اخبار ارز دیجیتال

کنیا کمیسیون پارلمانی را برای بررسی Worldcoin ایجاد می کند

راه اندازی پروژه بحث برانگیز کریپتو جنجال برانگیخته است و در حال حاضر در نزدیک به شش کشور تحت بررسی است.

پروژه کریپتوکارنسی Worldcoin با مانع دیگری روبرو شده است، این بار در کنیا، جایی که دولت یک کمیته پارلمانی ۱۵ نفره را برای بررسی این دارایی بحث برانگیز تشکیل داده است.

روزنامه های محلی گزارش دادند که دولت کنیا یک کمیته پارلمانی ۱۵ نفره را به ریاست گابریل تونگویو، نماینده ناروک غرب تشکیل داده است تا پروژه بحث برانگیز رمزنگاری را بررسی کند. یک کمیته کنگره ۴۲ روز فرصت دارد تا پروژه را بررسی کند و گزارشی را به کمیته مجلس ارائه کند.

کوین تلگراف با نمایندگان مجلس تماس گرفت تا از نگرانی های آنها و شکایت علیه Worldcoin مطلع شود، اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

تحقیقات پارلمانی در مورد پروژه ارزهای دیجیتال حدود سه هفته پس از آن انجام شد که کنیا Worldcoin را تعطیل کرد زیرا این پروژه با دستور دولت برای متوقف کردن اسکن عنبیه کاربران مطابقت نداشت.

کیندیکی کیسل، وزیر امور خارجه کابینه، که نقش کلیدی در بستن Worldcoin داشت، به کمیته مجلس نمایندگان گفت که دولت نگران فعالیت‌های Worldcoin مانند ثبت نام شهروندان و جمع‌آوری داده‌های چشم و عنبیه است. جر و بحث.

مربوط: راه اندازی Worldcoin بحث هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها و آینده هوش مصنوعی ایجاد می کند

به غیر از کمیته پارلمانی، پروژه Worldcoin با رد کلی از سوی نهادهای نظارتی مختلف کنیا مواجه است. دادگاه همچنین فعالیت های Worldcoin را در پی شکایتی که توسط دفتر کمیساریای داده ارائه شد، به حالت تعلیق درآورد. دادگاه دستور داد داده‌هایی که Worldcoin از آوریل سال گذشته تا آگوست ۲۰۲۳ جمع‌آوری کرده بود، باید تا زمان تکمیل شکایت حفظ شود.

Worldcoin، یک پروژه رمزنگاری متمرکز بر هویت دیجیتال که یک سکه رمزنگاری بومی WLD را برای اسکن عنبیه چشم کاربر ارائه می‌دهد، در میان جنجال‌ها و هیاهو راه‌اندازی شد. این پروژه در مرحله آزمایشی نزدیک به ۲ میلیون کاربر داشته است. با این حال، پس از افتتاح این پروژه برای عموم در ده‌ها کشور، گزارش‌های مختلفی از تاکتیک‌های بحث‌برانگیز این پروژه منتشر شد و دولت‌های نیجریه، بریتانیا، آرژانتین، آلمان و کنیا را بر آن داشت تا پروژه را بررسی کنند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا