیکی متمرکز برای تجارت ارز دیجیتال در کشور ایجاد می کند. همچنین قصد دارد تدابیر حمایت از مصرف کننده و ضمانت‌های حفظ حریم خصوصی مانند ایجاد صندوقی «برای محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر ضررهای مالی ناشی از شکست کارگزاران یا فروشندگان مجاز» را معرفی کند.

مطالب مرتبط: از بیمه هوشمند تا تأیید سند روی زنجیره: چگونه Near قصد دارد کنیا را بهبود بخشد

یک مطالعه Chainalysis که در سپتامبر منتشر شد، کنیا را در رتبه نوزدهم جهانی از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال و رتبه پنجم را برای تجارت همتا به همتا قرار داد. اصلاحات پیشنهادی همزمان با درخواست ویلیام روتو، رئیس جمهور کنیا برای دو برابر کردن پایه مالیاتی این کشور انجام می شود. حدود ۴ میلیون کاربر ارزهای دیجیتال در این کشور وجود دارد. کنیا با حدود ۸.۵ درصد از جمعیت، پنجمین نرخ مالکیت را در جهان دارد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا