اخبار ارز دیجیتال

امسال روی کاربردهای علامت تجاری NFT توسط شرکت های بزرگ تمرکز کنید

ثبت علامت تجاری NFT توسط شرکت ها بیش از یک تمرین بازاریابی است. به گفته وکیل علامت تجاری، شما باید از آنچه در برنامه شما است استفاده کنید.

حامیان رمزنگاری عاقلانه هستند که مراقب توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و پرونده‌های علامت تجاری Metaverse باشند که «سیگنال‌های معتبر» برنامه‌های استفاده آتی هستند.

مایکل کوندودیس، وکیل مالکیت معنوی، در گفتگو با کوین تلگراف گفت که در حالی که بسیاری ممکن است فکر کنند که شرکت های بزرگ فقط از روند NFT به عنوان یک چیز جدید استفاده می کنند، آنها همچنان از علائم تجاری خود در ایالات متحده استفاده می کنند. او گفت که ثبت نام بدون قصد “غیرممکن” است.

اگرچه هزینه‌های بایگانی نسبتاً پایین است و 250 تا 350 دلار برای هر دسته از کالاها/خدمات است، آقای کندودیس گفت که وقتی شرکتی درخواست علامت تجاری را ثبت می‌کند، مهم است که متقاضی از علامت تجاری “با حسن نیت” استفاده کند.” سوگند نیت لازم بود. محصولات و خدمات ذکر شده در آینده علامت گذاری خواهند شد.

با این حال، او خاطرنشان کرد که این درخواست ها “تحت بررسی های اساسی قرار گرفته اند” و ممکن است به دلایل قانونی و فنی رد شوند.

در سال 2023، مجموعه‌ای از شرکت‌های بزرگ قبلاً درخواست‌های علامت تجاری مرتبط با NFT را ارسال کرده‌اند و کوندودیس در توییتر فعال است و در معرض دید عموم قرار دارد.

روند علائم تجاری تاکنون در سال 2023

کندودیس خاطرنشان کرد که «اولین روند در سال 2023» شرکت‌های مشروب‌سازی بود که درخواست‌های علامت تجاری NFT را ثبت کردند.

وی خاطرنشان کرد که در سال جاری برنامه های جدیدی از برندهای معروف الکل مانند Absolut Vodka، Chivas Regal Whiskey و Malibu Rum وجود داشته است.

آیریش دیستیلرز اینترنشنال، سازنده ویسکی ایرلندی جیمسون، آخرین شرکت تولید مشروبات الکلی بود که در 18 ژانویه درخواست علامت تجاری NFT را ارائه کرد.

به گفته کندودیس، در سال 2022، درخواست‌هایی برای علائم تجاری NFT در زمینه‌های مختلفی از جمله فروشگاه‌های مواد غذایی، برندهای غذای حیوانات خانگی، تیم‌ها و لیگ‌های ورزشی، شهرها، کازینوها و حتی نمایش‌های بازی انجام شده است.

او معتقد است که تعداد زیاد پرونده‌ها تأیید می‌کند که NFT و Metaverse توجه «شرکت‌های آمریکایی» را به خود جلب کرده‌اند.

پتنت های NFT به شرکت ها برتری می دهند

کوندودیس مطمئن است که مصرف کنندگان در آینده شاهد اقدام شرکت ها بر روی پتنت های NFT خواهند بود.

“این برنامه های کاربردی علامت تجاری سیگنال معتبری از برنامه های آینده برای استفاده از علامت تجاری در محصولات و خدمات توصیف شده در برنامه هستند.”

رالف کالسی، مدیر عامل بلاک چین استرالیا، به کوین تلگراف گفت که معتقد است پرش به فضای ثبت اختراع NFT ها می تواند فرصت های رشد قابل توجهی را برای شرکت ها فراهم کند.

به گفته کالسی، با ادامه رشد محبوبیت NFT، شرکت هایی که در این زمینه حق ثبت اختراع دارند، به دنبال گسترش افق های خود با صدور مجوز فناوری یا توسعه محصولات و خدمات مبتنی بر NFT خود هستند. می توان از رشد بالقوه استفاده کرد.

او حوزه ثبت اختراع NFT را به عنوان یک «زمینه امیدوارکننده» می‌بیند که در آن شرکت‌ها می‌توانند با تبدیل شدن به اولین پذیرندگان فناوری NFT، به عنوان رهبر تأسیس شوند.

مربوط: دفتر علائم تجاری و حق چاپ ایالات متحده تأثیر NFT بر IP را بررسی می کند

او گفت که داشتن حق ثبت اختراع مرتبط در مراحل اولیه NFT سودمند است زیرا می تواند مزیت رقابتی ایجاد کند و مانع از استفاده دیگران از “فناوری مشابه بدون مجوز” شود.

طبق توییت 5 ژانویه کوندودیس، در سال 2022 در مجموع 7746 برنامه مربوط به NFT وجود خواهد داشت که نسبت به سال 2021 نزدیک به 260 درصد افزایش داشته است.

بصورت جداگانه توییت در همان روز، آن اضافه کرد که در مجموع 5850 برنامه کاربردی مربوط به متاورس در سال گذشته وجود داشته است که نسبت به سال 2021 نزدیک به 206 درصد افزایش داشته است.نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا