اخبار ارز دیجیتال

قزاقستان موظف است ۷۵ درصد از درآمد حاصل از استخراج کریپتو برای مالیات فروخته شود.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قانون جدیدی که در ۶ فوریه توسط رئیس جمهور قزاقستان، قاسم جومارت توکایف امضا شد، موضع دولت را در برابر فعالیت‌های استخراج غیرقانونی و صدور دارایی‌های رمزنگاری شده بازگرداند.

قزاقستان، یکی از بزرگترین مراکز استخراج بیت کوین (BTC) در جهان، اعلام کرده است که قصد دارد مقررات جدید ارزهای دیجیتال را با هدف کاهش فرار مالیاتی و عملیات تجاری غیرقانونی معرفی کند.

قانون جدیدی که در ۶ فوریه توسط رئیس جمهور قزاقستان، قاسم جومارت توکایف امضا شد، موضع دولت را در برابر فعالیت‌های استخراج غیرقانونی و صدور دارایی‌های رمزنگاری شده بازگرداند. از بین دو قانون مختلف، اولین مورد نیاز به مجوز دولت برای صادرکنندگان دارایی های دیجیتال محافظت شده دارد.

علاوه بر این، چنین صادرکنندگانی مطابق با قوانین موجود کشور “در مورد قانونی کردن عواید مجرمانه (پولشویی) و مبارزه با تامین مالی تروریسم” تحت نظارت قرار دارند. این قانون از اول آوریل ۲۰۲۳ لازم الاجرا خواهد بود.

قانون دوم دارایی های دیجیتال ناامن را که معمولاً از طریق عملیات استخراج ارز دیجیتال به دست می آیند، پوشش می دهد. برای کاهش احتمال فرار مالیاتی، ماینرهای کریپتو قزاقستان باید حداقل ۷۵ درصد از درآمد خود را از طریق صرافی های رمزنگاری ثبت شده بفروشند. هدف این مقررات جمع‌آوری «اطلاعات مربوط به درآمد استخراج‌کنندگان دیجیتال و استخرهای استخراج دیجیتال برای اهداف مالیاتی» است و از ۱ ژانویه ۲۰۲۴ تا ۱ ژانویه ۲۰۲۵ اجرایی خواهد شد.

کلیه مجوزهای استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان برای مدت محدود ۳ ساله صادر می شود. این بستگی به این دارد که آیا ماینر مالک تاسیسات استخراج است یا خیر.

مرتبط: قزاقستان یکی از ۳ مقصد برتر استخراج بیت کوین پس از ایالات متحده و چین است.

به موازات معرفی قانون فوق، قزاقستان آزمایشی پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را با نام «تنگه دیجیتال» راه اندازی کرده است.

گزارشی که به طور مشترک توسط بانک ملی قزاقستان (NBK) و بریک شولپانکوپوف، معاون صرافی ارز دیجیتال Binance NBK منتشر شده است، چشم انداز بانک را برای “همکاری بین مالی سنتی و DeFi” ترسیم می کند: .

«قزاقستان همچنین یک پروژه تحقیق و توسعه عملی را راه‌اندازی کرده است تا بررسی کند که چگونه CBDC (Digital Tenge) می‌تواند بین دنیای ارزهای دیجیتال و زیرساخت‌های سنتی پرداخت فیات پل کند.»

پیش از این، در اکتبر ۲۰۲۲، اداره خدمات مالی آستانه قزاقستان (ASFA) مجوز دائمی بایننس را برای مدیریت پلت فرم دارایی دیجیتال خود و ارائه خدمات حضانت اعطا کرد.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا