اخبار ارز دیجیتال

کمیته پارلمانی خواستار تعطیلی WorldCoin در کنیا شد

توصیه‌های این کمیته شامل این است که دولت کنیا یک چارچوب جامع برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و مجازی را بررسی کند.

یک کمیته پارلمانی دولت کنیا که وظیفه بررسی WorldCoin را بر عهده دارد، توصیه کرده است که تنظیم کننده ها عملیات این پروژه را در این کشور متوقف کنند.

گزارشی که توسط پارلمان کنیا در ۳۰ سپتامبر منتشر شد، می‌گوید که WorldCoin به جمع‌آوری اطلاعات شخصی ساکنان کنیا در «بی‌توجهی کامل» به دستور توقف و توقف صادر شده در ماه مه ادامه می‌دهد. ممکن است حاوی اطلاعاتی از بزرگسالان باشد. کمیسیون توصیه کرد که مقامات کنیا «پلتفرم مجازی WorldCoin را غیرفعال کنند» و شرکت WorldCoin را برای اتهامات جنایی احتمالی مورد بررسی قرار دهند.

در این گزارش آمده است: «ثبت‌نام کنیایی‌ها از طریق اپلیکیشن آنلاین WorldCoin با وجود تعلیق دائمی دستورات دادگاه و سایر دستورالعمل‌های اداری ادامه دارد».

گزارش پارلمانی ۲۷ سپتامبر در مورد فعالیت های WorldCoin در کنیا: منبع

این گزارش به نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی ساکنان کنیا اشاره می‌کند، اما «گوی‌های» این کشور (دستگاه‌هایی که توسط پروژه جهانی سکه برای ارسال اسکن عنبیه برای تأیید به کاربران استفاده می‌شود) تعیین تعداد موارد دشوار یا غیرممکن بود. توصیه‌های این کمیته شامل این است که دولت یک چارچوب جامع برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و مجازی در کنیا و اصلاح مقررات موجود برای در نظر گرفتن الزامات گزارش‌دهی مالیاتی و جرائم سایبری در نظر بگیرد.

این نماینده مجلس افزود:

پذیرش و استفاده بی رویه از ارزهای دیجیتال در تلاش برای تمرکززدایی کامل سیستم پولی جهان، وضعیت دولت-ملت ها را تهدید می کند.

مربوط: راه اندازی World Coin بحث هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها و آینده هوش مصنوعی ایجاد می کند

Worldcoin با هدف اعلام شده متمایز کردن انسان واقعی از ربات های آنلاین با ارائه اسکن شبکیه برای تأیید هویت راه اندازی شد و تا ماه جولای میلیون ها ثبت نام را ثبت کرد. با این حال، این پروژه به دلیل دور زدن مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران، از سوی تنظیم‌کننده‌های سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است.

مقامات آلمان، آرژانتین، فرانسه و بریتانیا در مورد WorldCoin ابراز نگرانی کرده اند یا تحقیقاتی را در مورد فعالیت های آن آغاز کرده اند. کوین تلگراف با WorldCoin تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مجله: گریسی چن، خوشبین بیت کوین ETF و شکاک جهانی سکه: تالار آتش

نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا