🚨 اخبار ارز دیجیتال

کنیا با بنیاد Venom در ابوظبی برای ساخت بلاک چین و هاب Web3 شریک می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Blockchain و Web3 Hub به عنوان مرکز تبادل دانش و همکاری بین شرکت های فناوری آفریقایی و سازمان های دولتی عمل خواهد کرد.

طبق اعلامیه ۱۰ می، هدف این مشارکت کمک به نوآوری بلاک چین در بخش های کلیدی در سراسر قاره آفریقا، از جمله امور مالی، زنجیره تامین، کشاورزی، تجارت و تجارت فرامرزی است.

بلاک چین و هاب وب ۳ برنامه ریزی شده به عنوان یک پلت فرم مرکزی برای شرکت های فناوری آفریقایی و سازمان های دولتی برای تسهیل تبادل دانش و همکاری بین سهامداران عمل خواهد کرد.

بر اساس این قرارداد، ونوم ابزارها و منابعی را برای حمایت از تحول دیجیتال کنیا و سایر کشورهای آفریقایی، از جمله راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت زنجیره تامین، ثبت زمین، سیستم‌های رای‌گیری و توکن‌سازی دارایی ارائه می‌کند.

موزس کوریا، وزیر سرمایه‌گذاری، تجارت و صنعت کابینه کنیا گفت که این معامله نشان‌دهنده موضع این کشور در قبال فناوری نسل بعدی است. او اضافه کرد:

ما معتقدیم که ایجاد این هاب بلاک چین باعث ارتقای نوآوری بیشتر در صنایع مختلف خواهد شد و به نفع مردم در داخل و خارج از کشور خواهد بود.

کنیا و تمام آفریقا همچنان کانون نوآوری از جمله پذیرش فناوری بلاک چین هستند. داده‌های CV VC نشان‌دهنده افزایش ۴۲۹ درصدی تراکنش‌های بلاک چین در این قاره است، به طوری که شرکت‌ها در سال گذشته ۴۷۴ میلیون دلار جمع‌آوری کردند که از ۹۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ بیشتر بود. این داده ها اضافه می کند که این ارقام بالاتر از میانگین بودجه جهانی بوده و تنها ۴ درصد افزایش یافته است.

کریستوفر لوئیس تزو، مدیر ارشد فناوری بنیاد ونوم، گفت: آفریقا در حال حاضر از نظر منابع طبیعی و سرمایه انسانی غنی است. “با آوردن نسل بعدی فناوری بلاک چین به این قاره، ما مردم را توانمند خواهیم کرد و نه تنها کنیا، بلکه بسیاری از کشورهای آفریقایی دیگر را قادر می‌سازیم تا از دارایی‌های خود استفاده کرده و به صورت رقابتی در بازارهای جهانی جدید شرکت کنند. تبدیل شوید.”

مربوط: اقتصاد Web3 از طریق گنجاندن مالی مبتنی بر DeFi در آفریقا جذابیت بیشتری به دست می آورد

در ماه ژانویه، بنیاد ونوم با همکاری مدیر سرمایه گذاری آیسبرگ کپیتال، بودجه یک میلیارد دلاری را برای شرکت های وب ۳ و بلاک چین اعلام کرد. هدف این صندوق سرمایه‌گذاری جذب شرکت‌های فناوری برای استفاده از راه‌حل بلاک‌چین مبتنی بر اثبات سهام مقیاس‌پذیر Venom است.

در جای دیگر، قانونگذاران کنیایی لایحه مالی سال ۲۰۲۳ را با هدف مالیات بر نقل و انتقال ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) ارائه کرده اند. این پیشنهاد، که پنج بار بررسی می‌شود، صرافی‌های رمزنگاری ثبت‌شده و بازارهای NFT را ملزم می‌کند تا ۳ درصد از حواله‌های پرداخت شده به دولت را کسر کنند.

دولت کنیا قراردادی را با پلتفرم بلاک چین مستقر در ابوظبی به منظور راه اندازی یک هاب بلاک چین و وب ۳ در آفریقا امضا کرده است.

نویسنده: Hermi De Ramos

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا